Halk Bankası Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Halk Bankası Hesap Açma

Türkiye Halk Bankası 1993 yılında kurulmuş bir devlet bankasıdır. 2013 yılında Türkiye’nin en değerli 10 bankasından bir tanesi olan Türkiye Halk Bankası Dünya’nın en büyük bankaları sıralamasında da 159. sıradadır. Bu yazımızda Türkiye Halk Bankası yani kısaca Halkbank’ta hesap açma işlemleri nasıl yapılır ve hangi yollarla yapılabilir sizler için derledik. Halk Bankası hesap açma için izleyebileceğiniz birkaç tane yol var.

Şubeye Giderek Halk Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bunlardan ilki şubeden hesap açtırmaktır. Bunun için öncelikle yapmanız gereken bulunduğunuz il veya ilçedeki Halkbank şubesine gitmek. Eğer bulunduğunuz şehirdeki Halkbank şubesinin nerede olduğunu bilmiyorsanız Android akıllı telefonunuzda bulunan Google Play Store uygulamasından ya da IOS akıllı telefonunuzda bulunan AppStore uygulamasında “Halkbank Nerede” yazarak arama yaparak “Halkbank Nerede” uygulamasını indirebilirsiniz ve bulunduğunuz şehirdeki Bank24 ve Halkbank şubelerini Augmented Reality yani Arttırılmış Gerçeklik deneyiminden yararlanarak öğrenebilirsiniz.

Halkbank Nerede Uygulaması

Halkbank şubelerini öğrenmek için yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de Halkbank’ın internet adresi. Bunun için de yapmanız gereken ilk şey tarayıcınızda Halkbank’ın ana sayfasına girmek ya da arama motoruna “Halkbank Şubeleri” yazarak aratmak. Halkbank’ın ana sayfasına girdikten sonra sayfanın en alt kısmında bulunan menü kısmında “Tüm Şube ve ATM’ler” linkine tıklayarak bulunduğunuz şehirdeki Halkbank şubesini sorgulama ekranında bulabilirsiniz.

Halkbank Şube Sorgulama Ekranı

Şubeye gittikten sonra açtıracağınız hesabın türüne göre “bireysel bankacılık” veya “ticari bankacılık” ile ilgili görevlilerden herhangi bir tanesi ile görüşmeniz gerekiyor. Görüşmeye T.C. nüfus cüzdanınız gibi bazı resmi dokümanları götürmenizde fayda var ama her şeyden önemlisi 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Görüşmede kimlik bilgilerinizi, iletişim bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi doldurmanız için verilen formu doldurmalısınız. Daha sonra görevlinin size yapacağı yönlendirmeler neticesinde Halk Bankası hesap açma işleminiz tamamlanmış oluyor.

Halkbank Diyalog ile Halk Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halk bankası hesap açma işlemi için yapabileceğiniz işlemlerden bir diğeri de Halkbank’ın müşteri temsilcisi hattı olan Halkbank Diyalog’u aramak. Bunun için telefonunuzun arama kısmına 444 0 400 ya da 0850 222 0 400 yazmanız ve aramanız yeterli. Karşınıza çıkan müşteri temsilcisine “hesap açmak istiyorum” demeniz durumunda görevlinin de yönlendirmeleri neticesinde kolayca hesap açma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Halk Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden halk bankası hesap açma işlemini yapmak çok kolay. Öncelikle yapmanız gereken tarayıcınızdan Halkbank’ın sitesine girmek. Daha sonra sırasıyla “bireysel” ve “mevduat hesabı” linklerine tıklamanız halinde karşınıza form ekranı gelecektir. Gelen form ekranına kimlik bilgilerinizi, iletişim ve adres bilgilerinizle beraber açtırmak istediğiniz hesabın türünü belirtip onaylarsanız Türkiye Halk Bankası hesap açma işleminizi tamamlamış olursunuz. Hesap açma başvurusunu tamamladıktan sonra hesabınıza tanımlı kartınızın posta yoluyla evinize gönderilmesini talep edebilir ya da şubeye giderek bizzat kendiniz alabilirsiniz.

Kısa Mesaj ile Halk Bankası Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat hesabına kısa mesaj yoluyla başvurmak için ilk yapmanız gereken cep telefonunuzun mesaj bölümüne girmek olacak. Mesajın içeriğine ACIKHESAP yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı, bir boşluk bırakarak gelir bilginizi ve son bir boşluk daha bırakarak talep edilen limiti yazıyorsunuz. Mesajın alıcına 3542 yazdıktan sonra mesajı göndermeniz gerekiyor. Örnek kısa mesaj metni: ACIKHESAP 12345678910 3000 1500 yazıp 3542’ye göndermeniz durumunda hesabınız açılmış oluyor.

Halk Bankası Hesap Açma işleminizi tamamladıktan ve hesabınız aktifleştikten sonra vadesiz TL hesapları üzerinden havale, havale, fatura ve düzenli ödemeler ile birlikte kart ödemelerini gerçekleştirmek mümkün. Ayrıca vadesiz hesap içerisinde bulunan tutarların haricinde nakit ihtiyaçların karşılanmasına amacı ile sunulan “açık hesap” vadesiz hesap içerisinde para olmadığı durumlarda dahi tüketicilerin kullanımına sunulmaktadır.

Ayrıca bu hesap üzerinden EFT, havale gibi işlemlerinizi kolayca yapabilir, otomatik ödeme talimatıyla ödemelerinizi yapabilirsiniz. Tabii ki Halk Bankası’ndaki bu hesabınız için bankacılık mevduat hesabı hizmeti başlığı altında yıllık hesap işletim ücreti tahsis edilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz