Halk Bankası Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Halk Bankası Hesap Kapatma

Tam adı Türkiye Halk Bankası A.Ş. olan, bizim Halkbank olarak bildiğimiz bankanın hesap kapatma işlerimden bahsedeceğiz. Kısaca Halkbank’tan bahsedecek olursak 1938 yılınca küçük ve orta çaplı esnaflara ve sanayicilere kolay ve ucuz kredi vermek amacıyla kurulmuş, ‘Üreten Türkiye’nin Bankası’ sloganıyla yola çıkıp devam eden devlet bankasıdır. Recep Süleyman Özdil’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Halkbank’ta Ali Fuat Taşkesenoğlu Genel Müdür’dür. Halkbank tarihçesine kısa bir bakış atacak olursak; 1992 yılında Türkiye Öğretmenler Bankası (Töbank)’nın kapanması, 1993 yılında Sümerbank’ın kapanması  ve 1998 yılında ise Etibank’ın kapanması ile tüm borç, alacak, mevduat ve taahhütleriyle Halkbank’a devredilir ve Halkbank’ın güçlü bir banka  olacağının temeli atılır.  2001 yılında Mülga Türkiye Emlak Bankası’nın 96 şubesinin Halkbank’a devrolmasıyla bankanın büyümesi devam eder. 2004 yılında Pamukbank’ın da Halkbank’a devrolması ile birlikte Halkbank bünyesinde barındırmış olduğu tüm bankalar ile yoluna devam eder. Günümüzde ise Halkbank ülke genelinde hizmetlerine devam etmekte olup yurt dışı şubeleri ile de halkın yanında olur. Peki Halk Bankası hesap kapatma işlemleri nasıl oluyor? Halk Bankasında hesap kapatma zor mu, kolay mı? Gelin şimdi bu konuyu inceleyelim.

Halk Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

Halk Bankası hesap kapatma işlemleri oldukça kolay bir şekilde yapılmaktadır. Hesabınızın türü ne olursa olsun, vadeli, vadesiz, birikim hesabı farketmeksizin her türlü hesap kapatma işlemi aynı şekilde gerçekleştirilmektedir.  İster çağrı merkezinden, ister şubelere giderek, isterseniz de internet bankacılığını kullanarak Halk Bankası hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Gün içinde hemen hemen herkesin sürekli elinde olan telefon ile ister arayarak, ister internet bankacılığı sayesinde işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Kesin çözüm istiyorum derseniz her zaman en sağlıklı çözüm yolu şubeye giderek Halk Bankası hesap kapatma işlemini gerçekleştirmektir. Bankaya her hangi bir borcunuz olmadığı takdirde tüm hesaplarınız ücretsiz olarak kapatılacaktır. Halk Bankası hesap kapatma işlemini gerçekleştirirken hesap sahibinin adına fatura ve hesap kapatmak istediğinize dair bir dilekçe doldurmanız yeterlidir. Eğer hazırlıklı giderseniz zamandan tasarruf edeceğinizi unutmayın.
Vadesiz hesabınıza bağlı bulunan düzenli ödeme talimatlı fatura, sigorta talimatı, çek gibi ürün veya talimatlarınız olduğu takdirde hesabınızı kapatmadan önce bu bağlı ürün ya da talimatları iptal ettirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ilerleyen dönemlerde pek çok ödeme sorunu ile karşılaşabilirsiniz.
Hesabınızda para var ise o parayı çekmenizi, başka bir bankaya transfer etmenizi ya da aynı bankada farklı bir hesaba aktarmanızı tavsiye ederiz.

444 0 400 numaralı telefonu arayarak, görevlilerin sizi yönlendirmesi ile gerekli tuşlara basarak, istenen bilgileri vererek hesabınızı kapatmanız mümkündür.

İnternet bankacılığı işlemlerinizi ise cep telefonunuz IOS işletim sistemine sahip ise App Store’dan, Android işletim sistemine sahip ise Google Play Store’dan Halkbank Mobil uygulamasını indirerek tüm hesap işlemlerini yapabileceğiniz gibi hesap kapatma işlemini de yapabilirsiniz.

Ama kesin çözüm yolu olarak şubelere giderek Halk Bankası hesap kapatma yöntemini gerçekleştirmenizi öneririz. Bu sayede verdiğiniz talimatın gerçekleşip gerçekleşmediğini kesin bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Bunun için de şubeye gitmeden önce aşağıda linkini vereceğimiz dilekçe örneğine bakarak dilekçenizi hazırlayabilirsiniz.

Size En Yakın Şubeyi Bulmak için TIKLAYINIZ.

Halk Bankası Hesap Kapatma Dilekçe Örneğini Bulmak için TIKLAYINIZ.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz