Hangouts Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Hangouts Hesap Silme

Günümüzde gerek teknolojinin artması gerek insanların internet üzerinde çok fazla vakit geçirmesi gibi sebeplerle, her gün insanların kullanımına yeni bir uygulama sunuluyor. Bu uygulmaların arasında internet üzerinden mesajlaşma uygulamaları da bulunuyor.

Son zamanların yeni geliştirilen mesajlaşma uygulamasından biri Hangouts’dur. Hangouts uygulamasıyla hem yazarak mesajlaşma özelliğinden yararlanabilir hem de video konferans özelliğini kullanabilirsiniz. Hangouts uygulamasının aynı anda on kişiye kadar video konferans özelliğini kullanabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte aynı zamanda rehberinizde yer alan arkadaşlarınıza fotoğraf göndermek, her duyguyu semboller kullanarak ifade etmek, çektiğiniz videoları kaydedip, daha sonra video paylaşım sitelerinde anında paylaşma gibi özellikleri kullanmanız da mümkün olacaktır. Hangouts’un kullanıcılar için sunduğu en önemli avantajı her platform üzerinden kullanılma özelliğine sahip olmasıdır. Bu durumda sadece telefonunuzdan değil aynı zamanda masaüstü ve dizüstü bilgisayardan, tabletten Gmail hesabına girerek bu uygulamayı kullanabilirsiniz. iOS ve Android sistemi olan telefonlarda da Gmail hesabınızdan girerek Hangouts uygulamasını kullanabilirsiniz. Hangouts uygulamasını eğer masaüstü ya da dizüstü bilgisayarınızdan girmek isterseniz Gmail hesabınızla giriş yapmanız gerekir. Hangouts uygulamasına Gmail hesabınız ile girmek için, ekranın sol alt köşesinde yer alan rehberinizdeki kişilerin ya da en son mail gönderdiğiniz kişilerin isimlerini göreceksiniz. Mail gönderdiğiniz kişi o anda online ise, isimlerinin yanında yer alan bir yeşil simge bulunur. Yeşil simgenin üzerine tıklayarak online olan kişiye mesaj gönderebilirsiniz. Telefonunuzun kamerası aracılığıyla istediğiniz kişiyle videolu bir görüntü başlatabilirsiniz.

Hangouts Hesap Silme İşlemi

İnsanlar istedikleri internet sitesine üye olurken bazı bilgilerini sisteme aktarmak durumundadırlar. İlerleyen zamanlarda bir daha girmeyi düşünmedikleri ve istemedikleri internet sitesinden tüm bilgilerini sistemden silerek hesap kapatma işlemini uygulamak isterler. Farklı sebeplerle bir daha girmek istemedikleri ya da çok sıkıldıkları internet sitesinden ayrılmak için hesap silme işlemini uygulayabilirsiniz. Her sitenin kendine özgü bir hesap silme sistemi bulunmaktadır. İnsanların ilerleyen zamanlarda girmek istemedikleri siteyle bağlantısının kesilmesi için bu yöntem geliştirilmiştir. Bir siteyle erişiminizi kesmek istiyorsanız, uzun bir süre giriş yapmadığınız zaman sistem kendi kendine üyeliğinizi pasif hale getirecektir.

Hangouts uygulamasından sıkılırsanız ya da farklı sebeplerle hesabınızı silmek isterseniz bunun için bazı yöntemler uygulayabilirsiniz. Hangouts, Google tarafından geliştirilen bir platformdur. Bu nedenle hangouts hesap silme işlemini yapabilmeniz için Google hesabınızı silmeniz gerekmektedir. Bunun için ilk olarak aşağıdaki linke tıklayınız. Ardından siteye giriş yapmadıysanız giriş yapınız.

sil

Bu aşamada kullanabileceğiniz iki farklı yol bulunmaktadır. Bu yollardan ilki “Ürünleri sil” seçeneğini kullanmaktır. Bu seçeneği kullandığınız takdirde bir sonraki sayfada ürünlerin arasından “Hangouts” uygulamasını karşısında yer alan çöp kutusu simgesine tıklayabilir ve karşınıza çıkacak olan geniş bir bildirim ekranını okuduktan sonra “Hangouts’u sil” seçeneğine basabilirsiniz. Bununla birlikte kullanabileceğiniz bir diğer seçenek Google Hesabı’nı ve verileri sil” seçeneğidir. Bu seçeneği kullanmanız halinde Google hesabınız ve hesabınızda yer alan veriler yapacağınız tercihler konusunda tamamen silinecektir.

Google Hesabını Silmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz