Hotmail Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Hotmail Şifremi Unuttum

Hotmail kişilere ücretsiz e-posta servisi sağlayan ve en çok bilinen e-posta hizmetleri arasında yer alan bir şirkettir. Hotmail hesap sayısı dünya genelinde oldukça fazladır. Bu denli çok kullanılan bir hizmet olmasına rağmen kullanıcıları tarafından yaşanan bazı problemler yer almaktadır. Bunlardan biri de “Hotmail Şifremi Unuttum” problemidir. Hotmail kullanıcıları şifre unutma problemiyle karşılaşabiliyorlar. Aslında bu problemin çözümü oldukça basit. Yazımızın devamında Hotmail şifremi unuttum probleminin nasıl çözülebileceğini detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız. Hotmail şifremi unuttum başlığından önce Hotmail hakkında genel bilgiler aktaralım.

Hotmail’in geçmişi oldukça eski tarihlere dayanmaktadır. Hotmail 1995 yılında Sabeer Bhatia ve Jack Smith tarafından kurulmuştur. İlk çıktığı tarihlerde tarayıcı üzerinden kullanılabilir haldeyken 1996 yılında tam olarak hayatımıza girişini yapmıştır. Geçen tarihlerden günümüze dek gelişimini sürdürmüş ve milyar dolarlık cirolar yapmıştır. Kurulduktan sonra Microsoft tarafından satın alınmıştır. 2012 yılında ise Outlook ile birleşmiştir ve girişler 2013 yılı itibari ile tamamen Outlook üzerinden yapılmaya başlanmıştır.

Hotmail ücretsiz olarak 5 GB depolama alanı sağlar. Sağladığı bu depolama alanı tamamen kişiseldir. Kişisel olarak e-posta gönderdiğiniz ve aldığınız veriler burada birikir. Herhangi bir fotoğraf veya video sınırlandırması kesinlikle bulunmaz. Hotmail üzerinden istediğiniz e-posta sağlayıcısına mail gönderme imkanınız vardır. Aynı şekilde mail de alabilirsiniz. Hotmail’in yerini Outlook almış olsa da aynı taban üzerinden çalışan bir sistemdir. Kullanıcıları kesinlikle bir farklılık hissetmezler. Siz de bir Hotmail hesabı sahibi olmak istiyorsanız ücretsiz olarak istediğiniz zaman açabilirsiniz. Hotmail ile ilgili verdiğimiz bilgilerin ardından “Hotmail Şifremi Unuttum” konusuna geçelim.

Hotmail Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Hotmail Şifremi Unuttum nasıl öğrenebileceğimi bilmiyorum diyorsanız. Tam aradığınız yerdesiniz. Sizler için Hotmail şifresinin nasıl yenileneceği, nasıl yöntemlerin var olduğunu ve yeniledikten sonra ne gibi önlemler alabileceğinizi detaylı bir şekilde inceledik. Daha fazla uzatmadan Hotmail şifresi nasıl yenilenir sizlere aktaracağız.

 

görsel1

– Hotmail ana sayfasına giriş yapınız. Ana sayfada sizi giriş ekranı karşılayacak. Görselde bulunan 1 numaralı boşluğa Hotmail adresinizi yazınız ve 2 numarada yer alan butona tıklayınız.

görsel2

– Hotmail şifremi unuttum diyorsanız işte burada bulunan “Parolamı Unuttum” butonuna tıklayarak. Şifreyi yenileme işlemini başlatabilirsiniz.

görsel3

– Sistem size otomatik olarak neden giriş yapamadığınızı soracak ve seçenekler sunacaktır. Seçenekler arasında bulunan “ Parolamı Unuttum” seçeneğini işaretledikten sonra “İleri” butonuyla işlemi devam ettirebilirsiniz.

görsel4

– Hesabı kurtarma adımları bu sayfada başlayacaktır. Ok işareti ile gösterilen ilk boşluğa Hotmail adresinizi, ikinci boşluğa ise size özel verilen güvenlik kodunu giriniz. Bu boşlukları doğru ve eksiksiz olarak doldurduktan sonra “İleri” butonuna tıklayınız.

görsel5

– İlk olarak cep telefonu ile sıfırlama şansı size tanınacaktır. Bu seçeneği eğer daha önce sisteme cep telefonu kaydettiyseniz gerçekleştirebilirsiniz. Sisteme kayıtlı telefon görünüyorsa “Kod Gönder” butonuna tıklayınız. Cep telefonunuza gelen kodu ilk ok işareti ile gösterilen boşluğa yazınız. Bu aşamayı tamamladıktan sonra sistem otomatik olarak yeni şifre yazma ekranına sizi aktaracaktır. Yeni şifrenizi buradan oluşturabilirsiniz.

Fakat sisteme kayıtlı cep telefonunuz yoksa ikinci ok işareti ile gösterilen seçeneği seçmeniz gerekiyor. “ Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini işaretledikten sonra sistem sizi başka bir sayfaya aktaracak.

görsel6

– “ Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini işaretleyip ilerledikten sonra karşınıza bu sayfa gelir. Bu sayfa ile iletişim kuracak bir e-posta yazarsanız şifrenizi yenileme imkanı sağlayacaktır. İletişim kuracağınız e-postayı ok işaretleriyle gösterilen boşluğa yazınız ve hemen altında bulunan “İleri” butonuna tıklayınız.

görsel7

– İletişim kuracağınız e-postaya bir bilgilendirme maili gelecektir. Bu mailde yazan kodu bu sayfada bulunan ok ile gösterilen boşluğa yazıp, “Doğrula” butonuna tıklarsanız yeni şifre oluşturma ekranına gidebilirsiniz. Yeni şifre ekranından unuttuğunuz Hotmail şifresini yenileyebilirsiniz.

Hotmail Şifremi Unuttum problemini bu şekilde çözümlemiş olduk. Artık Hotmail şifresini unutan herkes bu adımları izleyerek kolaylıkla şifresini yenileyebilir. Hotmail bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli kolaylıkta bir alt yapıyı bizlere sunmaktadır.

Şifrenizi yeniden aldığınıza göre bazı önlemleri de beraberinde almanız gerekiyor. Yukarıda da anlattığımız üzere şifrenizi unutmanız durumunda bir takım işlemleri yapmak zorunda kalıyorsunuz. Bu işlemler bazı insanlar için kolay bazıları içinse zor olabiliyor. Hiçbir şekilde bu işlemleri yapmak istemiyorsanız. Hotmail ayarlarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. İlk olarak yapmanız gereken cep telefonu tanımlama ve kurtarıcı bir e-posta eklemektir. Hotmail hesabınıza bunları eklerseniz bir daha Hotmail şifremi unuttum durumunda daha kolay işleminizi halledebilirsiniz. Bu işlemler için Hotmail hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sağ köşede bulunan Ayarlar sekmesine tıklayınız. Ayarlar içerisinde yer alan gerekli sekmeleri tercih ederek. Hesabınıza bir cep telefonu tanımlayabilirsiniz. Ayrıca bir kurtarma e-postası da ekleyebilirsiniz.

Dikkat edilmesi geren nokta ise asılsız cep telefonu veya e-posta adresi verme durumlarıdır. Eğer böyle bir işlem gerçekleştirirseniz bu tamamen sizin aleyhinize olacaktır. Sisteme tanımlayacağınız yanlış bilgiler Hotmail şifresini unuttuğunuz zaman karşınıza çıkacaktır. Bu bilgiler de sizin kontrolünüzde olmadığı için şifrenizi yenileyemeyebilirsiniz. Bu sebeple hesap kurtarma seçeneklerinizi doğru bilgiler ile doldurmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Hotmail Oturumuna Giriş Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz