HSBC Bankası Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

HSBC Bankası Hesap Açma

Herkesin çeşitli bankalarda farklı nedenlerle kullanmakta olduğu banka hesapları bulunmaktadır. Çünkü günümüz şartları bu durumu zorunlu hale getirmiştir. Peki maaşların yattığı banka hesapları dışında açtıracağımız hesabın bulunacağı bankayı ne kadar araştırıyoruz? Hangi banka bize ne kadar hizmet veriyor? Hesap açma sürecinde bizleri zorluyorlar mı? HSBC Bankası’ndan kaliteli hizmete ulaşmak ve hızlıca hesap açtırmak çok kolay!  HSBC’nin önemli artılarından bazıları ise oldukça geniş bir ağa sahip olmasıdır bu geniş ağ içerisinde HSBC’nin dünya çapında tam 125 milyon milyon müşterisi varken dünyada tam 82 ülkede hizmet vermesi bulunmaktadır.

HSBC Bankası Hesapları Ne İşe Yarar?

Öncelikli olarak banka hesaplarının yaşamımızda bizlere sağladığı  kolaylıklar unutulmamalıdır. En çok kullanılan hesap türlerinden birisi olan vadesiz hesapların kolaylıklarına örnek olarak şunlar verilebilir.

Vadesiz TL Mevduat hesabında tanımlanacak Otomatik Ödeme Talimatı ile gün içindeki tüm fatura ödemeleri, kredi kartı ve kredi taksit ödemeleri, çek ödemeleri, havale/EFT’ler, hesaptaki bakiyenin uygun olması durumunda, kolayca gerçekleşmektedir.

Vereceğiniz Otomatik Ödeme Talimatı ile kira ve okul taksitlerinizi rahatlıkla ödeyebilirsiniz ayrıca döviz cinsinden ödemelerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınıza bağlı HSBC Bankası Kart ile, 365 gün 24 saat HSBC Bankası ATM’lerinden ve diğer tüm banka ATM’lerinden hesabınıza ulaşabilir ve paranızı nakit olarak anında çekebilirsiniz.

Ayrıca HSBC Vadeli Mevduat hesabınız ile de yatırımlarınız risksiz bir şekilde getiri sağlamaktadır ayrıntılı bilgiye sahip olmak için HSBC Bankası Telefon Bankacılığı 0850 211 01 11 ile irtibata geçebilirsiniz.

Şimdilerde HSBC Bankası’nın yeni bir uygulaması olan Modern Hesap ise oldukça avantajlı, çünkü bu hesap türüyle vadeli hesabınızdan istediğiniz zaman para çekip para yatırabilmekte ve paranıza gelen günlük faiz fırsatından rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Bunun için hesapta bulunması gereken paranın alt sınırı sadece 2.000 TL iken üst sınır ise 100.000 TL dir. Yani 2.000 TL üzerindeki paralarınıza günlük faiz işlemekte ve paranız değer kazanmaktadır. Özet olarak modern hesap ile; vade bozdurma derdi olmadan, para çekip yatırabilirsiniz, internet bankacılığından rahatça Eft ve havale yapabilirsiniz. Faturalarınızı düzenli ödeme talimatı verdiğiniz takdirde fatura ödemesi için zaman kaybetmezsiniz. Ayrıca otamatik ödemeleriniz gerçekleştiği takdirde sms ile bilgi mesajı alabilirsiniz.

HSBC Bankası Hesap Açma

18 yaşını geçmiş her birey nüfüz cüzdanı ile size en yakın HSBC Bankası şubesine gittiğinizde ilgili personellerden yardım alarak vadeli, vadesiz, fonlu, endeksli veya modern HSBC Bankası hesap açma taleplerinizi kolayca gerçekleştireceklerdir. Aşağıdaki linkten size en yakın HSCB Bankası şubesinin adres ve harita konum bilgisini öğrenebilirsiniz.

Size En Yakın Şube İçin TIKLAYINIZ!

HSBC Bankası Hesap Açma İşleminin Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

  • Kimlik Belgesi
  • Yerlesşm yeri (İkametgah) Belgesi veya
  • 3 aydan eski olmamak kaydı ile abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin fatura veya
  • Herhangi bir kamu kurumu tarafından düzenlenmiş belge
  • İkamet Tezkeresi (Türkiye’de yerleşik yabancı uyruklu müşteriler için)

gibi belgelerden en az birisi mutlaka gereklidir. Ayrıca HSBC ve ortak atmlerden para çekebilmek için HSBC Bankası Kart başvurunuzu gerçekleştirmeyi unutmamalısınız. HSBC Bankası kartınız ulaştırılması için belirttiğiniz adrese 10 iş günü içerisinde gelecektir. Bu 10 iş günü içerisinde kartınızın nerede olduğunu bankanın anlaşmalı olduğu kurye şirketinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

HSBC Bankası hesap açma işlemlerinde bir çok kolaylık sağlamaktadır. Bunlardan en önemlisi de HSBC Bankası hesap açma işlemlerini şube dışında da yapabiliyor olmaktır. HSBC Bankası hesap açma işlemlerinizi dilerseniz internet bankacılığı aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca ikamet ettiğiniz illerde hizmet veren ”Müşteri Kazanım Temsilcileri” aracılığıyla hesap açma başvurunuzu evden hiç çıkmadan, yorulmadan rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. “Müşteri Kazanım Temsilcileri” nin ikamet ettiğiniz ilde hizmet verip vermediğini HSBC Bank Genel Müdürlüğü’nden sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Hesap başvurunuzu HSBC Bankası telefon bankacılığını kullanrakta rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz bunun için ise yalnızca 0850 211 0 111 numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır gerekli yönlendirmeleri önce operatör sonra ise müşteri temsilcisi sizler için sağlayacak ve başvurunuz en kısa sürede gerçekleşecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz