HSBC Bankası Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

HSBC Bankası Hesap Kapatma

HSBC Holding plc yani bilinen adı ile HSBC esasında 1865 yılında Hong Kong’ta kurulmuş olan bir banka olmak ile birlikte günümüzde merkezini İngiltere’nin Londra şehrinde bulundurmaktadır. HSBC Bankasının sahip olduğu birçok avantaj ve hesap bulunmaktadır. Bu tür özellikleri sayesinde HSBC Bankası da kendisine müşteri çekmeyi başarmıştır. Bu banka üzerinden açılan birçok hesap kimi günler gelir ve kapatılmak istenir. İşte bu konuda HSBC bankası müşterilerinin bilmedikleri şeyler vardır. HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken her şey bu içeriğin devamında yer alıyor!

HSBC Bankası Hesabı Nasıl Kapatılır?

HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz çeşit çeşit yol yer almaktadır.

HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili olarak başvurabileceğiniz ilk yol HSBC Bankası Telefon Bankacılığını aramaktan geçiyor. HSBC telefon bankacılığı yedi gün 24 saat hizmet vermekte olup Türkiye’nin her yerinden ulaşılabilmekedir. HSBC Telefon Bankacılığını kullanabilmek için size en yakın HSBC Bankası şubesine giderek, HSBC Telefon Bankacılığını kullanarak ya da HSBC Bankası ATM’leri üzerinden alabilirsiniz. HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemleri için 0850 211 0 111 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Yurt dışından aramak isteyen kişilerin bu numaranın başına Türkiye’nin ülke kodu olan +90 koyması gerekmektedir.

Bu bir yana İnternet Bankacılığı’nı kullanarak açmış olduğunuz e – vadeli hesaplar ile birlikte vadesiz hesaplarınızı kapatmak için yine aynı şekilde HSBC İnternet Bankacılığını kullanabilirsiniz.

Bunun için HSBC sitesine girdikten sonra sol menüde yer alan “Bireysel İnternet Bankacılığı” bölümünde yer alan “Giriş” seçeneğini kullanabilirsiniz. Yapacağınız HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemi kurumsal bir işlem ise Şirket İnternet Bankacılığı bölümü üzerinden de giriş yapabilirsiniz. Bireysel yol üzerinden kullanıcı adı ve parola ile giriş yapabilirken, kurumsal yol üzerinden bunlara ek olarak müşteri numarası da girmeniz gerekecektir. Bu işlemlerin ardından İnternet Bankacılığı hizmetini kullanarak hesaplar bölümü üzerinden vadesiz hesap ya da e – vadeli hesapları kapatabilirsiniz.

Yukarıda yer alan İnternet Bankacılığı’na benzer bir şekilde HSBC Mobil Bankacılığı’nı da kullanabilir ve yine aynı şekilde sisteme Andorid ya da iOS işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da akıllı tabletlerde yer alan mobil uygulama üzerinden giriş yapabilir ve uygulama menülerinde yer alan hesaplar bölümü üzerinden HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemlerini internetten gerçekleştirmek istiyorsanız bunun için elinizin kolunuzun birçok hesap türünde kapalı olduğunu da bilmeniz gerekir. İnternet ya da Mobil Bankacılığı kullanarak HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemlerini oldukça sınırlı hesaplar ile gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili olarak yapabileceğiniz en sağlıklı ve kolay şey size en yakın HSBC şubesine giderek HSBC Bankası Hesap Kapatma talebinde bulunmaktır. HSBC bankası şubelerine giderken yanınızda kimlik kartınızı da götürmeyi unutmayınız. Zira bu kart olmadan hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştiremezsiniz. Bununla birlikte kapatmak istediğiniz hesaba ait bir kart bulunuyorsa bunu da yanınızda götürünüz. HSBC şubesine gittikten sonra bir de dilekçe doldurmanız gerekecektir. Aynı zamanda bu dilekçeyi şubeye gitmeden de doldurabilir ve bu dilekçeye HSBC bankasına göndererek HSBC Bankası Hesap Kapatma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. HSBC Bankası Hesap Kapatma dilekçe örneği aşağıda yer almaktadır.

 

HSBC BANK A.Ş.

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

HSBC Bank …………..….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

Adres                                                                                                 …./…./20..

 

………………………………..                                                         Ad – Soyad

………………………………..

………………………………..                                                         İmza

 

Bu bölümde yer alan bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. HSBC bankası şubesini doğru bir şekilde yazmalı ve kapatmak istediğiniz hesaba ait olan numarayı girerken bir kez daha kontrol etmelisiniz. Ardından adres, tarih, ad ve soyad ve imza bilgilerini de girdikten sonra HSBC Bankası Hesap Kapatma dilekçesini doldurmuş olursunuz.

Doldurmuş olduğunuz bu dilekçeyi şu adrese gönderebilirsiniz;

Esentepe Mah. Büyükdere Cad.
No:128 34394 Şişli / İstanbul
Telefon: (0212) 376 40 00

Bununla birlikte bu dilekçeyi gönderebileceğiniz bir faks numarası da bulunmaktadır. Faks: (0212) 267 47 94

Bununla birlikte HSBC sitesine gittikten sonra sol alt kısımda yer alan “Bize Ulaşın” bölümüne tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir form gelecektir. Bu formu doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Yıldız şeklinde olan sembollü bölümleri ise doldurmanız zorunludur.

kaptma

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz