Hürriyet Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Hürriyet Üyelik İptali

Hürriyet 1 mayıs 1948 tarihinde, Sedat Simavi tarafından kurulmuş olan ve günümüzde yayın haklarını Doğan Yayın Holding’in elinde bulundurduğu, Türkiye’de yayınlanan günlük gazatelerden biri olmakla birlikte 2 ve 8 Mayıs 2016 tarihinde yapılan açıklama göre Türkiye genelinde yer alan gazeteler içerisinde en çok tiraja sahip olmayı başaran gazete olma unvanını da taşmaktadır.

Hürriyet gazetesinin 1 mayıs 1948 tarihinde bastığı ilk sayısının manşeti “Ürdün ve ırak orduları Filistin’e girdi” şeklinde yayımlanmıştır. Sedat Simavi’nin ölmesi ile birlikte yönetimi ortaklaşa bir şekilde üstlenen Erol Simavi ve Haldun Simavi ana akım, merkez sol ve sekülerizm çizgisini korumaya devam etmiştir. 1971 yılında Haldun Simavi tarafından Web Ofset grubunun oluşturulması ile birlikte Hürriyet’in tüm yönetimi Erol Simavi’nin eline geçmiştir. Bu yıllardan sonra Erzurum, Adana, Ankara ve İzmir gibi illerde büro açan Hürriyet, 1973 yılında Ofset baskı sistemine geçmiş ve özellikle renkli fotoğraf kullanımı ile büyük bir avantaj sağlamıştır.

Hürriyet gazetesinin sunduğu çeşitli ekler vardır. Bu ekler pazar günü çıkan Hürriyet Pazar gazetesi ile birlikte yıllar boyunca içerik ve görsel olarak yenilenmiş olan bir başka pazar ilavesi olan Hürriyet Pazar ilavesi ile birlikte pazar extra, pazar kelebek ve kelebek pazar gibi çeşitli isimler ile yayımlanmıştır. Ayrıca Hürriyet Kampüs eki de vardır.

Hürriyet Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Hürriyet Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen birçok kişi ve bu kişilerin birçok sebebi bulunsa da Hürriyet Üyelik İptali gerçekleştirmek isteyen kişilerin bu isteklerini etkileyen en büyük sebepleri her gün durmak bilmeden gelen ve bir süre sonra rahatsız edici olmaya başlayan Hürriyet sitesi üzerinden yayımlanmış haber ve makalelere ilişkin günlük, haftalık ya da aylık bültenlerdir. Hürriyet Üyelik İptali işlemlerini yapmak isteyen kişilerin birçok sebebi yer alsa da bunların hepsine değinemeyeceğimizden dolayı doğrudan konu anlatımına geçiyoruz.

Hürriyet Üyelik İptali gerçekleştirmek isteyen kişilerin, Hürriyet üyeliklerine ilişkin tüm işlemlerin yapıldığı hurpass.com sitesi üzerinden Hürriyet Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirebileceklerini de söylememiz gerekiyor. Hürriyet Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek adına yapmanız gereken şey hurpass.com sitesine gitmek ve e posta bilgileriniz ile birlikte şifrenizi girerek siteye giriş yapmaktır. Hürriyet Üyelik İptali için siteye giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken şeylerin ilkine gelecek olursak, bu “Profil İşlemleri” alanına gitmektir. Bu bölüm siteye giriş yapanlarında görebileceği üzere sitenin sol üst bölümünde yer almaktadır. Hesabına tıklayan bir üye “Profil Ayarları” bölümünü görebilecektir. Bu bölüme giren bir kişi sol kısımda yer alan seçenekler üzerinden “Gizlilik Ayarları” sekmesine tıklayabilir ve bu bölümde yer alan “Hesabımı dondurmak ya da kapatmak istiyorum” bağlantısına tıklayabilirler. Bu işlemin ardından işaretlemeniz gereken bir ayrılma nedeni kutucuğu yer alacaktır. Bu kutu içerisinde yer alan seçeneklerden birini seçmeniz ya da diğer seçeneğini seçerek açılacak olan metin kutusu üzerinden Hürriyet Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmenizin gerçek sebebini yazmanız taktirde bu, eğer siteye daha sonra üye olacaksanız sizin, daha sonra yeniden bir üyelik almayacak olsanız dahi diğer üyelerin işine yarayacaktır. Zira Hürriyet, kullanıcılarının üyeliklerini iptal etmelerinin arkasında yatan sebepleri derin analizlerden geçirecektir. Zira bunu yapmakla yükümlüdür. Aksi taktirde kullanıcılarının istek ve sorunlarına kulak asmaz ise üyelerinin tamamını kaybetmekle ve sahip olduğu markanın ünvanının adını lekelemekle karşı karşıya kalacaktır. Bu nedenle bu kısmı doğru bir şekilde doldurarak Hürriyet Üyelik İptali işlemlerinizi devam ettirebilirsiniz. Hürriyet Üyelik İptali işleminizin son adımı olan ve ayrılma nedeninizi işaretleminizin ardından aktif hale gelecek olan “Hesabımın Dondurulmasını Onaylıyorum” butonuna bastığınız taktirde, Hürriyet üyeliğinizi iptal etmiş olursunuz.

hurriyet-uyelik-iptali

Hürriyet Üyelik İptali işlemlerine ilişkin olarak yapabilecekleriniz, yukarıda yer alan görsel üzerinden de adım adım olacak şekilde anlatılmıştır. Beraberinde yine yukarıda yer alan metin üzerinden anlatılmış adımları takip ederek Hürriyet üyelik iptali işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve Hürriyet hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Eğer siteye Linked In, Google Plus ya da Facebook üzerinden üye olduysanız bu siteler üzerinde yer alan  Hürriyet uygulamalarını da kaldırmak isteyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirebilmek adına yapmanız gereken şey siteye giriş yapma yöntemi olarak kullandığınız ve yukarıda yazmış olduğumuz üç siteden biri içerisinde “Uygulama Ayarları” bölümüne girmektir. Kullanmayacağınız bir uygulamanın yerinizi işgal etmesini istemezsiniz. Elbette bu işlemi gerçekleştirmek size kalmıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Alaettin Zırhlı dedi ki:

    yeni mail adresime şifrem gönderilmiyor. o nedenle üyelik iptali yapıp,yeniden üye olmak istiyorum. Veya yeni mail adresime şifrem gönderilsin.

Yorum Yaz