iCloud Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

iCloud Hesap Açma

Eski adı Mobile Me olan iCloud, Apple şirketi tarafından 6 Haziran 2011 tarihinde Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılmış olan bir bulut depolama servisidir. 2016 yılı Şubat ayı itiabrıyla hizmeti kullanan 782 milyon kulanıcı vardır. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar resim, fotoğraf, müzik, döküman ve daha birçok farklı biçimde veriyi saklayabilir ve iOS, Windows ya da Macintosh cihazlarına indirebilir, paylaşabilir ya da bu verileri diğer kullanıcıları gönderebilir. Ayrıca hizmet kaybolan ya da çalınan apple cihazlarını yönetme özelliğine de sahiptir.

iCloud sayesinde kullanıcılar Apple aygıtlarını birbiriyle bağlayabilir. iCloud fotoğraf arşivi sayesinde tüm fotoğraf, video ve belgeleriniz güvenli bir şekilde depolanırken herhangi bir aygıt üzerinden de her an güncel bir erişim imkanına sahip olur. Aile içi Paylaşım özelliği sayesinde müzik, film, fotoğraf, döküman, belge ve daha birçok türden dosyayı ailenizin tüm üyeleriyle paylaşabilme imkanına erişirsiniz. iCloud’un bir başka özelliği ise iPhone’umu Bul özelliğidir. iPhone’umu Bul özeliği sayesinde aygıtınızı kaybettiğiniz taktirde onu bulma şansınız olur. Elinizin altında hangi aygıt olursa olsun, iCloud ile birlikte sizin için en önemli olan şeylere her an ulaşabilme imkanına sahip olurken tüm bu işlemlerinde otomatik bir şekilde gerçekleştiğini de aklınızdan çıkarmayın.

iCloud 5 GB depolama alanını ücretsiz olarak verirken 2 TB’a kadar depolama alanı sunmaktadır. 50 GB bir depolama alanı için ayda 2,99 TL; 200 GB’lık bir depolama alanı için ayda 7,99 TL; 1 TB’lık depolama alanı için ayda 29,99 TL ve 2 TB’lık depolama alanı için ayda 59,99 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. iCloud Depolama seçeneklerinden birini seçtikten sonra depolama alanlarınızı Mac ya da iOS aygıtlarınızdan herhangi biriyle yükseltebilirsiniz. iCloud depolama ücretleri ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

iCloud Hesabı Nasıl Açılır?

iCloud hesabı açabilmek adına öncelikle aygıtlarınızı en yeni iOS sürümüne getirmeniz gerekmektedir. Eğer hali hazırda iOS’un en yeni sürümünü kullanıyorsanız ya da güncelleme işleminizi henüz gerçekleştirdiyseniz işleme devam edeceğiz. Fakat ne olur olmaz siz cihazınızın “Ayarlar” menüsüne giderek “Genel” kısmında yer alan “Yazılım Güncelleme” kısmına dokunarak herhangi bir yazılım güncellemeniz olup olmadığını kontrol edin.

iOS işletim sistemi yüklü akıllı telefon ve diğer cihazları kullanan kişilerin ve özellikle iPhone model telefonlara sahip oolan kullanıcıların yeni bir uygulama yükleme, var olan cihaz bilgilerini ve diğer tüm uygulamalarını yedekleyebilmek ya da iPhone Bul gibi özellikleri etkin olarak kullanabilmeleri için iCloud hesabına ihtiyaçları vardır.

Bu sebeple de bir iCloud hesabı açmaları gerekmektedir. Yeni bir iCloud hesabı açabilmek için yapılması gereken işlemler, cihazın yeni bir güncellemesi olup olmadığını kontrol ettikten sonra cihaz içinden yer alan “Ayarlar” bölümünden “iCloud” kısmını seçerek giriş yapmak ve ardından “Apple Kimliği” kısmına gelmektir.

Bu aşamada hali hazırda bir Apple kimliğine sahip olan kullanıcılar iCloud hesaplarına bu kimlikle birlikte giriş yapabilirler. Zira Apple kimliği tüm Apple ürünlerinde geçerli olan bir kimlik olup iCloud gibi uygulamalarda da işe yaramaktadır. Fakat eğer iCloud kullanabilmek için bir Apple kimliğine sahip değilseniz yapmanız gereken işlemler vardır.

Apple kimliği olmayan kullanıcıların öncelikle bir Apple kimliği oluşturması gerekmektedir. Aksi taktirde iCloud  üzerinden bir hesap girişi yapamayacaklardır.

Bunun için öncelikle Apple sitesine gitmeniz gerekmektedir. Ardından site anasayfasının sağ üst bölümünde yer alan kilit simgesine tıkladıktan sonra açılan menüden “Oturum açın” kısmını seçmelisiniz. Ardından oturum açma ekranının sağ kısmında yer alan “Apple ID’niz yok mu? Şimdi bir tane oluşturun.” bağlantısına tıklarsanız bir Apple ID’si oluşturma ekranına geçiş yapabilirsiniz.

Karşınıza aşağıdaki gibi bir bölüm gelecektir.

kimlik

Geçerli bir Apple kimliği oluşturabilmek adına üst kısımdaki formda yazılı olan ve tarif ettiğimiz adımları takip ederek ulaşabileceğiniz sitede bulunan formu doldurarak işlem yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle kendinize ait bir e posta adresini girmeniz gerekiyor ve ardından güvenli ve uzun bir şifre hazırlamanız gerekiyor. Şifreniz en az sekiz karakterden oluşmalıdır. Şifrenizin içinde en az bir adet rakam ve büyük harf olmalıdır. Kullanmak üzere seçeceğiniz şifreyi belirledikten sonra aynı şifreyi tekrar girerek adınız ve soy adınızla birlikte doğum tarihinizi de gün, ay ve yıl şeklinde girmelisiniz. Ardından kimliğinizi doğrulamanız ve parolanızı unutmanız halinde hesabınızı geri alabilmek için kullanacağınız güvenlik sorularını seçenekler arasından seçip bu soruların cevaplarını da unutmayacağınız şekilde vermeniz gerekiyor. Aksi taktirde hesap kurtarma işlemleriniz oldukça uzayabilir.

Ardından duyurular ve apple music, itunes, ibooks ve app store teklifleri adlı seçenekleri kendi tercihinize göre işaretledikten sonra alt kısımda yer alan güvenlik kodunu boş kısma girerek “Devam” tuşuna basabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra formu doldururken girdiğiniz e posta adresine bir e posta yollanacaktır. Bu e postanın içinde bir doğrulama bağlantısı bulunmaktadır. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra üyeliğinizi aktif hale getirebilir ve iCloud’u dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Apple Resmi Siteye Giriş İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz