iCloud Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

iCloud Şifremi Unuttum

iCloud Şifremi Unuttum, çözümü çok kolay! Siz de istediğiniz an yeni iCloud şifrenizi oluşturabilirsiniz. Bulut asistanı olan iCloud Apple cihazların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Verilerinizin saklanması açısından oldukça da güvenli bir uygulama. iCloud Şifremi Unuttum problemiyle karşılaşan herkes iCloud içerisine kaydettikleri verilerine ulaşamıyorlar. Yazımızın devamında yer vereceğimiz “iCloud Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?” başlığını incelerseniz, yeni iCloud şifrenizi hemen oluşturabilirsiniz.

iCloud Nedir?

iCloud, Apple marka cihazların tümü içi geçerli olan bulut asistanıdır. Cihazınızda bulunan verilerinizin tümünü iCloud içerisinde saklayabilirsiniz. iCloud tamamen internet üzerinden çalışmaktadır. İçerisine yüklediğiniz bilgiler internet üzerinde bir alanda yer alır. Bu bilgilerin tümüne iCloud şifrenizle giriş yaptığınız takdirde tüm Apple cihazlardan ulaşabiliyorsunuz. Ayrıca bilgisayarlarınızdan da iCloud’a ulaşmak mümkün. iCloud web sayfasına giriş yapıp, iCloud şifreniz ile cihazınızdan kayıt ettiğiniz tüm bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Görüntülemekle kalmayıp bu alanın içerisindeki verilerin tümüne müdahale etme şansınız da bulunuyor.

iCloud depolama sisteminin tabii ki de belirli bir kapasite alanı vardır. Tüm kullanıcılarına 5 GB depolama alanını ücretsiz olarak sağlamaktadır. Fakat 5 GB üzeri depolama alanları için ücretsiz bir tarife uygulanmaz. İhtiyacınıza uygun depolama alanını (5 GB üzeri) iCloud içerisinden satın alabilirsiniz. Satın alımlar bir kereliğe mahsus değildir, belirli periyodlar içerisinde ödeme devam eder. iCloud’u cihazınızda etkin hale getirir getirmez. Mail, Kişi Listesi, Takvimler, Anımsatıcılar, Tarayıcı Verileri ve Notlar otomatik olarak iCloud içerisine yedeklenir. Herhangi bir sebepten dolayı telefonunuzu sıfırladığınızı varsayalım. Telefon sıfırlama işlemi bittikten sonra telefonun sizden istediği iCloud şifresini girdikten sonra tüm kayıtlı bilgileriniz tekrar telefona otomatik olarak aktarılır. Saydığımız yedeklemelerin harici telefona yaptığınız tüm Ayarlar menüsündeki ayarlamalar da sıfırlama sonrası tekrar gelir, bunlar iCloud içerisinde yedeklenmiş durumdadırlar.

Apple cihazınızda iCloud’u aktif etmek verilerinizin güvenliği için gerekli bir adımdır. Herhangi bir sebepten dolayı telefonunuzda bir problem olabilir ve verilere ulaşamayabilirsiniz. Fakat telefonunuzda iCloud özelliği aktif ise bu olay sizin için bir problem durumdan çıkacaktır. Çünkü tarayıcınız aracılığıyla telefonunuzda bulunan bütün verileri görüntüleyebilirsiniz. Çünkü iCloud daha önceden tüm verileri bulut hesaba yedeklemiştir.

iCloud Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

iCloud Şifresini Unuttum kaygısına düşen çoğu kişi şifresini geri alamayacağını düşünüyor. Fakat böyle bir durum kesinlikle söz konusu değil. iCloud şifrenizi kolaylıkla tekrardan alabilirsiniz. Apple size iCloud şifrenizi sıfırlamak için basit bir şifre sıfırlama arayüzü geliştirmiştir. Aşağıdaki adımları sırasıyla takip ederseniz yeni iCloud şifrenizi hemen alabilirsiniz.

görsel1

İlk olarak iCloud web sitesine giriş yapınız. Giriş seçeneklerinin hemen altında bulunan “Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz?” bağlantısına tıklayınız.

görsel2

“Apple Kimliğini veya parolayı mı unuttunuz?” bağlantısına tıkladıktan sonra bu sayfa açılacaktır. iCloud’ a kayıtlı olduğunuz e-posta adresini ilk kutucuğa ve görünen kodları ise ikinci kutucuğa yazınız. Son olarak da alt kısımda yer alan “Devam” butonuna tıklayınız.

görsel3

Hangi bilgileri sıfırlamanızı soran iki seçenek karşınıza gelecek ilk olanı yani “Parolamı Sıfırla” seçeneğini işaretleyip, Devam butonuna tıklayınız.

görsel4

Parolayı nasıl sıfırlamak istediğiniz ve seçenekler karşınıza çıkacaktır. İlk seçenek olan “E-posta alın” seçeneğini seçiniz. “Devam” butonuna tıklayınız.

görsel5

Bu adımda ise işlemin başarılı ile gerçekleştiğini görebiliyoruz. “Bitti” butonuna tıklayabilirsiniz.

görsel6

Son aşamada Apple tarafınıza bir şifre sıfırlama maili gönderecektir. Mail görselde görüldüğü gibi olmaktadır. Mail içerisinde yer alan “Şimdi Sıfırlayın” bağlantısına tıkladıktan sonra yeni şifre yazma ekranı otomatik olarak tarayıcınızda açılacaktır. Buradan yeni iCloud şifrenizi oluşturabilirsiniz.

iCloud Şifrenizi Yeniden Almak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz