Instagram Hesabı Aç | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Instagram Hesabı Aç

Instagram, Facebook tarafından 2012 yılının Nisan ayında bir milyar dolara satın alınmadan önce otuz milyon kullanıcısına sahipken şu an yani 2016 yılı itibarıyla 500 milyon kullanıcıya ulaşmıştır. 6 Ekim 2010 tarihinde Mike Krieger ve Kevin Systorm tarafından kurulan Instagram, sosyal medya üzerinden ücretsiz fotoğraf ve video paylaşımını sağlayan bir uygulamadır. Kurulduğu günden beri çekilen fotoğraf ve videolara dijital filtre yapabilme özelliği sunan Instagram, bu fotoğrafın Instagram başta olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında da paylaşılmasını sağlamıştır. Instagram’ın belirgin özelliklerine bakacak olursak, fotoğrafların bir kare şeklinde sınırlandırılmasını sağlamak, polaroid ve kodak instamatic resim imkanı, cep telefon kameralarda yer alan kameraların aksine 4:3’lük çerçeve oranı gibi özelliklere sahiptir. Fakat çerçeve oranı en son çıkan güncelleme ile değişime uğramış ve kullanıcılar tarafından belirlenebilen özgün çerçevelerin kullanılabilirliği mümkün hale gelmiştir.

Instagram ilk çıktığı zaman iphone, ipad ve ipod touch cihazlarında kullanılabilmekte olmasına karşın 2012 yılının Nisan ayı itibarıyla Android 2.2 işletim sistemine sahip cihazları, froyo ve üst versiyon yüklü kameralı telefonları desteklemiştir. Ayrıca Instagram uygulaması iTunes App Store ve Google Play üzerinden online satış mağazalarına konulurken aynı zamanda Microsofot Lumia mağazalarında da yer almaktadır.

Instagram’da 20’den fazla filtre seçeneği yer almaktadır.

Instagram, aralarında İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Rusça ve Türkçe gibi dillerinden de yer aldığı toplamda 25 dilde hizmet vermektedir.

Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

IInstagram Hesabı Açma işlemlerini gerçekleştirmek için elinizde çeşitli yollar yer almaktadır. İlk olarak bilgisayar üzerinden Instagram hesabı açma işlemlerini anlatalım.

Tarayıcı Üzerinden Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Bilgisayarınızda ya da diğer akıllı cihazlarınızda yer alan internet tarayıcısını kullanarak bir Instagram hesabı açmak istiyorsanız yapmanız gereken şey ilk olarak siteye girmektir. Siteye girmenizin ardından karşınıza aşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir. Bu bölüm Instagram ana sayfasının sağ kısmında yer alır. Instagram hesabı açabilmek için yapmanız gereken şey, aşağıda yer alan form kısmına, site üzerinden cep telefonu ya da e posta adresinizi girdikten sonra tam adınızı ya da tam adınız olarak kullanmak istediğiniz herhangi bir adı ve ardından Instagram hesabı üzerinde kullanacağınız kullanıcı adını ve hesap için şifreyi belirledikten sonra “Kaydol” seçeneğine basabilirsiniz. Bir başka kullanıcı tarafından kullanılan bir kullanıcı adını kullanamayacağınız için bu kısıma bir başkası tarafından kullanılan kullanıcı adı girmeniz taktirde “Kullanıcı adı” kutucuğunun sağ kısmında kırmızı renkli bir x işareti çıkacaktır. Eğer kullanılabilir bir kullanıcı adı girerseniz, yeşil renkli bir onay sembolüyle karşılaşırsınız. Ayrıca kırmızı renkli x sembolünün ardından, mavi renkli bir dönüş sembolü de çıkacaktır. Bu sembole tıkladığınız zaman Instagram size, yazdığınız kullanıcı adına benzer kullanıcı adı önerilerinde bulunur. İsterseniz bu kullanıcı adlarından birini seçebilir isterseniz ise kendi belirlediğiniz bir kullanıcı adını seçebilirsiniz.

insta

Ayrıca yukarıda yer alan “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğine bastıktan sonra, açılan pencere üzerinden Facebook hesabınızda kullandığınız e posta adresinizi ya da telefon numaranızı girdikten sonra şifrenizi girip “Giriş Yap” diyebilir ve Instagram uygulaması hakkında Facebook hesabınızda verilmesi gereken izinleri onayladıktan sonra Instagram hesabınızı Facebook üzerinden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Her ne kadar bu işlemleri bilgisayar üzerinden anlatmış olsak da aynı işlemleri ios 7 ve sonraki sürümlere, Android 2.2 ve sonraki sürümlere ve Windows Phone 8 işletim sistemine sahip akıllı telefon ya da tablet ve benzeri diğer akıllı cihazlarda yer alan mobil tarayıcılar üzerinden de tamamen aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap doğrulama işlemleri için e posta adresinize bir doğrulama postası gönderilme ihtimaline karşın e posta kutunuzu da kontrol etmeyi unutmayınız. Eğer telefon numaranız ile kayıt olduysanız, cep telefonunuza da bir mesaj gelme olasılığı yüksektir.

Mobil Uygulamaları Kullanarak Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram hesabını İphone, ipod touch, ipad ya da diğer akıllı cihazlar üzerinde yer alan mobil Instagram uygulamaları aracılığıyla da açabilme imkanınız bulunmaktadır. Bunun için öncelikle kullandığınız cihazın işletim sistemine göre değişiklik gösteren çevrim içi market uygulaması üzerinden Instagram uygulamasını indirmeli ve indirdikten sonra da Instagram sembolüne basarak uygulamaya giriş yapmalısınız.

Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan “Kaydol” seçeneğine dokunarak hesap açma işlemlerinizi başlatabilir ya da aşağıda yer alan “Facebook ile Giriş Yap” seçeneğine basarak doğrudan facebook uygulaması ile bağlantıya geçtikten sonra Facebook hesabınızla ilgili olan e posta, telefon numarası ve şifre girişinden sonra karşınıza çıkacak olan Instagram kullanma izinleriyle ilgili pencereyi onayladığınız taktirde Instagram hesabınızı Facebook aracılığıyla kullanmaya başlarsınız. Böylece ayrı bir Instagram hesabı açmanıza da gerek kalmaz.

Fakat bir Facebook hesabınız yoksa ya da Facebook hesabınız olmasına rağmen Instagram hesabınızı, Facebook hesabınızla bağlantılı olarak kullanmak istemiyorsanız yapabileceğiniz bir diğer şey “Kaydol” seçeneğine basarak Instagram hesabı açma işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Instagram hesabı açmak için öncelikle aşağıda yer alan “Hesabınız yok mu? Kaydol.” seçeneğinde yer alan “Kaydol.” bağlantısına tıklayın.

1

Ardından Instagram hesabı açma adımlarından biri olan E posta adersi ya da telefon numarasıyla kaydol seçeneğine basmalısınız.

Telefon bölmesine telefon numarasını girebilir, e posta bölümüne kullanmakta ve erişiminizin olduğu bir e posta adresini girebilirsiniz.2

İki seçenekten birini kullanarak Instagram hesabı açma işlemlerinize devam edebilmek için “ileri” seçeneğine basınız. E posta adresi olarak gmail, mynet, yandex ya da hotmail gibi birçok farklı e posta adresi kullanabilirsiniz. Bir sonraki karşınıza gelecek ekran aşağıdaki gibidir. Instagram hesabı açarken telefon numaranızı kullanmak istiyorsanız telefon numaranızı içerisinde sıfır sayısı olmadan yazmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra karşılaşacağınız tüm işlemler, e posta ile kayıt olurken karşılaşacağınız işlemlerle tamamen aynıdır. Her iki yol üzerinden de Insagram hesabı açmak için aşağıda yer alan resimli anlatımı takip edebilir ve hesabınızı açabilirsiniz.

3

Instagram hesabı açma işlemleri ile ilgili olarak “Fotoğraf” yazan yerdeki artı işaretine basarak hesabınız için bir profil fotoğrafı belirleyebilirsiniz. Instagram için seçeceğiniz fotoğrafı ister kayıt olurken seçebilir isterseniz ise galeriniz ya da kütüphanenizde yer alan fotoğraflar arasından seçebilirsiniz. Ardından adınızı ve soyadınızı ya da adınız ve soyadınız yerine kullanmak istediğiniz bir adı yazdıktan sonra hesabınız için kullanabileceğini güvenli bir şifre belirleyiniz. Instagram şifreleri en az sekiz haneden oluşurken, şifrenizde noktalama işareti, büyük ve küçük harflerin ortak karışımını kullanmak, şifrenizin güvenliğini arttıracaktır. İstemediğiniz taktirde fotoğraf koymanıza da gerek yoktur. Gerekli boşlukları doldurduktan sonra Instagram hesabı açmak için “İleri” seçeneğine basabilirsiniz.

4

Yukarıdaki resimde de görebildiğiniz gibi Instagram hesabı açmak için bu ekranda bir kullanıcı adı oluşturmanız gerekiyor. Kullanıcı adınızı daha sonra değiştirebileceğinizi de aklınızdan çıkarmayınız. Eğer başkası tarafından kullanılan bir kullanıcı adı belirlemeye çalışırsanız başarısız olursunuz. Kullanıcı adları her kullanıcıya özeldir. Başkası tarafından kullanılan bir kullanıcı adı seçtiğiniz taktirde bir bildirimle karşılaşırsınız. Kullanılabilir ve kurallara uygun bir kullanıcı adı seçtiğiniz taktirde “İleri” seçeneğine basabilirsiniz. Ayrıca “Kişileri senkronize etmeden devam et” seçeneğine basarsanız, rehberinizde ya da Facebook hesabınızda olan kişilerin Instagram hesabınız üzerinden takip etmenizi sağlayacak ve yine bu kişilerin sizi takip etmeleri için bildirimde bulunacak bilgileri vermemiş olursunuz. Bu tamamen sizin kendi kişisel tercihinize bağlı bir işlemdir. Kişileri senkronize ettikten sonra bu kişileri profil ekranızın sağ üst köşesinde yer alan alt alta üç nokta simgesine dokunduktan sonra “Ayarlar” bölümüne giderek senkronize bağlantısını kesebilirsiniz.

5

İleri dedikten sonra “Facebook’a Bağlan” seçeneğini kullanabilir ve Facebook arkadaşlarınızla olan bağlantıları görebilir, bu kişileri Instagram üzerinden takip etmeye başlayabilirsiniz. İsterseniz bu kısmı atlamak için “Geç” seçeneğine de basabilirsiniz. Bu aşamadan sonra Instagram hesabı açma işlemleri sona erecektir.

Instagram hesabı açma işlemi bu şekildedir. Instagram’a üye olduktan sonra çeşitli kişileri takip edebilir, üye olmanıza sebep olan işlemleri yapabilir, keşfet bölümü sayesinde size göre özelleştirilmiş ve beğenebileceğiniz türden fotoğraf ve videoları izleyebilir, arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğrafları ve videoları görerek bunları beğenebilir ve aynı şekilde sizde bu tür paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz