Instagram Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer alıyor. Fotoğraf paylaşımının hakim olduğu Instagram’ın milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Instagram kullanıcıları Instagram Şifremi Unuttum sorunuyla karşı karşıya kalabiliyorlar. Günlük olarak binlerce postun girildiği Instagram’a kullanıcılar giriş yapamıyor. Bu kullanıcılar için Instagram Şifremi Unuttum sorununu ortadan kaldırmak için yeni Instagram şifresi oluşturmalarını sağlayacak görseller ile zenginleştirilmiş bir rehber hazırladık. Artık Instagram Şifremi Unuttum bir sorun olarak kullanıcıların karşısına çıkmayacak. Instagram Şifremi Unuttum başlığına geçmeden önce Instagram’dan bahsedelim.

Instagram İle İlgili Bilgiler

Instagram, Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Instagram ile sosyal medya üzerinde ücretsiz olarak fotoğraf ve video paylaşılıyor. 2012 yılına kadar kurucuları tarafından yönetilen sosyal ağ, 2012 yılında dünya devi Facebook tarafından 1 milyar dolar gibi rekor bir miktara satın alındı. Satılma aşamasında 30 milyon kullanıcıya sahipken, şu an kullanıcısı sayısının 500 milyonu aştığı söyleniyor.

Instagram, ilk çıktığı tarihlerde sadece iOS tabanlı cihazlara uyumlu olarak çalışıyordu. Fakat uygulamanın geliştirilmesiyle artık Android cihazlarda da kullanılmaya başlanmıştır. Instagram üzerinden yaptığınız fotoğraf ve video paylaşımlarını milyonlar ile paylaşabilirsiniz. Kişisel profilinizde paylaştığınız fotoğraf veya videolara eklediğiniz tagler ile bu paylaşımınızın görünürlüğünü geniş bir kitleye iletebilirsiniz. Aynı tag ile fotoğraf paylaşan kişilerin fotoğrafları veya videoları aynı tag içerisine düşer ve bir veri havuzu oluşur. Bu tag içerisine girip inceleyerek aynı tagteki tüm fotoğrafları inceleyebilirsiniz.

Instagram gayet basit ve anlaşılır bir uygulamadır. Giriş yaptıktan sonra görebileceğiniz üzere kullanımını hemen anlayabilirsiniz. Paylaşım yapabileceğiniz butonlar, mesaj kutusu vb. gerekli her şey basit bir şekilde gösterilmektedir. Siz de Instagram’a üye olarak bu sosyal ağda yerinizi alabilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Instagram Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım diyorsanız çözüm çok basit sizler için hazırladığımız şifre yenileme adımlarını takip ederek kolaylıkla yeni Instagram şifrenizi alabilirsiniz. Instagram şifre yenileme işlerini hem mobil hem de tarayıcı olmak üzere iki platformda da anlattık. İşte yeni Instagram şifresi almanın adımları;

Tarayıcı Üzerinden Instagram Şifre Yenileme

Instagram Şifremi Unuttum

Instagram web sitesine giriş yapınız. Giriş bilgilerden, şifre kutucuğunun hemen içerisinde “Unuttun mu?” bağlantısını görebilirsiniz. “Unuttun mu?” bağlantısına tıklayınız.

Instagram Şifremi Unuttum

Şifreyi yenile sayfası açılacaktır. Sayfada ok işaretleri ile belirttiğimiz boşlukları doğru bir şekilde doldurunuz. Doldurduktan sonra da “Şifreyi Yenile” butonuna tıklayınız.

Instagram Şifremi UnuttumInstagram şifre yenileme işleminiz tamamlanmıştır. Yazmış olduğunuz maile şifrenizi yenileme bağlantısı gönderilecektir.

görsel54

Mail kutunuza düşecek olan mailde bu görsel ile karşılaşacaksınız. “ Reset Password” butonuna tıkladıktan sonra otomatik olarak sayfa sizi şifre yenileme ekranına aktaracak bu sayfadan şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Mobil Üzerinden Instagram Şifre Yenileme

Instagram Şifremi Unuttum

Telefonunuzdan Instagram uygulamasını açınız. Giriş ekranında bulunan “Giriş yapmak için yardım al.” Bağlantısına tıklayınız.

Instagram Şifremi Unuttum

Bu sayfada kullanıcı adı veya e-posta ile sıfırlama yapılmaktadır. E-postanızı ok ile gösterilen alana yazınız. “Giriş Bağlantısı Gönder” butonuna tıklayınız.

Instagram Şifremi Unuttum

Ekranın üst kısmında bu uyarıyı alırsanız şifre yenileme işleminiz başarılı olmuştur. Mail kutunuzu kontrol edebilirsiniz.

Instagram Şifremi Unuttum

Telefon ile şifre yenileme yapmak istiyorsanız da telefon kısmını seçip, numaranızı yazınız. “Giriş Bağlantısını Gönder” butonuna bastıktan sonra sayfanın üst tarafında karşılaşacağınız uyarı şifre yenileme işleminin başarılı olduğunu göstermektedir.

Telefon ve e-posta ile şifre yenileme işlemleri aynı sonuçlanmaktadır. Telefon ile sıfırladığınız zaman telefonunuza kısa mesaj ile bir bağlantı gelecektir. E-posta ile şifre yenileme yaptığınız zaman da e-posta adresinize yenileme bağlantısı gelecektir. İkisinde de bağlantıya tıkladıktan sonra yeni şifrenizi girebilirsiniz.

Instagram Şifrenizi Yenilemek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz