İnstagram'da İki Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

İnstagram’da İki Hesap Açma

Instagram sosyal medya üzerinde ücretsiz bir şekilde hem fotoğraf hem de video paylaşımını mümkün kılan ve 2010 yılının Ekim ayının 6. gününde kurulmuş bir uygulamadır. Kurulduğu zamandan beri çekilen fotoğraflara uygulama üzerinden çeşitli filtreler sunarak, kullanıcılarına çeşitlilik vermeye başarmıştır. Instagram’a yükleyeceğiniz fotoğrafları ister filtreyle ister filtresiz bir şekilde paylaşabileceğiniz gibi aynı zamanda bu fotoğrafları, Twitter ve Facebook gibi diğer sosyal medyalarda da paylaşabilirsiniz. Mike Krieger ve Kevin Systorm tarafından kurulmuş olan Instagram, o kadar büyük bir başarı elde etmiştir ki, 2012 yılında sosyal medya devi olarak bilinen Facebook tarafından tam olarak bir milyar dolar karşılığında satın alınmıştır. Facebook tarafından satın alınmadan önce otuz milyon kullanıcı olan Instagram’ın 2016 yılı itibarıyla ulaştığı sayı 500 milyondur.

Aralarında Almanca, Fransıza, İtalyanca, İngilizce, İspanyolca gibi dillerin bulunduğu Instagram toplamda 25 dil hizmeti verirken bu dillerin arasında Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.

Instagram kullanıcılarının bu uygulamayı kullanmak için çeşitli sebepleri ve amaçları bulunabiliyor. Kişisel fotoğraf ve video paylaşımı üzerine kullanabileceğiniz bu uygulama aynı zamanda sahip olduğunuz marka ve firmaları tanıtmak, destekçi ya da takipçilerinize ulaşmak ve bu kişilerle iletişime geçmek için de oldukça kullanışlı bir platform olma özelliği taşıdığı için birçok kişi tarafından aynı zamanda bu amaçla da kullanılabilmektedir.

Instagram kullanıcılarının aynı zamanda birden fazla hesapları bulunabilmektedir. Bu hesapları farklı amaçlarla kullanırken her hesap üzerinden de farklı kişileri takip etmektedirler. Örneğin lise ya da üniversite öğrencisi olan bir gencin, ailesinin de görebileceği bir hesabı bulunurken, ailesi tarafından görülmek istemediği ve istediği kişilerle takipleştiği ayrı bir hesabı bulunabiliyor. Bu sebeple de iki farklı hesap arasında geçiş yaparken birinden çıkıp diğerine girmek gibi zahmetli işlemleri yapmak zorunda kalabiliyor. İşte bu yüzden birden fazla hesabı olan kişilerin bu tip zahmetli işlemlerle uğraşmadan iki hesabını da tek bir uygulama üzerinden kullanabilecekleri yöntem ve metodlarını sizlere anlatacak ve sizi bu zahmetten kurtaracağız.

Aynı Telefonda İki Instagram Hesabı Açma Yöntemleri

Bunun için elinizde iki yöntem bulunuyor. Birincisi Instagram’ın bu sene içerisinde gelen özelliğiyle birden fazla kullanma şansını kullanmak ve ikincisi ise bu konu için üretilmiş olan diğer uygulamaları kullanarak Instagram için çoklu hesap kullanmak. Bizim önerimiz elbette ki Instagram tarafından sunulan hizmeti kullanmanız fakat iki yoldan da kısaca bahsedeceğiz.

Instagram Uygulamasını Kullanarak Çoklu Hesap Açmak

Instagram’da birden fazla hesap kullanabilmek için Instagram uygulamasının kendisini kullanacaksanız, ilk yapmanız gereken şey Instagram uygulamasını açıp giriş yapmaktır. Ardından Profil sayfanıza gitmeli ve sağ üst köşede yer alan “Seçenekler” bölümüne dokunmalısınız. Bu bölümün en alt kısmında “Çıkış Yap” yazısının üstünde yer alan “Hesap Ekle” seçeneğine bastığınız taktirde çoklu hesap kullanmaya başlayabilirsiniz. Sahip olduğunuz diğer Instagram hesabı kullanıcı adı ve şifresini girdikten sonra iki hesabınızı dilediğinizce kullanabilirsiniz. Hesaplarınız arasında geçiş yapabilmek için ise profil sayfanızda yer alan kullanıcı adınıza dokunmanız yeterlidir.

Instagram uygulaması üzerinden iki hesap arasında geçiş yapmanın resimlerle anlatımı aşağıdaki gibidir.

instagram-coklu-hesap-ozelligi

Instagram Haricinde Bir Program Kullanarak Çoklu Hesap Açmak

Bunun haricinde Instagram üzerinden aynı anda iki hesap açmak için farklı yöntemlerde bulunmaktadır. Instagram üzerinden aynı anda iki hesap açabilmek için IOS işletim sistemi yüklü akıllı cihazların ya da android işletim sistemi yüklü akıllı cihazlarınız için programlar kullanabilirsiniz. Her iki işletim sistemi yüklü akıllı cihazlarında kendilerine özel marketleri bulunmaktadır. Bu marketlerden “instagram çoklu hesap” ve türevinden aramalar yapmanız dahilinde siz de Instagram’ı birden fazla hesap ile kullanabilirsiniz.

Fakat bizim önerimiz, hali hazırda Instagram tarafından sunulan çoklu hesap özelliğini kullanmanızdır. Böylelikle hem diğer programlar aracılığıyla reklamlara maruz kalmaz ve reklamlar yüzünden akıllı cihazlarınıza kötü amaçlı yazılım ya da virüslerin girmesine sebep olmazsınız. Ayrıca reklamlar uygulama kullanımınızı da sekteye uğratacak ve uygulamalardan aldığınız keyfi düşürecektir. Her halükarda baktığınız zaman Instagram’ın kendi sunduğu çoklu hesap özelliği sizin için kullanması en kazançlı yöntem olacaktır. Instagram çoklu hesap özelliği sayesinde en fazla beş tane hesabı ayna anda kullanabilirsiniz. Üstelik bu hesapları kullanırken ayrıca bir ücret ödemenize de gerek kalmaz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz