İstanbulnet Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

İstanbulnet Üyelik İptali

İstanbulnet aradığı aşkı bulmak isteyen kişilerin en kalabalık olduğu internet sitelerinden biridir. Bu site de yer alan profiller sayesinde hem kız arkadaş isteyenlerin hem de erkek arkadaş isteyenlerin kendilerine göre bir aday bulabilmeleri oldukça kolay bir hal almıştır. Siteye üye olan kişilerin tek yapması gereken şey profilini oluşturmak ve bunu yaparken kendilerini başkalarından ayıracak özellikleri de bayağı kaçmayacak bir şekilde dile getirmektir. Beraberinde ise arkadaş aramanız ve beğendiğiniz kişiler ile sohbet etmeniz gerekiyor. Arkadaşlık, aşk ya da evlilik peşinde koşan kişilerin tüm bu ilişkilere başlangıç adımını atabilmeleri için hazırlanmış olan bu siteyi kaçırmaması gerekir.

İstanbulnet üyelik iptalini gerçekleştirmek isteyen üyelerin sebepleri arasında en çok göze çarpan iki neden vardır. Bunlardan ilki biraz sonra yazımızda da bahsedeceğimiz üzere üyelerden habersiz bir şekilde kredi kartından para çekilmesidir. Fakat üyeler bu konuda herhangi bir şikayette bulunamazlar. Zira bu para çekimi siteye üye olurken onaylamış olduğunuz kullanıcı sözleşmesinde de belirtilmiştir. Tek yapılması gereken şey Üyelik Ayarları bölümü üzerinde yer alan otomatik yenileme özelliğini kapatmak ya da değiştirmektir. Bir diğer sebep ise kişilerin aradıkları kişileri site üzerinde yer alan sahte hesaplar nedeni ile bir türlü bulamaması ve bu nedenle de artık umudunu kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

İstanbulnet Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

İstanbulnet Üyelik İptali işlemlerini site üzerinde sahip olunabilen Standart Üyelik ve Gold Üyelik üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbulnet Üyelik İptali işlemini gerçekleştirmek isteyen kişilerin benzeri sitelerin aksine bu site üzerinde yer alan üyelik ayarları üzerinden üyeliklerini iptal etme imkanları yer almaktadır. Bu nedenle de profillerinde yer alan bu ayarlar aracılığı ile İstanbulnet Üyelik İptali işlemi gerçekleştirilebilir. İstanbulnet Üyelik İptali işlemini yapmak isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey siteye kullanıcı adı ve şifreleri ile birlikte giriş yapmalıdır. Bu işlemin ardından “Üyelik Ayarları” linkine tıklamaları ve beraberinde karşılarına gelecek olan sayfa üzerinden “Üyelik İptali” adlı bölüme tıklamaları gerekmektedir. Bu aşamada ise karşınıza bir yazı çıkacaktır. bu yazıyı okuduktan sonra “Anladım ama yine de üyeliğimi silmek istiyorum.” linkine tıklamalısınız. Beraberinde ise karşınıza gelecek ekran üzerinden işaretlemeniz gereken seçenek “Üyeliğimi tamamen silin.” seçeneğidir. Ardından bu konu hakkında emin olup olmadığınız sorulacaktır. Tamam yani OK tuşuna basarak İstanbulnet Üyelik İptali işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve sistemden çıkış yapabilirsiniz.

İstanbulnet Üyelik İptali işlemlerinizi gerçekleştirdikten ve tamamladıktan sonra bu işin geri dönüşünün olmadığını yani site üzerinde göndermiş olduğunuz tüm mesajların, yapmış olduğunuz tüm göz kırpmaların, favorilerinizin yani kısacası sizinle ilgili olan her şeyin sistem üzerinden tamamen silineceğini ve bu işlemin geri döndürülemez bir şekilde gerçekleşeceğini de söylemek isteriz. Aynı rumuz ile açacağınız yeni bir üyeliğin de bu konuda herhangi bir getiri sağlamayacaktır. Zira ne yaparsanız yapın İstanbulnet Üyelik iptali işlemlerinin ardından bilgilerinizi geri almanızın bir yolu yer almamaktadır. Ayrıca İstanbulnet üyelik iptali işlemlerinden sonra rumuzunuz diğer üyeler tarafından kullanılabilecektir.

İstanbulnet Üyelik İptali işlemlerinin ardından hesabınıza ilişkin olan tüm bilgiler bir aylık bir müddet boyunca İstanbulnet tarafından güvenlik amacı ile korunacaktır. Fakat bu sürenin geçmesi ile birlikte size ait olan tüm bilgilerin bu sitede yer alan veri tabanı üzerinden tamamen ve kalıcı olarak silineceğini bir kez daha belirtmek isteriz.

Site üzerinde yer alan Gold Üyelik hizmetine sahip olan kişilerin de yine aynı yolu kullanarak İstanbulNet Üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirebileceğini söyleyebiliriz. Gold Üyeler de standart üyeler gibi bir üyelik iptal işlemlerine sahiptir. Fakat, Gold Üyelik Hizmeti’ni alan kişilerin üyeliklerini iptal etmesinin arkasında yatan asıl sebebin üyelik ayarları bölümü içerisinde yer alan “otomatik yenile” seçeneğinden kaynaklanan ve bu seçenek değiştirilmediği ve düzeltilmediği taktirde kredi kartı üzerinden sürekli olarak ücret çekilmesine sebep olan seçenektir. Bu seçenek Üyelik Ayarları menüsü üzerinden devreden çıkartılabilmektedir. Bu yapılmadığı taktirde, düzenli olarak seçilen ödeme koşulu, şekli ve taksit sayısına göre kredi kartınızdan para çekilecektir.

Ayrıca İstanbulnet Üyelik İptali işlemlerini Gold Üyelik için yapıyorsanız, yapılan iptal işlemlerinin ardından paranızın iade edilmeyeceğini de belirtmek isteriz. Zira bu sebeple İstanbulnet üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız, çabanızın nafile olduğunu da dile getirmek istedik.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz