Itunes Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Itunes Hesap Açma

Eğer yaşınız müsaitse veya eski internet teknolojilerine ilginiz varsa çevirmeli internet kullanıldığı dönemleri bilirsiniz. İnternete bağlanırken duyulan o arama sesi… Eski internet teknolojisi günümüze kıyasla pek çok değişikliğe uğradı. Bu değişikliklerden en önemli olanları internet bağlantı hızlarımızda geçmişe kıyasla gerçekleşen gelişmeler. Türkiye’deki internet hızlarındaki yetersizlik veya AKN (Adil Kullanım Noktası) tartışmalarını bir kenara bırakırsa doksanlardan bu yana internet hızlarında dünya genelinde sürekli bir hızla gözleyebilmemiz mümkün. İnternet hızlarındaki bu iyileşme beraberinde çeşitli olumlu sonuçlar da getirdi. Bu olumlu sonuçlardan biri artık istediğimiz her türlü dosyaya veya içeriğe istediğimiz her yerden ve her zaman ulaşabiliyor oluşumuz. Örnek vermek gerekirse, bir film veya müziği sürekli olarak yanımızda bulunan bir bellekte taşımamıza gerek kalmaksızın internet bağlantınızın bulunduğu herhangi bir noktada ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bu aynı zamanda farklı cihazlarınız ile aynı içeriğe sürekli olarak ulaşabiliyor olmanız anlamına da gelmektedir.

İnternet hızlarındaki iyileşmeler kullanıcılar tarafından olumlu pek çok sonucu olsa da üreticiler tarafından her zaman bunu söylemek mümkün değil. Üreticilerden kastımız daha çok müzik, film, oyun veya program üreticileridir. Özellikle müzik ve film üreticilerinin doksanlı yıllarından sonlarına doğru ve iki binli yılların başlarında internet hızlarının günümüz internet hızlarının çok aşağısında olduğu bu dönemlerde ürünlerinin internet ortamında kendi istekleri dışında yayınlanıyor olması konusunda pek önlem almadıklarını söylemek mümkün. Çünkü hakim düşünceye göre var olan internet hızları ile kullanıcıların ürünlere korsan yollardan ulaşmaları pek kayda değecek sıklıkta ve büyüklükte olmadığıydı. Aslına bakarsak gece yatmadan önce sabaha kadar inmesi için bırakılan ancak 5-10 şarkı indirilebilen bir internet ile elbette çevrimiçi film izlenebileceğini düşünmek pekte akla yakın gelen bir düşünce değil. Ancak internet teknolojileri hızla gelişti ve üreticilerin müdahalesinden çok daha hızlı bir şekilde internetten korsan ürün tüketiciliği yaygınlaşmış oldu. Üreticiler bunun önüne geçmek için caydırcı unsur teşkil etmesi adına pek çok hukuki yönteme başvurduysa da kullanıcılar için çok normal ve yaygın bir hale gelen bahsi geçen ücretsiz tüketiciliğin önüne geçilemedi. Bunun için üreticiler son yıllarda cüzzi ücretler karşılığında sınırsız kullanım hakkı sunan çeşitli sistemler kurmaya veya varolan sistemlere yatırım yapmaya başladılar. Şu anda alınan sonuçlara bakıldığında ise bu strateji gerçekten üretici ve tüketicinin arasını bulan bir denge oluşturmuş durumda ve git gide de bu sistemleri kullanan kişilerin sayısı artmaktadır. Bu sistemlere örnek gösterebileceğimiz ve yazımız ile de alakalı bulunan sistem; Itunes. Bu yazımızda sizlere Itunes Hesap Açma işlemini nasıl gerçekleştirebileceğiniz bahsedeceğiz.

Itunes Hesap Açma

Itunes Hesap Açma işlem adımlarına başlamadan önce hatırlatmak isteriz ki, Itunes bir Apple şirketi ürünü olduğu için sadece Itunes’a ait bir hesap açmanız mümkün değildir. Apple kimliği (hesabı) oluşturmanız gerekmektedir. Apple kimlikleri bütün Apple ürünlerine giriş sağladığı gibi Itunes Hesap Açma işlemi için de anahtar adımı oluşturmaktadır.

Itunes Hesap Açma işlemini en kolay yoldan gerçekleştirebilmeniz için paylaşacağımız bağlantıya tıklayarak Itunes Hesap Açma işlem adımlarınıza başlayabilirsiniz:

Itunes Hesap Açma işleminiz için lütfen Tıklayınız.

Itunes Hesap Açma

Yukarıda paylaştığımız bağlantıya tıkladığınız zaman karşınıza çıkacak olan sayfa yukarıdaki gibi olacaktır. Bu sayfada yapmanız gerekenler Apple kimliği oluşturmak için ilgili alanları doldurmak olacaktır.

Itunes Hesap Açma

Burada öncelikle uyarmak istediğimiz kısım şifrenizi oluştururken en az sekiz karakter kullanıyor olmanız ve parolanızda büyük ve küçük harflerle beraber en az bir rakam kullanıyor olmanız gerekmektedir. Eğer parolanızı bu kurallara uygun şekilde belirlemezseniz uyarı alır ve devam eden Itunes Hesap Açma adımlarını gerçekleştiremezsiniz.

Itunes Hesap Açma

Hesabınızla ilgili yukarıda bulunan ilgili yerleri doldurduktan sonra sayfanın aşağısında karşılaşacağınız, “Duyurular” ve “Teklifler” seçeneklerinin kutucuklarının işaretli olduğunu göreceksiniz. Eğer Apple’dan herhangi e-posta almak istemiyorsanız bu seçenekleri kaldırmanızı öneririz. Daha sonra yukarıda da görebileceğiniz gibi solunda bulunun resmin içinde yazanları sağ tarafta ilgili yere yazmanız gerekmektedir. Bu işlem sitenin işlem güvenliğini sağlamaktadır. Sizin resminizde farklı harfler bulunabilir.

İşlemlerinizi doğru ve eksiksiz yaptıktan sonra en aşağıda bulunan “Devam” yazısına tıklayarak Itunes Hesap Açma işleminize devam edebilirsiniz.

Itunes Hesap Açma

“Devam” yazısına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yukarıdaki e-posta doğrulaması işlemini gerçekleştirebilmek için kayıt bilgilerini yazarken vermiş olduğunuz e-posta adresinize gelen Apple postasının içinde bulunan doğrulama kodunu yukarıda ilgili yere yazdıktan sonra “Doğrula” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Itunes Hesap Açma

Butona tıkladıktan sonra yukarıda da örneğini görebileceğiniz oturum açma sayfasına yönlendirildiğinizde Itune Hesap Açma işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir. Artık sahip olduğunuz Apple hesabınız vasıtasıyla Itunes hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz