iTunes Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

iTunes Üyelik İptali

iTunes 9 Ocak 2001 tarihinde Apple tarafından piyasa sürülmüştür ve c++ ile yazılmıştır. Şu anda 23 dilde hizmet vermekte olup son güncellemesini 13 Eylül 2016 tarihinde 12.5.1 sürümüyle yapmıştır. Ücretsiz bir uygulama olan iTunes’un diğer birçok uygulama gibi uygulama içi satın alma özelliği de bulunmaktadır.

iTunes, Apple tarafından üretilen Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 8 ve Mac OS X işletim sistemlerinde ücretsiz bir şekilde film ve müzik oynatabilen bir oynatıcıdır. Müzik çalmaktan, arşiv düzenlemeye ve dahası müzik ve film satın almaya kadar birçok özelliğe sahip olan bu uygulama özellikle gençler arasında oldukça popülerdir.

Mac OS 9 için 2.0.4 sürümünden sonra geliştirilmesi durdurulmuş bulunmaktadır. iTunes ayrıca iPhoto, iMovie, iDVD ve Garage Band’den oluşan iLife konseptinin de bir parçasıdır. Diğer iLife yazılımları paralı olsa da iTunes ücretsizdir ve Windows işletim sistemlerinde de kullanılabilmektedir. Fakat uygulama için satın alma imkanı bulunmaktadır.

Peki ya iTunes ile ne yapabilirsiniz? Her şey bir yana müzik dinlemek ve dinlenen müzikleri sınıflandırmak, gruplara ayırmak, düzenlemek VIA ağı üzerinden Bonjor ile paylaşmak, müzikleri CD, DVD, BluRay gibi disklere yazmak ve tüm bunlar için kapak hazırlamak olarak özetlenebilir. Ayrıca 4.9 sürümünden itibaren Podcast’lere ücretsiz abonelik mümkündür. Ayrıca bunları yönetme imkanınız da bulunmaktadır.

Bunların dışında ise kişisel arşivinizde bulunan müzik dosyalarının sahip olduğu özellik ya da bilgileri(örneğin MP3 dosyalarında bulunan etiketleri) düzenleyebilirsiniz. Böylece arşivinizi dilediğinizce düzenleyebilir ve filtrelerden geçirererek aramalarınızı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca buna bağlı olarak “akıllı oynatma listeleri” adı verilmiş olan bir özellikte bulunmaktadır. İngilizcesi “smart playlist”dir. Bu akıllı oynatma listeleri, benzer özelliklere, kriterlere sahip olan müzikleri bir grup içinde toplayabilmektedir. Bu bir yana, iTunes sayesinde gerçek zamanlı arama da yapabilirsiniz. Bu özelliğin getirisi ise siz aramak için henüz birkaç harf girmişken bile arama sonuçlarının anlık olarak gözlerinizin önüne gelmesidir. Oldukça kullanışlı olan bu özellike hemen hemen birçok tarayıcı ve programların arama bölümlerinde bulunmaktadır. Zira bulunmaması uygulamaları ve bu uygulamaları üreten firmaları olumsuz yönde etkiler.

İTunes Müzik Mağazası ile iç bağlantıları, internet üzerinden sadece tek bir tıklamayla birlikte müzik ve videolara önizleme yapabilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca, korumalı bazı formatlar haricinde satın alınan tüm müziklerin formatları da değiştirilebilmektedir. iTunes, ilk başta Apple tarafından standart bir müzik yöneticisi olarak tasarlanmıştır ve her ne kadar Apple iPod ile birlikte iTunes’un kullanılması tavsiye edilse de benzeri bir çok yazılım da aynı işlemleri sorunsuz bir şekilde yapabilmektedir. Fakat Apple ürünleri kullanmayı seven  sadık bir müşteriyseniz elbette ki iPod ile birlikte iTunes’u kullanmanızı tavsiye ederiz.

2005 yılı Eylül ayının son günlerinde iTunes tarafından oynatıcı olarak tanınan ilk cep telefonu olma özelliğini taşıyan Motorola ROKR piyasa sürüldü.

iTunes sayesinde sevdiğiniz müzikleri, filmleri ve televizyon programlarını kolaylıkla satın alabilir ve tüm bunların tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Milyonlarca şarkı ve tarafınızdan oluşturulan özel çalma listeleri bir yana, ünlü DJ’lerden oluşan bir ekiple birlikte hazırlanan radyo istasyonu Beats 1’e sınırsız bir erişim imkanı sunan Apple Müzik’e de ev sahipliği yapmaktadır. Dahası, iTunes’un sunduğu bu müzik, film ve televizyon programı keyfini ister Mac’inizin üzerinden, isterse kişisel bilgisayarınızdan çıkarabilirsiniz.

Apple Müzik ile birlikte sevdiğiniz ya da kısa bir süre sonra sevmeye başlayacağınız, dilinizden düşmeyecek, aklınıza takılacak melodileri bulmak ve dinlemek oldukça kolay. Başka bir yerde bulamayacağınız özel parçalarla birlikte milyonlarca şarkıya bu uygulama aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Üç aylık ücretsiz deneme üyeliğinizin başlamasının ardından sahip olacağınız koleksiyona dilediğiniz müzikleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, iTunes Mağazası üzerinden satın aldığınız ya da Cd, DVD, BluRay gibi disklerden içe aktardığınız şarkıları koleksiyonunuza ekleyebilmektesiniz. İşte bu sayede müzik keyfiniz sonuna kadar devam eder.

10000’e yakın film seçeneğiyle izleyecek bir film bulma konusunda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Uzun süre beklediğiniz ve gişelerde rekorlar kıran, arkadaşlarınızdan duyduğunuz bir çok filmi istediğiniz yerden izleyebileceksiniz. Tek yapmanız gereken dokunup başlatmanız! Wi-fi bağlantısı olmayan bir yere gitmeyi düşünüyorsanız indirmeyi unutmayın!

Peki ya iTunes başka neler sunuyor? iTunes Hediye Kartları’na merhaba deyin! iOS aygılarınız ya da bilgisayarınız aracılığıyla arkadaşlarınız, aileniz ya da dilediğiniz başka kişilere bu iTunes hediye kartlarını gönderebilir, birçok farklı kart ve değerlere sahip kartlardan istediğinizi alabilirsiniz. Kart verdiğiniz kişi ise iTunes Store, Mac App Store ve App Store’dan birini seçebilir.

iTunes Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

İnternet üzerinden iTunes hesabınızı kapatmak sadece mail yoluyla mümkündür. Apple sitesi ya da iTunes uygulaması üzerinden hesabınızı kapatabilmek için bir seçenek bulunmamaktadır.

iTunes hesabınızı kapatmadan önce ihtiyacınız olacak bazı bilgiler vardır. Bunlar, bir siparişinize ait sipariş numarası, doğum tarihiniz, fatura adresiniz, iTunes hesabınızda kullanmakta olduğunuz kredi kartı numaranızın son dört hanesi, güvenlik sorunuz ve hesabınızda kayıtlı olan telefon numaranızdır.

Üyeliğiniz iptal edebilmeniz için herhangi bir seçenek bulunmadığı için bunu yapmanın yolu Apple ile iletişime geçmek ve bunu talep etmektir. Dilerseniz başlayalım.

Öncelikle, www.apple.com adresine gidin. Ardından Support yani Destek bölümünde bulunan iTunes logosuna tıklayın. Beraberinde Account and Billing yani Hesap ve Faturalama bağlantısına tıklayın ve aşağı kısımda bulunan Account Security yani Hesap Güvenliği’nin hemen altındaki “Get Account Support” yani Hesap Desteği Alın butonuna tıklayın. Beraberinde “Managing or Editing iTunes Store Account” bağlantısına tıklayın. Bu “iTunes Mağaza Hesabını yönetme ya da Düzenleme” anlamına gelmektedir. Please Tell Us More about The Issue yani Bize Konu Hakkında Daha Fazla bilgi Verin bölümüne mesajınızı yazın ve diğer aşamaları dilediğinizce doldurun.

iTunes Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

iTunes üyeliğinizi değil ödeme bilgilerinizi değiştirmek ya da kaldırmak istiyorsanız bunun çeşitli yolları bulunmaktadır çünkü iTunes çeşitli sistemler üzerinden kullanılabilmektedir. Bunların hepsini teker teker anlatacağız. Dilerseniz, öncelikle iPhone, iPad ya da iPod touch’ınızı kullanarak anlatmaya başlayalım.

İlk yapmanız gereken şey, Ayarlara girmek ve iTunes ve App Store sekmesine dokunmak.

İkinci yapacağınız şey, Apple Kimliğinizi’ne dokunduktan sonra “Apple Kimliğini Göster’e dokunmak ve giriş yapmak. Beraberinde, “Ödeme Bilgileri”ne dokunmalısınız.

Eğer Aile Paylaşımı’nı kullanıyorsanız, ödeme bilgilerinizi yalnızca aile yöneticinizin güncelleyebileceğini de unutmayınız.

Bilgilerinizi değiştirin ya da kaldırın. Ödeme yönteminizi kaldırmak için “Yok” seçeneğini işaretleyin. Yok seçeneğini görmüyor ya da seçemiyorsanız bunun birçok sebebi olabilir. Ödenmemiş bir bakiyeniz, ödenmesi gereken bir borcunuz, otomatik olarak yenileneen bir aboneliğiniz, App Store’u ya da iTunes Store’u ilk defa kullanıyorsanız, bulunduğunuz ülke ya da bölge değiştiyse, aile paylaşımının bir parçasıysanız birtakım sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Sorun ve Çözümleri İçin TIKLAYINIZ!

Son olarak Bitti’ye dokunun. Ödeme yöntemizi kredi kartı olarak değiştirdiğiniz güncellenen hesap bilgilerini doğrulamak için iTunes Store tarafından geçici bir açık provizyon oluşacaktır.

Mac veya PC’niz üzerinden ise Apple Kimliğinizle giriş yapıktan sonra üst kısımda bulunan menü çubuğunda önce “Hesap”a sonra da “Hesabımı Görüntüle”ye tıklamanız ve ardından parolanızı girdikten sonra Enter tuşuna baktıktan sonra “Hesabı Görüntüle”ye tekrar tıklamanız gerekmektedir. Geriye kalan kısım aynıdır.

Eğer sadece iTunes’ı iPhone ya da tabletleriniz üzerinden devre dışı bırakmak istiyorsanız bunun için, Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra sol bölümdeki iTunes ve App Store sekmesine tıklayın ve karşınıza gelen Apple ID’e tıklayıp “Çıkış Yap” kısmını seçin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz