Kariyer.net Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Kariyer.net Şifremi Unuttum

Günümüzde öğrenim durumu ne olursa olsun herkesin hayatını devam ettirebilmesi için bir işe ihtiyacı vardır. Öyle ya da böyle herkes bir şekilde bir iş bulmak durumdadır. Ülkemizde özellikle genç nüfus ağırlıklı olmak üzere güncel işsizlik oranı %10-12 arasındadır. Bu da demektir ki iş görebilecek her 10 insandan en an 1’i işsizdir. Rakam olarak az görünüyor gibi olsa da ülke çapında düşünecek olunursa olumsuz bir durum ortaya çıkmaktadır. İşsizlik başlı başına bir hayat mücadelesidir. Bu sebeple vasıflı vasıfsız, insanlar mutlaka bir işte çalışmak isterler.

İş bulmak konusu kimi zaman zor bir durum haline gelebilmektedir. Özellikle yeni mezun üniversite öğrencileri ve vasıfsız insanların zorlandığı bu durum üzerine farklı yollar aranmaktadır. İş başvurusu yapılacak her yeri tek tek gezmek günümüzde zahmetli bir hale dönüşebilmektedir. Yapılacak her başvuru için harcanan süre, maddi ve manevi olarak kişiyi olumsuz etkileyebilmektedir. Aynı şekilde işverenler için de işe alınacak eleman seçimi zor olabilmektedir. İş ilanına başvuran kişiler içinden aranan kriterlere uymayan insanlara harcanan zaman işverene de maddi ve manevi kayıp yaşatabilmektedir.

Bu sebeple günümüzde birçok işimizi hallettiğimiz internet kanalı bu konuda yardıma koşmaktadır. İş arayan insanların işveren işveren gezmelerine gerek kalmamakla birlikte aradıkları işleri internetten araştırabilmektedirler. Bunun için birçok kanal kullanmaktadırlar. Kimiler sosyal medya üzerinden, kimileri ise bu konu üzerine oluşturulmuş internet siteleri üzerinden istekleri işi arayabilmektedirler. Aynı şekilde internet işverenlere büyük kolaylık sağlamakla birlikte uygun kritere sahip daha fazla kişiye ulaşabildikleri bir kanal olmuştur.

Kariyer.net nedir?

Bahsi geçen bu konu için oluşturulmuş internet sitelerinden birisi olan Kariyer.net, 1999 yılında kurulmuş olup günümüzde seçkin firma ve işverenlerin iş alımlarını gerçekleştirdiği bir site haline gelmiştir. İş arayan insanların da sıklıkla Kariyer.net sitesini kullanmaktadır. İş arayanlar detaylı CV oluşturabilmekte olup işverenler de aynı şekilde detaylı bir şekilde aradıkları özellikleri belirtebilmektedirler. Kariyer.net işveren ile iş arayanı buluşturmanın yanı sıra çeşitli servisleri ile bu süreçte her iki konumda bulunanların yanında olmayı hedeflemektedir. İşveren veya iş arayanların amaçlarını gerçekleştirmeleri için öncelikle bir Kariyer.net hesabı bulunmalıdır.

Kariyer.net Şifresi Unutulunca Yapılması Gerekenler

Mevcut kullanılan Kariyer.net hesabının şifresi unutulduğu takdirde yapılması gereken birkaç adım vardır. Bu adımları yerine başarılı bir şekilde getirdikten hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Kariyer.net hesap şifresi unutulduğunda ilk önce yapılması gereken yazının sonunda verilen linke tıklamaktır.

kn1
İlgili siteye tıkladığınızda karşınıza bu ekran çıkacaktır. Buraya belirtildiği gibi kullanıcı adınızı veya kayıt olduğunuz e-posta adresinizi girmeniz gerekmektedir. Daha sonra e-postanıza gelen maili açarak ilgili bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Tıkladığınız bağlantı sizi şifre yenileme ekranına yönlendirecektir. Burada da olmasını istediğiniz yeni şifrenizi belirleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Kullanıcı adınızı veya kayıt olduğunuz e-postanızı hatırlamıyorsanız yapmanız gereken işlemler farklıdır. Öncelikle aşağıda verilen ilgili şifre sıfırlamak için olan internet sitesine girmeniz gerekmektedir.

Kariyer.net Şifre Sıfırlamak için TIKLAYINIZ!

kn2
Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza bu şekilde bir sayfa çıkacaktır. Burada adınız, soyadınız ve cep telefon numaranızın girilmesi istenmektedir. İlgili yerleri doldurarak telefonunuza gelen kısa mesajda belirtilen adımları başarılı bir şekilde yerine getirerek şifre sıfırlama işleminizi başarı ile sonuçlandırabilir ve yeni şifre oluşturabilirsiniz.

Şayet bu bilgileri de dolduramadıysanız yapmanız gereken aşağıdaki verilen bağlantıya tıklayarak Teknik Destek Birimi’ne sorununuzu ulaştırmaktır. Gireceğiniz sayfada hakkınızda detaylı bilgiler istenmekte olup sizden istenen bu bilgileri ilgili bölümlere girmeniz gerekmektedir. Formda yer alan bilgiler incelendikten sonra Teknik Destek tarafından şifre bilgileriniz e-posta adresinize
gönderilecektir.

Bu işlemleri yaparken dikkat edilmesi gereken durum gireceğiniz e-posta veya telefon numarasının şuanda da kullanmakta olmanız gerekmesidir. Yani her ikisine de erişim sağlayabilmelisiniz. Ancak bu takdirde şifre yenileme işlemini yerine getirebilmektesiniz.

 

Kariyer.net Şifre Yenileme için TIKLAYINIZ!

Kariyer.net Unutulan Şifreyi Teknik Destek Birimi Sayfasına Bildirmek için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz