Kart Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Kart Şifremi Unuttum

Günümüzde para birçok insanın hayatını devam ettirebilmesi için gerekli bir araç konumdadır. Para kazanan veya para sahibi olan insanlar paralarını biriktirmek veya çeşitli şekilde değerlendirmek isterler. Örneğin alışveriş çoğu insanın yaptığı bir eylem haline gelmiştir. Bunun için çeşitli pazarlar mevcut iken alışveriş dünyasının sürekli büyümesi üzerine her geçen gün buna yenisi eklenmektedir. Bunun için öncelikle insanlar para kazanmalı veya sahip olmalıdır ki bu paraları da yapacakları bu alışverişte harcayabilsinler. Aynı şekilde para biriktirmek isteyen insanlar da bir düzen çerçevesinde paralarını biriktirmek durumundadırlar. Yapılan bu harcama veya biriktirme eylemi için nakit para kullanılabilmektedir. Fakat yüksek tutarlı bu eylemlerde nakit para pek güvenli bir seçenek değildir. Harcama eylemi için yüksek rakamları kişinin yanında taşıması güvenli olmamakla birlikte biriktirme eylemi için de aynı durum söz konusudur. Bu ihtiyacın bir sonucu olarak bankalar hayatımıza girmiştir. Bankalar sadece bu ihtiyaçların yanı sıra çeşitli imkanları ile de kişinin hayatının bir parçası olmayı hedeflemektedir. Bankaların vermiş olduğu kartlar sayesinde ister yüklü miktarda ister az miktarda nakit parayı yanımızda taşımak zorunda olmamaktayız. Bu kartlar çipli bir sisteme sahip olup güvenlik olarak nakit para taşımaktan kat kat daha sağlamdır. Bu kartlar ister alışverişlerde nakit para yerine kullanabilmekte olup ister de birikim yapılabilen bir hesap olarak kullanılabilmektedir.

Kart Şifresi Unutulduğunda Yapılması Gerekenler

Tüm bu işlemler ve dahası için kullanılabilen kartların kimi zaman şifreleri birbirine karışabilmekte ve unutulabilmektedir. Bu durum önemli bir durum olup derhal çözülmesi gerekmektedir. Çünkü bahsi geçen bütün olanaklara ancak bu güvenlik sisteminin bir parçası olan şifre ile erişilebilmektedir. Bu sebeple kart şifresi unutulduğunda izlenmesi gereken yollardan bahsedeceğiz. Bunları başlık olarak kısaca; İnternet Sitesi Üzerinden Şifre Yenilemek, Bankanın Müşteri Hizmetlerini Aramak, Bankanın En Yakın Şubesine Başvurmak olarak belirtebiliriz.

1. İnternet Sitesi Üzerinden Şifre Yenilemek

Kart şifrenizi unuttuysanız ve internet erişimi olan bir yerde iseniz ilk önce bankanın ilgili internet sitesine girip Şifremi Unuttum bölümünü bulmanız gerekmektedir. Bu bölüm genellikle giriş ekranı bölümünün hemen altında olup yardım servisi bölümünde de olabilir. Şifremi Unuttum bölümü bulunduktan sonra bu kısma tıklanmalı ve ilgili sayfaya yönlendirilmeyi beklenmelidir. Sayfaya yönlendirildikten sonra sizden adınız soyadınız, kartınız ile ilgili bilgiler, telefon numaranız, e-mail adresiniz gibi doğrulayıcı bilgiler istenebilmektedir. Bu bilgileri eksiksiz girerek işleminizi tamamlamalısınız.

2. Bankanın Müşteri Hizmetlerini Aramak

Şifrenizi unuttuysanız diğer bir yöntem bankanın müşteri hizmetlerini aramaktır. Birçok sorun ve öneri için olan müşteri hizmetleri servisleri, bu konuda da müşteriye yardımcı olabilmektedir. Bankanın müşteri hizmetleri telefonunu aramalı ve bant kaydında unutulan şifre ile ilgili bir tuşa basılması istenirse o tuşa basılmalı yoksa operatöre bağlanmalı ve sorun aktarılmalıdır. Yine sizden doğrulayıcı bir takım bilgiler istenecektir. Bu bilgileri operatöre aktararak operatörün işleminizi tamamlamasını beklemelisiniz.

3. Bankanın En Yakın Şubesine Başvurmak

Diğer bir yöntem bankanın en yakın şubesine başvurmaktır. Size en yakın bankayı bilmiyorsanız bankanın internet sitesi üzerinden öğrenebilir ve sorununuzu aktarmak üzere şubeye gidebilirsiniz. Şubeye gittikten sonra müşteri temsilcileri ile konuşup sorununuzu onlara aktarmalısınız. Burada da sizden doğrulayıcı bilgiler istenecektir. Bu bilgileri vererek müşteri temsilcisinin işlemi tamamlamasını beklemelisiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken kart şifresinin defalarca yanlış girilememesi gerektiğidir. Aklınıza gelen farklı şifreleri deneyebilirsiniz fakat size en mantıklı ve koymuş olduğunuzu düşündüğünüz şifreleri denerseniz bu gibi yöntemlere gerek duymak zorunda kalmayabilirsiniz. Fazla miktarda yanlış şifre girişi yaptığınız takdirde kartınız bloke olabilir ve bu durum sizi daha fazla uğraştırabilir. Bu sebeple doğru olduğunu düşündüğünüz şifreleri denemek, olmuyorsa da fazla zorlamadan yukarıda bahsi geçen yöntemlere başvurmak tavsiye edilmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz