Kiwi Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Kiwi Hesap Silme

Kiwi sitesi merakınızı gidermek için ve yakın ya da uzak çevrenizde yer alan arkadaşlarınız ya da takipçilerinizle ilgili olarak bilmek istediğiniz şeyleri öğrenebilmeniz adına soru sorup yanıt almanızı, başkalarının size soru sormasını ve sizin bu sorulara cevap vermenizi sağlayan bir tür uygulamadır. Kiwi’nin bir altın kuralı vardır ki herkesin örnek alması gerekir. Kiwi, soru sorarken ve bu sorulara cevap verilirken güvende ve rahat bir şekilde hissedebileceğiniz herkese açık fikirli olan bir topululuktur. Bu sebeple de başkalarına size nasıl davranılmasını istiyorsanız öyle davranmanız gerekmektedir. İşte bu Kiwi’nin altın kuralıdır. İşte bu yüzden Kiwi’nin kötü davranışlara karşı toleransı hiç yoktur. Bu sebeple, zorbalık, tehdit, şiddet, taciz ya da pornografik içeriğe sahip olan, taklitçi ya da nefret savuran davranış, kişi ve hesaplara hiçbir koşul altında izin verilmemektedir. Bu tür hesaplar kalıcı ya da geçici olarak kilitlenecektir.

Kiwi, kendinizi iyi bir şekilde ifade etmenizi, meraklı olmanızı ve başkalarına onların ilgisini çekebilecek türden soru sormanızı tavsiye eder. Böylece alacağınız cevapların içeriği de giderek eğlenceli ya da bilgilendirici bir hale gelirken, soru sorduğunuz tarafta güzel bir zaman geçirir. Ayrıca soru cevap yaptığınız kişileri bu sayede tanıma fırsatını elde edersiniz.

Kiwi Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Kiwi kullanıcılarının Kiwi hesap silme işlemini istemelerinin birçok sebebi olabilir. Bu sebeplere kısaca değinecek olursak, bunlardan örneğin bir tanesi kullanıcıların oldukça fazla sayıda bildirim alması olabilir. Fakat sitenin profil ayarları içerisinde bildirim ayarları yer almaktadır. Bu sebeple de bu ayarlar doğrultusunda bildirim ayarları üyenin kendi isteğine göre ayarlanabilmektedir. Kiwi kullanıcılarının hesaplarını silme sebeplerinden bir diğeri ise, Kiwi’den çok daha popüler olan ve belki de daha kullanışlı olan diğer uygulamalara ya da sitelere yönelmeleri olabilir. İnternet üzerinde Kiwi benzeri birçok site yer almaktadır. Bu nedenle de bu tür sitelerin kendilerini diğer benzeri sitelerden ayırt edici bir şekilde ön plana çıkarmalı gerekmektedir. Aksi taktirde Kiwi gibi siteler üyelerini birer birer kaybetmeye ve unutulup gitmeye başlar.

Kiwi hesabınızı dondurabilmenin bir yolu yoktur. Ayrıca Kiwi hesabınızı uzun bir süre kullanmadığınız taktirde de hesabınız ne pasif hale gelecek, ne aktif halini kaybedecek ne de dondurulacaktır. Bu sebeple Kiwi hesap silme işlemini yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan resimli anlatımın üzerindeki adımları tek tek takip etmek ve Kiwi hesap silme hakkında bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken şeylere bakarak Kiwi hesabınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde silmektir.

Kiwi hesap silme işlemi adına ilk yapmanız gereken şey Kiwi sitesine giriş yapmaktır. Kiwi hesap silme için öncelikle kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz. Ardından siteye giriş yaptığınız taktirde sitenin sağ üst köşesinde yer alan adam sembolüne tıklamalısınız. Bu sembol profilinizi temsil eden bir simgedir. Ardından ise profil kısmının sağ üst köşesinde yer alan çark simgesine tıklamanız gerekiyor. Bu çark sembolü ise ayarlar bölümünü ifade eden bir simgedir. Bu simgeye tıkladıktan sonra ekranınızı aşağıya doğru kaydırın ve “hesabı sil” bağlantısına tıklayın. Bu aşamadan sonra yapmanız gereken şey bir kez daha kullanıcı adınız ve şifrenizi girmektir. Eğer üyeliğiniz Facebook hesabınızla bağlantılı ise ve Kiwi hesabınızı Facebook hesabınız üzerinden kullanıyor iseniz, yapmanız gereken şey bir kez daha Facebook ile giriş yapmaktır. Bu işlemi yaparken de Facebook kullanıcı adınız ve şifrenizi tekrar girmeniz gerekebilir. Böylelikle Kiwi hesap silme işlemini başarırsınız. Eğer, Kiwi üyeliğinizi Facebook sitesi üzerinden yaptıysanız, üyeliğiniz iptal etmenizin ardından, Kiwi uygulamasını, Facebook uygulamalar bölümü üzerinden kaldırmanızı öneririz. Bunu yapabilmek için yapmanız gereken şey ilk olarak Facebook sitesine ya da uygulamasına girmektir. Elbette giriş yapabilmek adına cep telefonu numaranızı ya da e posta adresinizi yazdıktan sonra şifrenizi de girmek, hesabınıza girebilmek için yapmanız gerekenlerdir.

1

Örneğin, Facebook sitesi üzerinden anlatacak olursak, giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan aşağı dönük ok işaretine tıkalmalı ve beraberinde açılan sekmeler içerisinde yer alan seçeneklerin arasından “Ayarlar” bölümüne tıklamalısınız. Beraberinde ise sol kısımda yer alan “Uygulamalar” seçeneğine tıklamalısnıız. Bu kısımda Facebook üzerinden kullanmakta olduğunuz ya da Facebook aracılığı ile kullandığınız Kiwi gibi uygulamalar yer almaktadır. Bir uygulamayı kaldırmak için, uygulamanın üzerine gelmeli ve üzerine geldikten sonra uygulama kısmının sağ üst köşesinde yer alan x işaretine yani “Kaldır” seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlem karşınıza bir uyarı penceresi çıkartacaktır. Bu işlemi yaptığınız taktirde, uygulama hesabınızdan, yer işaretlerinden vb. kullandığınız birçok yerden kaldırılacaktır. Ayrıca uygulama üzerinde kayıtlı olan tüm verileri silebilmek için çıkan kutucuk işaretini de doldurmalısınız. Tüm bu kısmı geçtikten sonra “Kaldır” seçeneğine tıklamalısınız.

kiwi-hesap-silme-resimli

Böylelikle Kiwi ile Facebook hesabınızın bağlantısını kesmiş, Kiwi uygulamasını da Facebook üzerinden kaldırmış olursunuz.

Kiwi hesap silmenin bir başka yolu ise kestirme yolu denemektir. Bu yolu denemek adına aşağıda yer alan linke tıkladıktan sonra yukarıda anlatılan hesap silme aşamalarına tek bir seferde gelebilir ve hemen ardından “Hesabı Sil” seçeneğine tıkladıktan sonra onay penceresini de kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizin ardından “Evet” seçeneğine basarak tamamlayabilir ve Kiwi hesap silme işlemini kalıcı olarak yapabilirsiniz.

Kiwi Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz