Kuveyt Türk Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Kuveyt Türk Hesap Kapatma

Kuveyt Türk Katılım Bankası Anonim Şirketi yani bilinen adı ile Kuveyt Türk 1989 yılında özel finans kurumu statüsü üzerine kurulmuş bir bankadır. Kuveyt Türk hem müşterilerine hem de henüz müşterisi olmayan ve potansiyel müşteri olarak gördüğü kişilere yönelik olarak çeşitli hesaplar sunmaktadır. İnsanlar da kendileri için en uygun gördükleri bu hesapları açtırarak çeşitli finans işlemlerini bu hesaplar aracılığı ile yürütmektedir. Fakat bir gün gelir ve çeşitli sebeplerden dolayı bu kişiler hesaplarını kapatmak isterler. İşte bu konuda ne yapabileceğini bilmeyen kişiler için ele aldığımız bu içerik sayesinde herkes Kuveyt Türk hesap kapatma işlemleri ile ilgili neler yapabileceğini öğrenecektir.

Kuveyt Türk Hesabımı Nasıl Kapatırım?

Kuveyt Türk Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek oldukça kolay ve zahmetsiz bir işlemdir. Kuveyt Türk Hesap Kapatma işlemlerine ilişkin olarak kullanabileceğiniz birden fazla yol yer almaktadır. Bu yolları sırasıyla ele alacak ve bu yolları kullanırken dikkat etmeniz gereken şeylere de değineceğiz.

Kuveyt Türk Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz ilk ve en basit yol size en yakın Kuveyt Türk şubesine giderek hesap kapatma işlemlerine ilişkin başvuruda bulunmaktır. Bu sırada banka çalışanı tarafından yönlendirilecek ve hesabınızı kapatmanıza ilişkin bilgiler edineceksiniz. Elbette bu işlemi yapmak için şubeye gitmeden önce yanınızda kimlik kartınızın olduğundan emin olunuz. Zira bu kart olmadığı sürece Kuveyt Türk hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bu yolu kullanarak tüm hesaplarınızı kapatabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için bir başka yol ise internet bankacılığını kullanmaktır. Kuveyt Türk sitesine girdikten sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan bireysel ve kurumsal bölümü üzerinden giriş yapabilir ve çeşitli hesaplarınıza ilişkin hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat ne yazık ki internet bankacılığı üzerinden tüm hesapları kapatmanız mümkün değildir. Bunun nedeni hesap kapatma işlemlerinde istenebilecek çeşitli belgeler olabilir. Neredeyse tüm bankalar internet bankacılığı üzerinden sadece vadeli ve vadesiz mevduat hesaplarının kapatılmasına izin vermektedir. Bu tür hesaplar genel itibarı ile oldukça basit hesaplardır. Yine aynı şekilde Kuveyt Türk cep şubesini kullanarak da hesap kapatma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Kuveyt Türk tarafından akıllı telefonlar için üretilmiş olan mobil bankacılık hizmetleri üzerinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Hesap Kapatma” bölümünden ilgili hesabınızı kapatabilirsiniz. Fakat internet bankacılığı üzerine yazarken de söylemiş olduğumuz gibi bu tür işlemleri de gerçekleştirmeniz için çeşitli sınırlar vardır ve bu sınırlar internet bankacılığında olduğu gibi dar çizilmiştir. Bundan dolayı da her iki yolu kullanarak da hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız bu konuda yapabileceklerinizin de sınırlı olduğunu söylemek isteriz.

Kuveyt Türk hesap kapatma işlemleri için ayrıca Kuveyt Türk telefon bankacılığını da kullanabilirsiniz. Kuveyt Türk çağrı merkezinin telefon numarası 444 0 123 ve 0850 251 0 123 şeklindedir. Bu numaraları arayarak hesap kapatma işlemleriniz ile ilgili bilgi edinebilir ve hesap kapatma işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Fakat bu yolu kullanırken de karşınıza çıkacak olan bir dilekçe sorunu vardır. Hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için bir dilekçeyi en yakın şubeye götürmeniz gerekebilir. Vereceğiniz bu dilekçeyi aynı zamanda Kuveyt Türk’e faks yolu ile gönderebileceğiniz gibi aynı zamanda da doğrudan posta yolu ile de gönderebilirsiniz. Elbette bu tür işlemleri başlatmak için telefon bankacılığını kullanmanıza gerek yoktur. Faks numarası ise şu şekildedir; (0212) 354 12 12

Biraz sonra vereceğimiz dilekçe örneğini kullanarak Kuveyt Türk hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu dilekçe örneğini Büyükdere Cad. No: 129/1 34394 Esentepe / İSTANBUL adresine gönderebilirsiniz. Fakat dilekçeyi bizzat size en yakın şubeye göndermek ya da faks numarasını kullanarak göndermeyi tercih etmek sizin açınızdan çok daha hızlı ve etkili bir yol olacaktır. Elbette hesap kapatma işlemlerine ilişkin en hızlı yol internet bankacılığı ve mobil bankacılık olsa da bu yöntemler üzerinden kısıtlı hesap kapatma işlemleri yapılabildiği için her daim size en yakın olan şubeye gitmenizi öneririz.

 

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI A.Ş.

 

…………….. ŞUBESİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Kuveyt Türk ………..…….. şubesinden açtırmış olduğum …………………. numaralı banka hesabımın kapatılmasını talep etmekteyim. Gereğinin yapılmasını arz ederim.

 

 

Adres                                                                                                 …./…./20..

 

………………………………..                                                         Ad – Soyad

………………………………..

………………………………..                                                         İmza

 

Bu bölümde yer alan bilgileri doğru ve dikkatli bir şekilde doldurmanız gerekiyor. İlk olarak hesabınızın kayıtlı olduğu şube bilgisini girmeli ve ardından bu hesaba ilişkin hesap numarasını girmelisiniz. Ardından adres bölümüne adresinizi yazmalı, o günün tarihini de sağ üst köşeye iliştirmelisiniz. Adınızı ve soyadınızı da yazdıktan sonra imzanızı atarak dilekçenizi tamamlayabilirsiniz. Bu dilekçeyi çeşitli yollar ile Kuveyt Türk’e ulaştırdığınız taktirde Kuveyt Türk hesap kapatma işlemleriniz işleme alınacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ümit akış dedi ki:

    Ben pazar günü internet bankacılığının yazılı olduğu kağıdı kaybettim ve müşteri hizmetlerini aradım bilgi verdim internet şifreli yanlış girerek hesabımı blokeye dusurdum ve banka incelemeye alınmış diyor ne yapmam gerekli blokajı kaldırmak icin

Yorum Yaz