Limango Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Limango Üyelik İptali

2009 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olan ve Otto Group bünyesi altında internet üzerinden alışveriş ve aynı zamanda moda sitelerinden biri olan Limango, 30 Mart 2015 tarihinde Türkiye üzerinde yürütmekte oldukları faaliyetleri sonlandırmaya karar vermişlerdir. Limango anasayfasından görülebilecek bir duyuru yapmış ve 19 Şubat 2009 tarihinden itibaren kendilerine destek olan ve güven duyan herkese teşekkürlerini iletmiştir. Ayrıca son aşamada sevkiyatları tamamlanmamış üyelerinin de mağdur kalmasını izin vermemiş, sevk edilmeyen siparişleri standart işleyişi ile birlikte müşterilerine teslim edeceklerini söylemişlerdir.

Almanya’nın en büyük internet üzerinden ticaret yapan şirketlerinden biri olan OTTO, 2009 yılında yaptığı bir açıklamayla birlikte Türkiye pazarına gireceğini duyurmuştu. Benzeri birçok site olmasına rağmen sahip oldukları tecrübe ve marka bilinirliği sayesinde Türkiye’de kısa bir süre içinde ün kazanmış ve birçok kişi tarafından ziyaret edilmeyi başarmıştı. Fortune Global 500 listesine 397, sıradan girmeyi başaran şirketin 11,5 milyar euro olan 2007 yılı cirosuyla birlikte dünya üzerinde Amazon’dan sonra gelen en büyük b2c şirketi olduğunu da göze alırsak firmanın ne kadar büyük olduğunu hayal edebiliriz. Bu açıdan baktığımızda OTTO’nun gerçekten de ne kadar büyük bir e-ticaret devi olduğunu anlayabiliriz.

Limango’nun Türkiye pazarından geri çekilmesinin ya da geri çekilmek zorunda kalmasının en büyük sebeplerinden biri ise, Limango’nun Türkiye operasyonu ilk günden beri kuran ve yöneten Gülfem Toygar’ın, 2014 yılının ilk aylarında Limango’dan ayrılıp Gittigidiyor CEO’Su olarak göreve başlamasıdır. Zira o günden beri adı satış haberleriyle anılmış olan Limango, farklı şirketlerle olası bir çıkış için de çeşitli görüşmeler yapmıştı.

Limango sadece Türkiye’de değil, konunun başında da ifade ettiğimiz gibi başta Almanya olmak üzere birçok farklı ülkede de faaliyet gösteren uluslararası bir şirkettir. Limango her ne kadar Türkiye pazarından elini ayağını çekse de, diğer ülkelerde olan internet sitelerinin varlığı hâlâ aktif bir şekilde sürmektedir. Bu sebeple Limango üyelik iptalini bu siteler üzerinden de anlatmış olacağız.

Kim bilir belki bir Limango tekrar Türkiye pazarına giriş yapmaya karar verir ve eski ya da yeni bir adla birlikte pazarda ayakta tutunabilmek adına bulduğu yepyeni fikirlerle geri döner.

Limango Üyelik İptali Nasıl Olur?

Limango gibi internet üzerinden alışveriş yapılabilen sitelerden üyeliğini iptal etmek isteyen kişilerin genellikle benzer sebepleri olur. Bu sebepler, satış yapılan ürünlerin beğenilmemesi, satış yapmakta olan kullanıcıların kalitesiz ürünler vermesi, insanları kandırması ve fiyatına uygun kalitede ürünler satmaması gibi şeyler olabileceği gibi kişinin tamamen kendi zevkleriyle alakalı olarak herhangi bir şeyi bulamaması da olabilir. Yine aynı şekilde satıcı kaynaklı problemlerden biri olan şey ise satıcıların müşterilerle iyi bir şekilde ilgilenmemesi ve Limango’nun bu konuda müşteri yanlısı bir tavır izlememesi olabilir. Ürünler size geldiğinde kalitesinden ödün verilerek gönderilmiş ya da verdiğiniz kırılabilecek türden şeylerin kırılma ya da farklı türlerden zarar görme gibi sorunları varsa Limango müşteri hizmetleri ile doğrudan iletişime geçebilirsiniz. Limango’nun durumla ilgilenmediği taktirde ise Limango hakkında bir suç duyurusunda bulunabilme hakkınızda bulunmaktadır.

Limango Türkiye’de verdiği hizmetin kalitesine ve müşteri memnuniyetine çok büyük bir önem vermekte olduğunu söylese de site üzerinden bir üyelik iptal işlemi vermemekteydi. Yani internet üzerinde yer alan diğer e ticaret ya da farklı türden sitelerin aksine, hesaplar kısmında yer alan ayarlardaki seçenekleri takip ederek üyeliğinizi kolay ve sorunsuz bir şekilde iptal etmeniz mümkün olmuyordu.

Bu nedenle Limango üyesi kişilerin üyeliklerini iptal edebilmek adına Limango ile doğrudan bir iletişimine geçmeniz gerekmektedir. Yani kısaca Limango üyelik iptal ve hesap silme işlemleri, müşterilerin verdikleri talepler üzerinde Limango tarafından yapılmaktaydı.

Limango sitesinden üyeliğinizi iptal etmek için yapmanız gereken şey, üyelik bilgilerinizle birlikte üyelik iptalinizle ilgili kısa bir açıklama yaptıktan sonra  “bilgi@limango.com.tr”  adresine bir mail göndermektir. Bunun haricinde Limango Müşteri Hizmetleri’ni de arayabilirsiniz. Limango müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için 0216 665 65 65 numarasını aramanız gerekmektedir.

Ayrıca yazacağınız bir üyelik iptal dilekçesini de aşağıdaki adrese gönderebilirsiniz.

Limango Dış Ticaret ve Sanal Mağazacılık Hizmetleri Ltd. Şti.
Güven Sk. No:1/2 B-Blok Kozyatağı 34742 KADIKÖY – İSTANBUL

Dediğimiz gibi Limango, Türkiye ile olan ilişiğini kestiği için artık bu adres, mail ve telefon numaralarından herhangi bir yanıt alamamanız da mümkündür. Fakat Limango’nun diğer ülkeler üzerinde sahip olduğu internet siteleri üzerinden alışveriş yapmaya devam ediyor ve bu sitelerde bir hesap kullanmayı sürdüyorsanız, aynı işlemleri, işlem yaptığınız ülkenin diline göre gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Ayrıca her ne kadar site kapansa da site üzerinden yapılan ve sevkiyatı bitmemiş siparişlerin, sevkiyat işlemleri de yapılacağından dolayı bu konuda da herhangi bir şekilde endişelenmemenizi söylemek isteriz. Eğer siparişiniz size aradan oldukça uzun bir süre geçmesine rağmen ulaşmadıysa bu konu hakkında Limango ile yukarıda verilen yollar doğrultusunda iletişime geçebilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz