Line Engelleme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Line Engelleme

Line Engelleme anlatımına geçmeden biraz Line’dan bahsedelim. Ardından Line Engelleme anlatımına geçiş yapalım.

Line, Japonya’da yer alan Line Corporation tarafından üretilen bir anında mesajlaşma uygulamasıdır. Line uygulaması home, etiketler, timeline ve resmi hesaplar gibi birçok interaktif ögelerin dahil olduğu ücretsiz metin ve sesli mesajlaşma, grup sohbeti ve sesli arama özelliklerini sunar. Line, ios işletim sistemi yüklü akıllı cihazlar ve android işletim sistemi yüklü akıllı cihazlarla çalışırken ayrıca BlackBerry, Nokia Asha ve Windows Phone gibi telefonlarda da çalışmaktadır. 23 Haziran 2011 tarihinde kullanıma açılmış olan Line, aynı zamanda antivirüs uygulamalarından oyunlara kadar birçok çeşitli ek uygulama hizmetleri de vermektedir. Kullanıma açıldığı günden itibaren geçen on dokuz ayın sonunda kullanıcısı sayısını 100 milyona çıkartmayı başaran Line, dünyanın en hızlı büyüyen servislerinden biri olup yirmi beşinci ayında iki yüz milyon kullanıcıya erişmeyi başarmıştır.

Vietnamca, İspanyolca, Portekizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Japonca, Malayca, Korece, İngilizce, Çince, Tayca, Endonezce ve daha birçok dilde hizmet vermekte olan Line, 52 ülkenin uygulama mağazasında ücretsiz uygulamalar kategorisinde ilk sırada yer almaya devam etmektedir.

Line uygulamasına ulaşabilen ve kullanabilen kişi sayısı bu kadar çok olduğu için midir bilinmez, uygulamayı kullanan birçok kullanıcı engelleme işlemleri hakkında bilgi edinmek ve diğer kullanıcıları engellemek istemektedir. Aslına bakılırsa artan kullanıcı sayısıyla birlikte internet üzerinde yapılan line engelleme anahtar kelimeli aramaların artması da bunun bir göstergesi olmaktadır.

Line kullanıcılarının, Line engelleme işlemlerini öğrenme sebeplerinin arasında elbette ki bu kişiden rahatsız olmaları, bu kişiyle aralarının bozulması ve bu belirli kişi tarafından sürekli rahatsız edilme gibi sebepler de bulunuyor. Sürekli atılan mesajlar, beklenen kişiden değil de istenmeyen bir üçüncü kişi tarafından gönderildiği zaman ortaya çıkan rahatsızlığın seviyesi de bir başka oluyor. Line Engelleme işlemleri için yapmanız gereken şeyler aslında pek de zor işlemler setinden oluşmaz. Şimdi size Line engelleme anlatımını adım adım anlatarak yapacağız.

Line Kişi Engelleme

Line Engelleme işlemlerini yapmak istiyorsanız ilk yapmanız gereken şey Line uygulamasını açmaktır. Ardından Line Engelleme işlemleri için uygulamanın sol alt kısmında yer alan “Arkadaşlar” sekmesine tıkladıktan sonra engellemek istediğiniz kişinin üzerine gelmeli ve ekranı sağdan sola doğru hafifçe kaydırmalısınız. Ekrana çıkacak olan seçeneklerden “Engel” butonunu seçerseniz, Line Engelleme işleminiz başarıyla sonuçlanacaktır.

Eğer Line uygulamasının farklı bir versiyonunu kullanıyorsanız Line Engelleme konusunda neler yapabileceğinizi resimli bir şekilde aktaralım.

Line Engelleme işlemleri için ilk olarak uygulamayı açtıktan sonra sağ üst köşede yer alan alt alta üç nokta simgesine tıklamalısınız.

android

Line Engelleme işlemleri için ardından yapacağınız şey “Arkadaş Listesini Düzenle seçeneğine tıklamaktır.android

Line Engelleme işlemlerinin bir sonraki aşamasında ise engellemek istediğiniz bir kişiyi aşağıdaki resimde de gözüktüğü gibi seçerek “Engelle” seçeneğine tıklamak olacaktır.

android

Engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız, öncelikle uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan yan yana ya da alt alta üç nokta sembolüne tıklamalısınız. Ardından çıkan seçenekler arasından “Ayarlar”ı seçmeli ve “Arkadaşlar” kısmına dokunmalısınız. Yine seçenekler arasından “Engellenmiş Kullanıcılar” seçeneğini seçerseniz, “Engellenenler Listesi”ni görebilirsiniz. Bu bölümde bugüne kadar engellediğiniz ve engelini kaldırmadığınız kişiler yer almaktadır. Engelini kaldırmak istediğiniz kişinin sağ kısmında yer alan “Düzenle” butonuna tıkladığınız taktirde karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Bu kısma “Engeli Kaldır” derseniz, bu kişinin engeli kaldırılmış olacaktır.

Line Ses ve Aramaları Engelleme

Line Engelleme’nin ses ve aramalar için yolları da vardır. Line Engelleme işlemlerinin devamı aşağıda yer almaktadır.

Line üzerinden arama almak istemiyorsanız yapmanız gereken şey sağ üst kısımda yer alan yan yana ya da alt alta üç nokta sembolüne tıklamaktır.

android

Ardından “Ayarlar” bölümüne girmelisiniz.

android

Ve bu kısımdan “Sohbetler ve Sesli Aramalar” seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

android

“Sesli Aramaları Al” seçeneğinin yanında duran işareti kaldırdığınız zaman Line üzerinden arama almayı engellemiş olursunuz.

android

Line Engelleme’nin bir kısmı da bu şekildedir.

Arkadaşlık İsteği Engelleme

Line üzerinden arkadaşlık isteği almak istemiyor ve arkadaşlık isteğini engellemek istiyorsanız, yapmanız gereken şey uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan üç nokta sembolüne dokunmak ve ardından “Arkadaş Ekle” bölümüne dokunmaktır. Bu kısımda size gönderilmiş olan arkadaşlık isteklerini görebilirsiniz. Arkadaşlık isteği almak istemediğiniz kişinin üzerine tıkladıktan sonra “Engelle” seçeneğine dokunarak bu kişinin size arkadaşlık isteği göndermesini engellemiş olursunuz.

Line Oyun Mesajlarını Engelleme

Line Game uygulamasından gelen mesajları engellemek için öncelikle uygulamanın sağ üst kısmında yer alan üç noktaya dokunmalı ve ardından “Ayarlar” seçeneğine dokunarak beraberinde “Bildirimler” bölümünü seçmelisiniz. “İzin Verilmiş uygulamalar” bölümünden sonra hangi oyun üzerinden mesaj gelmesini engellemek istiyorsanız o oyunun üzerine dokununuz. Ardından Mesaj alma ve bildirim alma gibi seçenekleri kapatabilirsiniz. Bunun için iki seçeneğin de yanında yer alan kutucukların içini boşaltmalısınız.

Engellediğiniz kişiler size ait olan üyelik profil fotoğrafını göremeyecektir. Size gönderilen mesajlar size ulaşmayacak ve bu kişiler tarafından görüntülü aramalar almayacaksınız. Eğer her şey düzgün giderse Line Game uygulamasında yer alan oyun sıralamalarında da bu kişilerin sırasını görmezsiniz.

Engellediğiniz ya da arkadaşlıktan kaldırdığınız kişiler yine de oyun sıralamalarında gözüküyorsa Line Game uygulamasının içinde yer alan form aracılığıyla Line team ile iletişime geçebilir ve bu konu hakkındaki sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Line Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Birinin profil fotoğrafını göremiyor, ona sesli arama yapamıyor, bu belirli kişiye attığınız sesler ulaşmıyor ve gönderdiğiniz mesajlar karşı tarafa iletilmiyorsa bu kişinin sizi engellemiş olma ihtimali oldukça yüksektir. Line üzerinden engellenip engellenmediğinizi anlamanın kesin bir yolu olmasa da bu tip etkenler bu konu üzerinde belirleyici olmaktadır.

Bu anlatım içinde yer alan tüm engelleme işlemi çok eski bir sürüm kullanmadığınız taktirde Line yüklenebilen tüm telefon, tablet ve diğer akıllı cihazlar için geçerli olacaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz