Line Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Line Hesap Silme

Line Hesap Silme anlatımından önce Line’a bir bakış atalım. Ardından Line Hesap Silme anlatımına geçelim.

Line, Japona ülkesinde yer alan bir şirket olan Line Corporation tarafınca üretilmiş bir anında mesajlaşma uygulaması olmakla birlikte kendisini diğer benzeri anında mesajlaşma uygulamalarından ayıran çeşitli özelliklere sahiptir. Line uygulaması üzerinde bir çok öğe yer almaktadır. Bu öğeler; ev, etiket, zaman çizelgesi, resmi hesaplar vb. birçok farklı seçenekten oluşmaktadır. Line sayesinde, ücretsiz kısa ya da uzun metin mesajlarınızı ücretsiz bir şekilde atarken aynı zaman sesli bir şekilde de mesajlaşabileceksiniz. Bunun yanında grup sohbeti ve sesli arama gibi kendisini cazip kılan özelliklere de sahip olan Line uygulamasının hem ios işletim sistemi yüklü akıllı cihazlar üzerinde hem de Android işletim sistemi yüklü akıllı telefon ya da cihazlar üzerinde yer alan mobil uygulamasıyla birlikte BlackBerry, Windows Phone ev Nokia Asha gibi telefonlar üzerinde de çalışabildiği bilinmektedir.

2011 yılının Haziran ayının 23. gününde kullanıma açılan Line uygulaması, aynı zamanda oyunlardan antivirüs uygulamalarına kadar birçok farklı konuda ek özellikler, hizmetler ve uygulamalar sunmaktadır. Kullanıma açıldığı gün olan 23 Haziran 2011 tarihinden beri geçen on dokuz aylık sürenin ardından üye sayısını toplamda yüz milyonu aşacak şekilde arttıran Line, dünyanın en çabuk büyümüş hizmetlerinden biri olmakla kalmayıp, yirmi beşinci ayı ile birlikte toplamda iki yüz milyon üye sayısını da geçmeyi başarmıştır.

Line uygulaması sadece İngilizce dil hizmeti vermekle kalmayıp Dünya çapında en çok kullanılan dillerden biri olan Çince ile birlikte, Fransızca, Almanca, İtalyanca, Japonca, Portekizce, İspanyolca, Tayca, Endonezce, Vietnamca ve daha birçok dilde hizmet verirken toplamda 52 ülkenin uygulama mağazalarında yer alan ücretsiz uygulamalar kategorisinde ilk sırada yer almayı başarmış belki de tek uygulamadır.

Line fotoğraf ve video paylaşımlarına izin verirken sesli mesaj ve konum bilgileriyle birlikte anında mesajlaşma uygulaması olarak size oldukça güzel özellikler sunuyor. Ayrıca benzeri uygulamalardan çok daha güzel ve özel toplamda on bini aşkın sticker ve ifade ile birlikte akla gelebilecek ve tahmin bile edemeyeceğiniz birçok duyguyu karşılayabilen duygu ifadelerini size sunuyor. Aynı zamanda dünyaca ünlü kişilerin stickerlarını da Sticker dükkanından alabilmektesiniz. Bu bir yana popüler sanatçılardan, ünlülerden, marka ve televizyon programlarından haber almak da sizin elinizde. Bunu yapabilmek için tek yapmanız gereken şey sevdiğiniz bu kişi ya da programların resmi hesaplarını arkadaş olarak eklemek ve Line’da yer alan özel haberlerle bu haberleri almaktır.

Ayrıca Line’ı bilgisayara indirebilme şansına da sahipsiniz!

Line Hesabı Nasıl Silinir?

Line Hesap Silme işlemleri için elinizde çeşitli sebepler bulunabilir. Line’ın en büyük rakibi olarak görülebilecek uygulama elbette ki Whatsapp’tır. Kişilerin Whatsapp kullandıktan sonra Line uygulamasını da arkadaşlarının ricası ya da duydukları merak neticesinde kullanmaya başlamasının ardından, Whatsapp’ta yer alan ve öne çıkan basit ve sadelik gibi özelliklerin yerini, birçok ifade ve sticker gibi oldukça göze çarpan şeylerin alması, kişileri Line kullanmaktan uzaklaştıran şeylerden sadece biridir.

Line Hesap Silme anlatımı arayanlar bunun yanında Line’ın çeşitli özelliklerinin ücretli olması kişileri bunaltan şeylerden bir başkasıdır. Ayrıca Line uygulamasını ve hesabını silmek isteyen kişilerin bir başka sebebi Line tarafından sunulan oyun gibi hizmetler üzerinde geçirilen vaktin oldukça fazla olması sebebiyle örneğin öğrencilerin ders çalışmak gibi faaliyetlerine yeteri kadar zaman ayıramamasına sebep olabilmektedir. Bu tür şeyler hem öğrencilerin hem de öğrencilerin aileleri tarafından pek de hoş olarak karşılanmayabilir.

Line Hesap Silme işleminin çeşitli yolları vardır. Line Hesap Silme işlemleri için öncelikle line uygulamasına gitmeniz gerekiyor. Line uygulamasının yerini bilmiyorsanız, uygulamaları indirdiğini AppStore, Google PlayStore gibi marketlerden Line uygulamasını aratabilir ve uygulamaya geldikten sonra “Aç” diyebilirsiniz. Ayrıca cihazınızda yer alan ayarlar bölümünde yer alan uygulamara girdikten sonra uygulamalar yöneticisini açarak Line uygulamasına da ulaşabilirsiniz. Line uygulamasına girdikten sonra Line Hesap Silme işlemleri için yapmanız gereken şey uygulama ekranının sağ üst köşesinde yer alan yan yana üç nokta sembolüne yani “Daha Fazlası” yazısına dokunmaktır. Ardından aşağıda yer alan resimde de görebileceğiniz gibi çark sembollü “Ayarlar” bölümüne girmeniz gerekiyor.

line1Line Hesap Silme adımları için Ayarlar bölümüne girdikten sonra yapmanız gereken şey menüde yer alan seçenekler üzerinden “Hesaplar” ya da “Profil” sekmesini seçmektir.

lnie2

Ardından ekranın alt kısmında yer alan “Hesabı sil” bağlantısına basabilirsiniz.
line3

Hesabınızı sildiğiniz taktirde, hem arkadaş listeniz hem de sohbet geçmişinizde yer alan tüm bilgi ve verilerin silineceğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Eğer bunu öğrendikten sonra dahi hesabınızı silmek istiyorsanız “Hesabımı Sil” bölümüne butonuna tekrar basabilirsiniz. Böylece Line Hesap Silme işleminiz tamamlanır.

Line Hesap Silme işlemlerinizi Line uygulamasının diğer işletim sistemleri için çıkardığı uygulamalar için de hemen hemen aynı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayarlar ve Profil kısmına girdikten sonra işlem “Hesabı Sil” seçeneğiyle sona ereceğinden dolayı bu kısma gelmeye bakmalısınız. Her ne kadar Ayarlar bölümüne giden yol uygulamanın sağ üst kısmında yer alan seçenekten geçse de bu seçeneğin adı ya da sembolü işletim sisteminden işletim sistemine farklılık göstermektedir. Yine de aynı bölüme bastıktan sonra yukarıda yer alan işlemler aynen devam ettirerek Line Hesap Silme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ardından dilerseniz Line uygulamasını akıllı telefon ya da akıllı cihazlarınızdan silebilir ya da hesabınızı silme nedeninize bağlı olarak yepyeni bir hesap ile birlikte Line uygulamasının sunduğu ve diğer uygulamalarda olmayan birçok özelliğin ve hoş sohbetin tadını çıkartabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz