Linkedin Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Linkedin Hesap Kurtarma

Linkedin, iş dünyasında yer alan kişilerin iş dünyasında yer alan diğer kişilerle iletişim kurmasını sağlayan ve bu kişilerin aralarında bilgi alışverişi yapması amacı ile kurulmuş olan profesyonel bir sosyal paylaşım platformu olup 2002 yılının Aralık ayında kurulmuş olup 5 Mayıs 2003 tarihinde internet sayfası kullanıma açılmıştır.

İş dünyasında kendisine yer edinmeye ve olabildiğince tanınmaya çalışan kişiler tarafından oldukça sık bir şekilde kullanılan Linkedin, sahip olduğu üye fazlalığı nedeni ile Linkedin üyelerinin sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri de Linkedin hesap kurtarma işleminin nasıl yapılacağıdır. Biz de bu konuda bir eksiklik gördüğümüz için aşağıda yer alan içeriği hazırlamayı uygun gördük.

Linkedin Hesap Kurtarma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Linkedin Hesap Kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin Linkedin şifrelerini unutmuş olmalarından dolayı yapması gereken ilk şey Linkedin sitesine giriş yapmaktır. Ardından sitenin sağ üst bölümünde yer alan giriş yapma ekranının şifre bölümünün hemen altında yer alan “Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Bu bölüm aşağıda yer alan resim üzerinde görülebilmektedir. Ayrıca aşağıda yer alan linke tıklayarak da bu bölüme ulaşabilirsiniz.

Linkedin Hesap Kurtarma sayfasına ulaşmak için Buraya Tıklayınız!

asfaas

Linkedin hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen tüm Linkedin üyelerinin yapması gereken şey bu bölüm üzerinde yer alan kutucuğa siteye üye olurken ya da siteye üye olduktan sonra değiştirilmiş olan e posta adresini ya da yine aynı şekilde siteye üye olunurken hesap ile ilgili olarak girilen ya da siteye üye olduktan sonra üyelik ayarları üzerinden değiştirilen telefon numarasını girmeleri gerekiyor. Her iki şekilde de girilecek olan bilgiler sayesinde Linkedin hesap kurtarma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi mümkün olacaktır.

Yani bu aşamada Linkedin hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirebilmek için iki farklı seçeneğiniz bulunuyor. İlk seçeneği kullanarak bir e posta adresi girdiğiniz zaman bu e posta adresine Linkedin hesap kurtarma işlemlerine ilişkin bir e posta yollanacaktır. Bu e postayı gelen kutunuzda göremiyorsanız, gereksiz kutusu gibi filtre üzerinden geçen ve adı kullanılan e posta hizmetine göre değişim gösteren kutuya bakmalısınız. Eğer bu şekilde de Linkedin hesap kurtarma e postasına ulaşamıyorsanız girmiş olduğunuz e posta bilgisini kontrol etmenizi öneririz.

Eğer hesabınız ile ilişkilendirilmiş olan e posta adresiniz yoksa e posta adresinizi girdikten sonra “”E posta adresime erişimim yok.” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu işlemin ardından yapmanız gereken şey kullanmak istediğiniz yeni e posta adresini girmelisiniz. Gireceğiniz bu e posta adresi bundan sonra Linkedin oturum açma işlemleri sırasında kullanacağınız e posta adresidir. Bu işlemin ardından e posta adresini doğrulamak adına tekrar yazmanız gerekiyor. “Devem et” seçeneğine bastıktan sonra devlet tarafından düzenlenmiş bir kimlik ya da geçerli olan bir pasaport bilgisi girmeniz gerekecektir. Kimlik bilgilerinin düzenlendiği ülkeyi girdikten sonra, pasaport, kimlik kartı ve sürücü belgesi seçeneklerinden birini girmeli ve devam etmelisiniz. Hesabın size ait olduğu doğrulandığı taktirde bu bilgiler bu aşamadan sonra Linkedin tarafından kullanılmayacaktır. Böylece hesabınız için yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

Linkedin hesap kurtarma e postasını alan kişilerin yapması gereken şey bu e posta içerisinde yer alan şifre sıfırlama bağlantısına tıklamak ve şifre yenileme ekranına gelmektir. Bu aşamada yapmanız gereken şey Linkedin hesabınız için yeni, güvenli ve başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilmesi mümkün olmayan bir şifre belirlemektir. Bir başkası tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilecek ad, soyad, doğum günü yılı ya da tarihi ve benzeri şekilde şifre girişleri hesabınızın kolay bir şekilde çalınmasına sebep olacaktır. Bu nedenle belirleyeceğiniz şifrenin karmaşık olmasını öneririz. Ayrıca Linkedin hesabınız için belirleyeceğiniz bu şifreyi bir başkası ile paylaşmanız hesap güvenliği açısından doğru bir davranış olmayacaktır.

Linkedin hesabınız için bir şifre belirledikten sonra aynı şifreyi bir kez daha girerek şifre yenileme işlemlerini tamamlayabilir ve Linkedin hesap kurtarma işlemlerinin sonuna gelebilirsiniz.

Linkedin hesap kurtarma işlemleri sırasında e posta adresi girmek yerine cep telefonu numarası girerseniz bu seferde girmiş olduğunuz cep telefonu numarasına gönderilecek olan kodu bir sonraki aşamada yer alan bölüme girmeniz gerekir. Cep telefonunuza gönderilecek olan mesajı açmanız ve burada yer alan kodu bu ekrana girmelisiniz. Böylece yukarıda olduğu gibi bir şifre yenileme ekranı ile karşılaşırsınız. Bu aşamadan sonra gerçekleştirmeniz gereken işlemler yukarıda yer alan Linkedin hesap kurtarma işlemleri ile aynıdır.

Her iki yolu kullanırken yanlış bir bilgi girmeniz taktirde karşınıza çıkacak olan uyarı şöyledir; “ile ilişkili olan herhangi bir Linkedin hesabı bulunamadı.”

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz