Linkedin Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Linkedin Şifremi Unuttum

Profesyonellerin buluştuğu bir sosyal ağ olan Linkedin, popülerliğini her geçen gün artırıyor. “Şifremi hatırla” seçeneklerinin moda olmasıyla birlikte şifre yazma alışkanlıkları azaldığı için şifre unutma ihtimalleri her geçen gün daha da artıyor ve şifre unutma vakaları giderek çoğalıyor. Bu sosyal ağ “Linkedin şifremi unuttum” diyenler için birden fazla alternatifli şifre sıfırlama ve şifre yenileme seçeneği sunuyor. Linkedin şifresi nasıl yenilenir, yeni bir Linkedin şifresi nasıl elde edilir?

Linkedin Şifremi Unuttum, Şifreyi Nasıl Yenilerim?

Eğer ki Linkedin şifrenizi unuttuysanız ya da şifrenizin yazılı olduğu cihaz veya dokümanı kaybettiyseniz ilk olarak Linkedin sitesinin ya da uygulamasının ana sayfasını açmanız gerekecektir. Linkedin ana sayfasında yer alan e-posta ve şifre ile oturum açma bölümünün hemen altında “şifrenizi mi unuttunuz” şeklinde yazılı bir ifade bulunmaktadır. Şifrenizi unuttuysanız her şeyden önce bu ifadeye tıklamanız gerekecektir.

linkedinsifre0

Bu ifadeye tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sizden elektronik posta adresinizi ya da Linkedin hesabınız için kaydetmiş olduğunuz ev, iş ya da cep telefonu numaranız istenecektir. Buraya e-posta adresinizi ya da telefon numaranızı yazdıktan sonra “gönder” butonuna tıklamanız sizden isteniyor. İlgili tıklamayı yaptıktan sonra da hangisini seçtiyseniz (telefon ya da e-posta) size o yolla bir doğrulama bağlantısı ya da doğrulama kodu iletilecektir. Tarafınıza ulaşan bağlantı veya kodu kullanarak Linkedin şifrenizi yenileyebilir, yeni şifreniz ile sosyal ağı deneyimlemeye devam edebilirsiniz.

linkedinsifre1

Linkedin hesabınızda bir telefon numarası kayıtlı ise; doğrulama kodu size bir kısa mesaj yolu ile ya da sesli çağrı ile verilebilir.

Karşınıza çıkan seçenekler arasından kısa mesaj almayı seçtiyseniz Linkedin telefonunuza Pin kodunu içeren bir SMS atacaktır.

Sesli bir arama yapılmasını tercih ettiyseniz Linkedin numaralarından bir tanesi telefonunuza çağrı gönderecek ve pin numaranızı size sesli olarak aktaracaktır.

Pin numaranızı öğrendikten sonra ilgili ekrandaki alakalı boşluğa bu numaraları azmanız gerekecektir. Pin numaranızı yazdıktan sonra yeni şifreniz ile Linkedin kullanmaya devam edersiniz.

Bir dipnot düşmek gerekirse Linkedin tarafından sizlere gönderilen şifre sıfırlamaya yönelik pin numaraları ve doğrulama bağlantıları ölümsüz değildir. Bu bağlantılar ve numaralar bir süre sonra işlevini kaybedecektir, o yüzden şifrenizi sıfırlamak için dakikalar geçmeden bağlantıyı ya da pin numarasını kullanmanız tavsiye edilir.

Hala Linkedin hesabınıza erişemiyor ya da şifrenizi sıfırlamak için hangi mail adresini veya telefon numarasını kullanmanız gerektiğini bilmiyor musunuz?

Endişe edecek bir şey yok, hala Linkedin hesabınızı kurtarmak için bazı yollar bulunmakta.

Kimlik Bilgileri ile Linkedin Şifresi Yenileme

linkedinsifre2

“Linkedin şifremi unuttum” diyenlerin başvuracağı ikinci yol ise kimlik doğrulama yöntemidir. Son derece faydalı ve çok fazla sosyal ağda bulunmayan bu yöntemden faydalanmak için devlet tarafından size sunulan resmi bir kimlik belgesinin elinizde olması gerekmektedir.

Peki kimlik kartı ile Linkedin şifresi yenileme için size lazım olan şeyler nelerdir?

WEB kameralı bir bilgisayar ya da kamera özelliği olan akıllı bir telefon

Nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesi

Tarafınıza Linkedin’in ulaşmasını sağlayacak bir elektronik posta adresi.

linkedinsifre3

Kimlik doğrulama için “fotoğraf yükle” kısmına geldiyseniz sizden kimlik yerine geçecek resmi belgenin (biz burada kimlik kartı ile anlatıma devam edeceğiz) ön ya da arka yüzünün fotoğrafının aktarılmasını ister. Eğer ki kimliğinizin ön yüzünün fotoğrafını yüklediyseniz “kimlik kartının ön yüzü” bölmesini seçerek fotoğrafı yükleyebilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken nokta kimlikteki önemli bölümün bulanık ya da karanlık çıkmamasıdır. Kimlik bilgilerinin okunmasını engelleyici bir nokta varsa şifre yenileme arzunuz olumsuz yanıt alabilir. Bir diğer önemli detay ise yükleyeceğiniz kimlik fotoğrafının boyutunun maksimum 3.5 megabayt boyutunda olması gerektiğidir. Bunun üstünde boyuta sahip olan fotoğraflar sisteme yüklenemeyecektir. Kimlik kartınızın fotoğrafını sisteme yükledikten sonra “gönder” butonuna basarak Linkedin’e görseli iletebilirsiniz. Linkedin tarafından yüklediğiniz görsel incelendikten ve tarafınıza ait olduğundan emin olunduktan sonra şifre yenileme şansı tarafınıza sunulacaktır.

Linkedin şifremi unuttum” diyenlerin en büyük endişelerinden biri de kimlik bilgilerinin yer aldığı fotoğrafın bu platforma yüklenmesi sırasında “art niyetle karşılaşır mıyım?” şüphesidir. Linkedin, taratılmış kimlik bilgisi görsellerinin doğrulama işleminden sonraki 14 gün içinde kalıcı olarak silindiğini söylemektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz