LoL Engelleme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

LoL Engelleme

LoL yani League of Legends oyunu 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu savaş arenası türüne sahip bir oyundur ve Riot Games tarafından yapılmıştır. Oyun birçok farklı ülkede oynanabilmektedir ve yine aynı şekilde birçok farklı ülkede serverlara sahiptir.

Lol engelleme işlemlerine dair yapabileceğiniz çeşitli şeyler vardır. Bunlar League of Legends oyununun bilgisayarınız üzerinde oynanmasını engellemek gibi şeyler olabileceği gibi oyun içinde diğer oyuncuları engellemek gibi şeylerde olabilir.

League of Legends’ı Bilgisayarınızdan Engellemek

Bilgisayarınızda Lol oynanmasını istemiyorsanız yapabileceğiniz ilk şey elbette ki bu oyunu bilgisayarınızdan silmektir. Fakat bu oyunu oynamasını istemediğiniz belirli bir kişi varsa ve aynı zamanda örneğin siz oynamak istiyorsanız oyunu silmek yerine farklı bir şeyler yapabilirsiniz. Üstelik aşağıda yer alan resimli anlatımdaki işlemleri kolaylıkla geri alabileceğiniz için bu kişi yokken lol engelleme işlemlerini geri alarak dilediğinizce oyunu oynayabilirsiniz.

League of Legends oyununun bilgisayarınız üzerinden oynanmasını engellemek istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey başlat menüsü üzerinden “Denetim Masası”na girmektir. Denetim Masasına girebilmek adına başlat menüsünü açın ve seçenekler arasında “Denetim Masası”nı bulamıyorsanız ara bölümüne “Denetim Masası” yazınız. Denetim Masasını açtktan sonra karşınıza yaklaşık on adet seçenek gelecektir. Bu seçeneklerin arasından seçmeniz gereken şey “Sistem ve Güvenlik” bölümüdür. Sistem ve güvenlik bölümüne girdikten sonra yapmanız gereken şey ise “Yönetimsel Araçlar” seçeneğine çift tıklamaktır.

Yönetimsel Araçlar bölümünün içinde birçok farklı uygulama ya da hizmet bulunmaktadır. Bunların arasından en alt ve sağ köşede yer alan “Yerel Güvenlik İlkesi” seçeneğini açmanız gerekiyor. Yerel Güvenlik İlkesi’ni açtığınız zaman bir uyarı ile karşılaştığını zaman bu uyarıyı görmezden gelerek “Tamam” seçeneğine tıklayabilir ve aşağıda yer alan adımları teker teker takip ederek lol engelleme işlemini yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu aşamadan sonra lol engelleme işlemini gerçekleştirebilmek adına ilk olarak sol kısımda yer alan seçeneklerin içinden “Yazılım Kısıtlama İlkeleri”ni seçmelisiniz. Beraberinde ise “Yazılım Kısıtlama İlkeleri”nin solunda yer alan oku aşağı dönük şekle getirmek için oka dokunmalısınız. Bu kısımda karşınıza çeşitli dosya ve klasörler gelecektir. Lol engelleme işlemi için yapmanız gereken şey “Ek Kurallar” klasörünü seçmektir.

1

Bu klasöre çift tıkladıktan sonra işimizi sonlandırmaya yaklaştık demektir. League Of Legends’ı engellemek için yapmanız gereken şey üst kısımda yer alan menü seçeneklerinin arasından “Eylem”i seçmek ve ardından “Yeni Yol Kuralı”na tıklamaktır.

2

Yeni Yol Kuralı penceresini açtıktan sonra bu pencere üzerinde yer alan “Yol” kısmına bilgisayarınızda yer alan League of Legends oyununun yerini yazabileceğiniz gibi “Gözat” bölümü üzerinden League Of Legends’ın yerini bularak lol engelleme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun bir örneğini aşağıda yer alan resimde görebilirsiniz.

3

 

Ardından “Güvenlik Düzeyi” kısmını “İzin Verilmeyen”şeklinde ayarladıktan sonra dilerseniz “Açıklama” kısmına da istediğiniz herhangi bir şeyi yazabilir isterseniz de bu kısmı boş geçebilirsiniz. Son olarak yapmanız gereken şey “Tamam” butonuna basmak olacaktır. İsterseniz yukarıda yer alan exe dosyasıyla birlikte league of legends klasörünü ayrıca yukarıda yer alan adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz. Fakat güvenlik düzeyi kısmının mutlaka izin verilmeyen adıyla seçildiğine emin olmalısınız. Yine aynı şekilde lol launcher exe dosyasını da engellemek sizin tercihinize kalmış bir işlemdir.

LoL Kişi Engelleme

League Of Legends oyununda görmek istemediğiniz kişileri oyun üzerinden engellemek istiyorsanız yapmanız gereken şeyleri anlatmaya geçelim.

Bu işlemi yapabilmek için öncelikle League of Legends oyununa kullanıcı adınız ve şifrenizi yazarak giriş yapmalısınız. Bu esnada server bilgilerini doğru bir şekilde girdiğinizden de emin olmayı göz ardı etmeyiniz.

Ardından sağ kısımda yer alan “Engellenenler Listesi” bölümüne tıklamanız gerekiyor. Bu kısımda daha önce engellediğiniz kişilerin bir listesi olacaktır. Eğer daha önce kimseyi engellemediyseniz bu kısımda herhangi bir isim olmayacaktır.

Alt kısımda yer alan “Oyuncuyu Engelle” kısmına engellemek istediğiniz sihirdarın adını yazarak bu kişiyi engelleyebilirsiniz.

enge

Örneğin “a” yazıp “+” işaretine tıklarsanız karşınıza çıkacak uyarı penceresinde “a bulunamadı, ismi kontrol edip tekrar dene.” cümlesi yazacaktır. Fakat engellemek istediğiniz kişiyi doğru bir şekilde yazar ve “+” tuşuna basarsanız karşınıza içinde aşağıdaki gibi şeyler yazan bir pencere gelecektir.

“engellemek istediğiniz kişinin sihirdar adı” adlı kullanıcıyı bloklayarak, engelliler listene eklemek üzeresin.
Kullanıcıdan bir daha herhangi bir ileti, oyun daveti veya oyun içi sohbet mesajı almayacaksın.
Önceden arkadaş listende ekli ise bu listeden çıkartılacak.

“engellemek istediğiniz kişinin sihirdar adı” adlı kullanıcıyı engellemek istediğine emin misin?

Eğer engellemek istediğiniz kişiyi yazarken bir yazım hatasında bulunmadıysanız ve bu kişiyi engellemek istediğinize eminseniz “Evet” seçeneğine basarak bu kişiyi engelleyebilirsiniz.

Engellenenler Listesi üzerinden bir kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız engellediğiniz kişinin sihirdar adının üzerine gelip sağ tıkladıktan sonra “Engeli Kaldır” seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Oyuniçi Sohbet Ekranında Birini Engelleme

Oyun içindeyken bir kişinin sizle konuşma şeklinden ya da doğrudan konuşmasından rahatsız olduysanız neler yapabileceğinize bir bakalım.

Oyun içindeyken “Tab” menüsüne tıklarsanız, konuşmasını engellemek istediğiniz kişinin sihirdar adının yanında yer alan balona tıklayarak bu kişinin yazdıklarını görmekten kurtulabilir ve rahatsızlığınızı bir kenara koyabilirsiniz.

Ayrıca /mute “Sihirdir adı” yazarak Enter tuşuna basarsanız yine aynı şekilde bu kişinin yazdıklarını görmezsiniz.

Aynı işlemleri tekrarlayarak bu kişilerin konuşma engellerini kaldırabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz