Lol Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Lol Hesap Kurtarma

Leauge of Legends, Türkçe adıyla Efsaneler Ligi ve kısaca Lol olan bu çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası türünde olan oyun, Riot Games tarafından 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkartılmıştır. Oyunun haritası, Warcraft III haritalarından biri olan Defens of the Ancients baz alınarak yapılmıştır. Oyunun baş tasarımcısı olan Steve Feak, Defense of the Ancients yani DotA haritasını da tasarlamıştır.

League of Legends oyunu, MOBA türünde bir strateji oyunu olup, takım dayanışma ve çalışmasına dayanırken, asıl amaç rakip alanı istila etmektir. Günümüzde en çok oynanan ve para kazandıran online oyun olma başarısını da elde etmiş bulunmaktadır. Oyunun bir çok haritası, kahramanı, kuralı, kabiliyet özellikler, rün tercihleri, sihirdar büyüleri bulunmaktadır.

Oyunu oynayan kişi sayısı bu kadar çok olunca hesap sorunu yaşayan kişi sayısı da doğal olarak aynı oranda fazla oluyor.

League of Legends oyuncularının hesaplarına olan erişimlerini kaybetmelerinin bir çok sebebi bulunabiliyor. Bunlardan biri ve en önemli olanı, internet kafe gibi herkesin girip çıkabildiği yerlerde hesabını açık bırakmaları. Bu gibi yerlerde açık unutulan hesaplar, aynı masaya bir başkasının henüz bilgisayar kapatılmadan önce oturması dahilinde kolaylıkla bir başkasının eline geçebiliyor. Bu sebeple bu tip konularda oyuncuların özellikle dikkatli olmaları gerekiyor. Her ne kadar League of Legends ücretsiz bir çevrimiçi oyun olsa da hemen hemen tüm ücretsiz oyunlar gibi uygulama için satın almalara sahip olduğu için oyuncular da hesaplarını satın aldığı çeşitli ürünlerle donatıyor. Böylelikle hesaplar da değerlenmeye başlıyor. Bu nedenle sadece internet kafelerde değil aynı zaman da diğer konularda da hesabınızı korumanız gerekiyor. Bu sebeple hesabınızı korumak için yapmanız gereken ilk iş güvenli ve unutamayacağınız, doğum gününüz, adınız, soyadınız, sevdiğiniz birinin ya da bir şeyin adı, 123456 ve 12345 gibi birbiri ardına gelen sayılardan oluşan kolay tahmin edilebilecek kombinasyonlardan oluşmayan bir şifre belirlemek ve bu şifreyi hiç kimseye paylaşmamaktır.

Leauge Of Legends Hesap Kurtarma

İlk olarak yapmanız gereken şey League of Legends sitesine gitmek ve ardından sağ üst köşede yer alan “Destek” seçeneğine tıklamaktır.

Ardından karşınıza destek sayfası gelecektir. Dilerseniz, “Merhaba Sihirdar! Sana nasıl yardımcı olabiliriz?” yazısının altında yer alan arama kutucuğuna “Hesap Kurtarma” yazabilir, dilerseniz, “Merak ettiğin her şeyi aşağıda bulabilirsin” bölümünden “Hesap Yönetimi”ni seçebilir ve ardından “Hesap Kurtarma Prosedürü” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Hesap Kurtarma işlemlerine başlayabilmek için kullanabileceğiniz bir başka yöntem ise “Ne var ne yok kısmında yer alan “Hesap Kurtarma” linkine tıklamaktır.

prosedur

Hesap Kurtarma Prosedürüne ulaşmak için buraya TIKLAYINIZ!

Hesap kurtarma prosedürüne başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey “Hizmet Durumu” forumunu kontrol ederek sunucunun açık olup olmadığını öğrenmektir. Sunucu kapalı olduğu bir zamanda giriş yapmayı denediğiniz taktirde giriş yapamayacağınız ve hesap bilgilerinizi geri alamayacağınız için ilk olarak bu işlemi yapmanız gerekiyor.

Hesabınızı kurtarmaya başlamadan önce denemeniz gereken diğer bir yol ise doğru sunucuya, doğru kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapmaya çalışmaktır.

Kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız yapmanız gereken şey, League of Legends ana sayfasında yer alan giriş butonuna tıklamaktır. Ardından “Kullanıcı adını mı unuttun?” bağlantısına tıklayarak işleminize devam edebilisriniz. Beraberinde gelen sayfa üzerinden hesabınızın bulunduğu bölümü seçtikten sonra hesabınızda kullandığınız e posta adresini de bir sonraki sayfa da “E posta adresi” bölümünün altında yer alan boş kutucuğa girerek “Gönder” tuşuna basabilirsiniz. Eğer doğru bir hesap adresi girdiyseniz, “Hesap adı, belirtilen e posta adresine gönderildi.” yazılı yeşil renkte bir bildirimle karşılaşırsınız. Bu yeşil bildirimi girdikten sonra e posta adresinizi kontrol ediniz. Böylelikle kullanıcı adınıza ulaşabilirsiniz.

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız ya da unuttuysanız ve şifrenizi sıfırlamak istiyorsanız yapmanız gereken şeyleri anlatmaya geçelim. Şifrenizi sıfırlama işlemlerini anlatmaya geçmeden önce kullanıcı adınızla sihirdar adınızın farklı şeyler olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Sihirdar adınız, oyun içinde görülen adınızken, kullanıcı adınız oyuna girerken kullandığınız addır. Kullanıcı adınızı hatırlamıyorsanız üstte yazan talimatları takip ederek kullanıcı adınıza erişebilirsiniz.

Şifre sıfırlama işlemleri için öncelikle League of Legends ana sayfasında yer alan giriş butonuna tıklayınız. Ardından “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayınız. Hesabınızın bulunduğu bölgeyi seçtikten sonra kullanıcı adınızı giriniz. Şifre sıfırlama isteğiniz, League of Legends hesabınızda kullandığını e posta adresine gönderilecektir. Bu mailin içinde yapmanız gereken şeyler yazacaktır. Mailin içinde bir bağlantı bulunacaktır. Bu bağlantıya tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. 24 saat içinde bu bağlantı geçerliliğini yitireceğinden elinizi çabuk tutun. Eğer mail gelmediyse, gereksiz ya da spam klasörlerinizi kontrol etmeyi unutmayın.

Eğer bu adımları kullanarak da hesabınıza ulaşamıyorsanız Destek sayfası üzerinden “Talep Gönder” bağlantısına tıklayınız.

“Lütfen aşağıda bir talep türü seçin” kısmından “Hesabımı kurtarma konusunda yardıma ihtiyacım var.” seçeneğini seçerseniz, karşınıza bir form gelecektir. Bu formda yer alan, e posta adresi, başlık, hesap kaydı sırasında kullandığınız e psota adresi, hesap kaydı sırasında kullandığınız hesabınıza erişiminizin olup olmadığını, kullanıcı adınızı, sihirdar adınızı, hesabınızın olduğu bölgeyi, hesap oluşturma bilgilerinizi, mağaza bilgilerinizi ve hesap kurtarma işleminizle ilgili bir açıklamayı doğru bir şekilde girdikten sonra varsa bir dosya eki ekledikten sonra “Gönder” bağlantısına tıklayınız.

lol

Bu talebin ardından, hesabınız hakkında bir takım sorularla karşılaşacaksınız. Bu soruların sayısı fazla olabilir. Bunun nedeni hesabın sahibinin siz olduğunu kanıtlamaktır. Aksi taktirde kötü amaçlı kişiler de kolaylıkla hesabınıza erişebilirler. Bu işlemin uzun sürme sebeplerinden bir diğeri de sorulara verdiğiniz yanıtların bir uzman grubu tarafından titizlikle incelenmesidir. Bu nedenle doğrulama süreci biraz zaman alabilir. Kimi durumlarda hesabınızı doğrulamak adına ek sorularla da karşılaşabilirsiniz. Sorulan her soruya vereceğiniz bir yanıtınız bulunmayabilir. Hesabınızı açtığınız günden bu yana çok zaman geçtiği için bazı sorulara yanıt vermekte zorlanmanız oldukça normaldir. Bu kadar fazla soru sorulmasının da bir diğer sebebi budur. Bu sebeple sorulara yanıt verirken yanıtlanmakta zorluk çekseniz dahi, cevapları boş bırakmak yerine aklınıza gelen destekli tahminleri ve hatırlayabildiğiniz bilgileri vermeyi unutmayınız. Bu oldukça önemlidir. Eğer, hesabınız çalındıysa ve kredi kartınızdan bu esnada bir harcama yapıldıysa, yapılan harcamayla ilgili League of Legends’a ayrı bir talepte bulunmanız gerekmektedir. Bu başka bir konunun içeriği olduğu için bu içerikte bu konuya yer verememekteyiz. Hesabınız üzerinden bir başkasına ait kredi kartı ile RP satın alındığı taktirde bu konuyu kesinlikle League of Legends yetkililerine bildirmeniz gerekmektedir. Çünkü bu tür bir durum gelecek dönemlerde hesabınız için bir takım sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

Talep Gönderme Sayfasına Ulaşmak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz