MEB Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

MEB Şifremi Unuttum

MEBBİS sistemi her gün onlarca kişinin aktif olarak kullandığı bir internet platformudur. MEB tarafından çevrimiçi bir şekilde internet üzerinden sunulan hizmetlerin tümüne, bu sistem üzerinden ulaşılabilir. MEBBİS yani Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri üzerinden, Milli Eğitime Bakanlığı’na bağlı birçok işlem yapılabilmektedir.

MEBBİS sistemi, en fazla kullanılan internet temelli sistemlerden biridir. MEBBİS sistemine, sistemin resmi web sitesi üzerinden ya da E-Devlet üzerinden giriş yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminden giriş yapmak isteyen kişiler, e-Devlet adresine T. C. kimlik numaranızla giriş yaptıktan sonra sistemden MEBSİS’i seçtiğinizde sistem sizi otomatik olarak yönlendirecektir.

MEBBİS sistemi MEB Bilgi İşlem Grup Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet sağlayan bir sistemdir. MEBBİS üzerinden E-Personel, E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, E-Taşınır gibi birçok hizmet sağlanmaktadır. Son yıllarda birçok devlet kurumu bilgi paylaşım işlemlerini internet temelli sistemlerin üzerinden yapmaya başladı. Bu durum personellerin, çalışanların, öğrencilerin ve velilerin işlerini kolaylaştırmaktadır. MEBBİS içerisinde, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanmış olan çok sayıda modül bulunmaktadır. Bu modüllerden en çok kullanılanları arasında, E-Yatırım İşlemleri, E-Mezun, E-Burs, Döner Sermaye Modülü, E-Okul, Personel İşleri Modülü, E-Yurt ve Açık Öğretim Kurumları yer almaktadır. MEBBİS özellikle ilköğretim ve ortaöğretim öğrenci ve öğretmenleri tarafından aktif olarak kullanılan bir sistemdir. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencileri derslerini, notlarını ve diğer okul bilgilerini sistem üzerinden görebilmektedir. Ayrıca öğrenci veli ve öğretmenleri tarafından da MEBBİS’e bağlı olan E-okul uygulaması aktif olarak kullanılmaktadır. Her internet temelli sisteme olduğu gibi bu sisteminde kaçınılmaz sorunu sisteme bağlı olan şifrelerin unutulmasıdır. MEBBİS şifrenizi unuttuysanız ne yapmanız gerektiğini sizler için derledik. İşte yapmanız gerekenler!

MEB Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

MEBBİS şifresini unutan kullanıcıların öncelikle yazının sonunda yer alan adrese giriş yapmaları gerekmektedir.

 

 

Adsız

Açılan sayfada yer alan Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adı, Cep Telefonu, T. C. Kimlik No, Doğum Tarihi, Cilt No, Anne Kızlık Soyadı ve bir yakınınıza ait olan Yakın T. C. Kimlik No kısımlarını eksiksiz olarak girmelisiniz. Bu bilgileri girdikten sonra yeni şifre belirlemeniz için bir ekran açılacaktır. Buraya belirlediğiniz yeni şifreyi yazarak, MEBBİS şifrenizi değiştirme işleminizi tamamlayabilirsiniz. Yeni şifrenizi belirlerken yukarıda yer alan resimdeki uyarıları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Buna göre bilgilerinizi öncelikle eksiksiz ve doğru olarak doldurmalısınız. Aksi halde size doğrulama SMS’i gelmeyecektir. Yeni şifrenizi belirlerken son olarak kullandığınız üç şifrenizden farklı bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Şifreniz aynı olduğu takdirde sistem bu işlemi kabul etmeyecektir. Şifrenizi belirlerken, yalnızca numaralardan ve harflerden oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde oluşturulan şifreler güvenlik açısından zayıf kalacaktır. Şifrenizi oluştururken harf, numara ve noktalama işaretlerinin tamamını içermesine dikkat etmelisiniz.

MEB Şifrenizi Tekrar Almak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz