Media Markt Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Media Markt Üyelik İptali

Media Markt esasında Almanya’da ve 1979 tarihinde kurulmuş olan bir elektronik satış mağazasıdır. Media Markt, benzeri birçok satış mağazasına sahip olan Metro Group’a ait olan bir kuruluştur. Metro Group Avusturya, Almanya, Polonya, İsviçre ve Türkiye’de birçok farklı şehirde Media Markt ve Saturn mağazalarını açmış bulunmaktadır. Media Markt resmi internet sitesi üzerinden ya da Media Markt mağazalarına giderek çeşitli kampanyalardan faydalanabilir ve ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Bu tür elektronik satış mağazaları tarafından çekiliş ya da banka kartları aracılığı ile yapılan birçok farklı kampanyaya ulaşmanız mümkündür. Media Markt sitesine üye olma sebeplerinin başında da esasında bu gelmektedir. Fakat her madalyon iki farklı yüze sahiptir. Bu siteye çeşitli sebeplerle üye olmak isteyen kişiler olduğu gibi yine aynı sebeplerden dolayı Media Markt Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişiler de olmuyor değil. İşte biz de bu nedenle bugün bu Media Markt Üyelik İptali işlemleri hakkında sizlere bilmeniz gereken şeyleri anlatacak ve hesabınızı silmenizde yardımcı olacağız.

Media Markt Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Media Markt Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin üyelik bilgileri silinecek ya da iptal olacaktır. Bu tür bir işlemin gerçekleşmesi halinde yapmış olduğunuz bütün işlemler hesabınız üzerinden görülemeyecek bir hale gelecektir. Böylelikle Media Markt resmi internet sitesi üzerinde de herhangi bir bağlantınız kalmayacaktır.

Media Markt Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk olarak Media Markt sitesine girmesi gerekiyor. Media Markt sitesine gitmek istiyorsanız yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. Siteye girdikten sonra sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Hesabım” seçeneğine basmanız gerekiyor. Böylelikle karşınıza çeşitli seçenekler çıkacaktır. Eğer siteye giriş yapmadıysanız bu bölümde yer alan “Merhaba, lütfen giriş yap” yazısının sağında yer alan “Giriş” butonuna tıklamanız gerekiyor. Giriş ekranına gelen kişilerin ise e posta adreslerini ve şifrelerini yazarak siteye giriş yapmaları gerekiyor. Bununla birlikte Facebook ile Media Markt hesabınızı eşleştirdiyseniz bu yolu kullanarak da siteye giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken şey “Hesabım” yazısına tıklamaktır. Böylece doğrudan profil sayfanıza giriş yaparsınız. Ardından karşınıza gelen ekranın sol üst köşesinde yazan “Kişisel Bilgiler” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Bu işlemin ardından ise “Kişisel Bilgiler” seçeneğinin altında yer alan “Hesabımı Sil” seçeneğine basmanız gerekiyor.

mmmmmm

Böylelikle bir alt kısımda yer alan sayfaya ulaşırsınız. Eğer Media Markt Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirme sebebiniz durmak bilmeden gelen E – Bülten mesajları ise “Lütfen tüm hesabım silinsin.” seçeneğini işaretlemenizde fayda var. Fakat hesap silme işlemlerini gerçekleştirdikten sonra da E – Bülten bildirimlerini almak istiyorsanız en üstte yer alan seçeneği seçebilirsiniz.

mmmmmmmmmmmm

Bu işlemin ardından herhangi bir seçeneği seçerek devam ettiğiniz takdirde Media Markt Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirme sebebiniz konusunda size sunulmuş seçeneklerden birini seçmeniz ya da “Diğer” seçeneğine basarak alt kısımda yer alan metin kutusuna Media Markt Üyelik İptali sebebinizi yazmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirme sebebiniz ise Media Markt sitesinin üyelerine sunmakta olduğu hizmeti daha kaliteli bir hale getirmeyi amaçlamasıdır. Böylelikle hesap silme işlemlerini gerçekleştiren kişilerin en çok hangi sebeple üyeliklerini iptal etmek istediklerini öğrenen site yetkilileri bu konuda iyileştirmek yaparak siteye üye olan kişileri üye kalmaya devam etmeleri konusunda başarılı bir adım atarlar.

Tekrar konumuza geri dönecek olursak; Media Markt Üyelik İptali işlemlerini sonlandırmak için seçeneklerden birini seçtikten sonra sayfanın sağ alt köşesinde yer alan “Hesabımı sil” butonuna tıklamanız gerekiyor. Bu işlem sırasında karşınıza uyarı ya da bildirim penceresi gelebilir. Bu sırada yapmanız gereken şey ise karşınıza çıkan bu pencereyi onaylamaktır. Elbette bu pencerenin “Üyeliğinizi iptal etmek istediğinizden emin misiniz?” tarzında bir bildirim olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Yanlışlıkla reklam olarak açılan pencerelere tıklamanız halinde kullanmakta olduğunuz cihazlara virüs girme tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Media Markt Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirdikten sonra üyelik bilgilerinizi tekrar aktif hale getirmeniz için herhangi bir yol bulunmamaktadır. Bu sebeple de Media Markt sitesinde yer alan üyelik bilgilerinizi kullanarak sipariş vermek istediğiniz takdirde sipariş verme işlemlerini gerçekleştirmeden önce siteye bir kez daha üye olmanız gerekecektir.

Media Markt resmi internet sitesi için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz