Metin2 Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Metin2 Hesap Kurtarma

Metin2, şu anda yayın hakları Gameforge tarafından olan bir MMORPG (rol yapma) oyunudur. MMORPG’nin açılımı; Massively Multiplayer Online Role-Playing Game’dir. Türkçeye devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu olarak çevirilebilir. 2005 yılının Mart ayında yayına sunulan Metin2 o zamanlardan günümüze çeşitli şirketler tarafından yayın hakları el değiştirmiş ve en son tekrar olarak Gameforge tarafından satın alınmış ve şu anda da Gameforge’dadır.

Zamanın efsaneleşmiş oyunları arasında bulunan Metin2, oyuncular tarafından şu anda bile eski günleri özlemle anılmaktadır. Bazı eski oyuncular yıllardır Metin2’ye devam etmektedir. Metin2 oyunu çeşitli karakterlerden oluşmaktadır. Bu karakter türlerine son yıllarda yeni bir karakter de eklenerek karakter sayısı 5’e çıkmıştır. Bu karakterler; savaşçı, ninja, sura, şaman ve lycan’dır. Karakterlerin oyun içinde çeşitli özelliklerine göre de iki ayrılabilmektedir. Her karakter iki farklı oynanış biçimine sahiptir.

Metin2’nin hikayesi 3 farklı ulus arasındaki savaş üzerine kuruludur. Temelde oyunun amacı seçtiğiniz ulus için savaşmanız üzerine kuruludur. Belli bir seviyeye kadar karakterinizi geliştirdikten sonra diğer uluslarla savaşlar söz konusu olmaktadır. Diğer uluslarla savaş dışında kendi ulusunuz içinde kurabileceğiniz “lonca” ismindeki gruplar sayesinde de o ulus içinde ve diğer uluslara arasında loncanızın adını duyurmaya ve onu geliştirmeye çalışmaktasınız. Metin2’den bahsedip “metin” kavramından bahsetmezsek olmaz. Metinler oyun içinde çeşitli yerlerde düşen ve çeşitli seviyelerde bulunabilen taşlardır. Metin2 dünyasının hikayesine paralel olarak Metin2 dünyasında yaşamın ve ulusların Metin2 dünyasına düşen bu metin taşları sayesinde başladığına inanılır.

Metin2’nin büyük bir üne kavuştuğu zamanlarda oyuncular tarafından oyundaki hesaplarının çeşitli şekillerde çalındığına veya dolandırıldıklarına yönelik çok fazla şikayet gelmekteydi. Bunun üzerine Gameforge çeşitli güvenlik işlemlerini oyuna dahil ederek oyuncuların hesap güvenliğini en üst düzeye çıkartmayı hedeflemiştir. Bu yazımızda sizlere Metin2 Hesap Kurtarma işlemini açıklayacağız.

Metin2 Hesap Kurtarma İşlemi

Metin2 Hesap Kurtarma işlemi çeşitli yollar söz konusudur. Bu işlemi sizler için en kolay ve kısa yoldan gerçekleştirmenin yollarını ekran görüntülerini ile açıklayacağız. İlk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.

Metin2 Hesap Kurtarma

Metin2 Hesap Kurtarma işlemini gerçekleştirebilmeniz için kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi bilmeniz önemlidir. Sistem herhangi birini bilmediğiniz taktirde Metin2 Hesap Kurtarma işlemini gerçekleştiremize izin vermemektedir.

Metin2 Hesap Kurtarma

İlgili yerlere bilgilerinizi girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayarak Metin2 Hesap Kurtarma işleminize devam edebilirsiniz.

Metin2 Hesap Kurtarma

Daha sonra karşınıza gelecek olan sayfada güvenlik kelimesini ilgili kutucuğa doğru şekilde yazmanız gerekmektedir. Bu işlem çeşitli sebeplerden doğan bir güvenlik işlemidir ve Metin2 Hesap Kurtarma işleminizi gerçekleştirebilmeniz için bu adımı yapmanız gerekmektedir. İlgili yeri doldurduktan sonra “Gönder” butonuna tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz.

Metin2 Hesap Kurtarma

Güvenlik kelimesini doğru yazdığınız taktirde yukarıda gördüğünüz bilgi kutucuğunu göreceksiniz. Bu bilgi kutucuğunu gördükten sonra sunucuların durumuna göre e-posta adresinize Metin2 Hesap Kurtarma işleminizi gerçekleştirebilmeniz için ilgili bağlantıyı sistem gönderecektir.

Metin2 Hesap Kurtarma

Gameforge tarafından gönderilen yukarıda da örneği görünen e-postanızın içerisinde bulunan yeni şifre oluşturma bağlantısına tıklayarak Metin2 Hesap Kurtarma adımlarına devam edebilirsiniz.

Metin2 Hesap Kurtarma

Bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza yeni şifre oluşturma sayfası gelecektir. Bu sayfada yeni şifrenizi “Şifre kuralları”na göre belirledikkten sonra “Gönder” butonuna tıklayarak Metin2 Hesap Kurtarma işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eğer hesabınız çalınma tehlikesi atlattıysa şifrenizi önceki şifrenizle tamamen alakasız farklı bir şifre olarak belirlemenizi tavsiye ederiz. Yukarıda görünen yeşil barın doluluk oranı sizin şifrenizin ne kadar güçlü bir şifre olduğunu göstermektedir. Bunu göz önünde bulundurarak en zor şifreyi belirlemek konusunda ne kadar zaman harcarsanız hesabınızda bir daha güvenlik sıkıntısı çekme ihtimaliniz o kadar az olacaktır. Eğer bütün adımları doğru şekilde gerçekleştirdiyseniz aşağıdaki ekran görüntüsünü göreceksiniz.Metin2 Hesap KurtarmaEğer yukarıda örneği görünen bilgi kutucuğunu görüyorsanız Metin2 Hesap Kurtarma işlemini başarıyla gerçekleştirmişsiniz demektir. Yeni belirdiğiniz şifre ile Metin2 hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Metin2 Hesap Kurtarma için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz