Microsoft Hesabı Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Microsoft Hesabı Kurtarma

Microsoft ücretsiz bir şekilde e posta hizmeti sunan ve en çok bilinen servislerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Dünya’nın dört bir yanında milyonlarca kişi tarafından kullanılan Microsoft Outlook birçok farklı platform üzerinden de kullanılabilmektedir. Özellikle Android ve iOS üzerinden çıkartılmış olan Microsoft Outlook uygulamaları ile birlikte üzerine daha fazla ilgi çekmeyi başarmış olan bu uygulama 16 yıldan beri hizmet vermeye devam etmektedir. Bilindiği üzere internet üzerinde dolaşırken birçok farklı siteye giriş yapabilmek ve bu sitelerin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanabilmek için e posta servislerini kullanmamız gerekir. Üstelik kimi kişiler bazı sitelere birden fazla kez üye olmak istedikleri için birden fazla e posta hesabı açarlar. Hal böyle olunca da şifresini unutan, kaybeden ya da hatırlamayan kişi sayısı oldukça fazla olmaktadır. Bununla birlikte e-posta aracılığı ile gönderilen çeşitli virüslerden dolayı hesap kontrolünü yitiren kişilere de rastlanmaktadır. Bu nedenle şimdi resimli ve detaylı bir şekilde Microsoft Hesabı Kurtarma konusunu ele alacağız.

Microsoft Hesabı Kurtarma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Microsoft Hesabı Kurtarma işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin ilk yapması gereken şey yazımızın sonunda yer alan Parola Sıfırlama bağlantısına tıklamaktır. Bu durumda karşınıza aşağıda yer alan görseldeki gibi bir görüntü gelecektir.

oturum

Parolamı unuttum, parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum ve Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum” seçeneklerinin arasından sizin için geçerli olan seçeneği seçerek “İleri” butonuna basın.

“Parolamı unuttum” seçeneğine bastıktan sonra “İleri” butonuna tıklarsanız karşınıza böyle bir ekran gelir;

1

Bu aşamada ilk ekrana e posta adresinizi, cep telefonu numaranızı ya da Skype adınızı yazmanız gerekmektedir. Ardından güvenlik kodu görselinde yer alan harf ve rakamları aşağıda yer alan karakter giriş bölümüne girmeli ve “İleri” seçeneğine basmalısınız. Dilerseniz, “Yeni” seçeneğine basarak güvenlik görselini yenileyebilir ya da “Ses” seçeneğine basarak güvenlik görselini sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz. Bu aşamanın ardından karşınıza çıkacak olan e posta adresi ya da cep telefonu numarası seçeneklerinden birini seçin ve bu bilgileri doğru ve tam bir şekilde ilgili kutuya yazın ve “Kod Gönder” butonuna basın. Ardından e posta adresinize ya da cep telefonu numaranıza doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu ilgili kutucuğa yazmanız halinde Microsoft hesabınız kurtarılmış olacaktır.

Bu aşamada “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğine basmanız halinde ise karşınıza şöyle bir ekran gelir;

yes

Bu ekranda üst kısımda kurtarmak istediğiniz e posta adresi ve alt kısımda kurtarmak istediğiniz hesap için sizinle iletişime geçilecek olan e posta adresini girmeniz gereken bölüm vardır. Bir iletişim e postası belirledikten sonra “İleri” seçeneğine basabilirsiniz. Bu durumda gireceğiniz e posta adresine bir kurtarma kodu gönderilir. Bu kurtarma kodunu karşınıza gelecek olan ekrana girip “Doğrula” demeniz halinde ise karşınıza böyle bir sayfa gelir.

sıfırlaa

Bu aşamadan sonra tek yapmanız gereken şey kendinize en az sekiz karakterden oluşan bir şifre belirlemek ve bu şifreyi bir kez daha girdikten sonra “ileri” seçeneğine basmaktır.

“Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum.” seçeneğine basmanız halinde de yine karşınıza aynı seçenekler çıkacaktır. Bu nedenle aynı işlemleri takip ederek Microsoft hesabı kurtarma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkündür. “Microsoft hesabımı başka birinin kullandığını düşünüyorum” seçeneğini seçmeniz halinde ise karşınıza şöyle bir ekran gelir;

3

Bu aşamada bir neden seçtikten sonra “İleri” seçeneğine basmanız gerekir. Sebepler arasında başka biri hesabımdan e-posta gönderiyor, son etkinlik sayfamda olağan dışı oturum açma etkinlikleri görüyorum, biri hesabıma izinsiz giriş yapıldığını söyledi, hesabımda yetkilendirmediğim satın alma işlemleri görünüyor ve diğer” seçenekleri bulunmaktadır. Diğer seçeneğine basmanız halinde 200 karakter girebileceğiniz bir metin kutunuzu karşınıza gelir. Buraya sebebinizi yazabilirsiniz. Her halükarda bu aşamayı “İleri” diyerek geçtikte sonra yine yukarıda yer alan benzeri bir sayfa gelecektir. Yine yukarıda yer alan adımları takip ederek Microsoft hesabı kurtarma işlemlerini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Microsoft Hesabı Kurtarma İşlemleri İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz