Msn (Messenger) Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Msn(messenger) Şifremi Unuttum

Msn(messenger) Şifremi Unuttum anlatımından önce biraz Messenger’dan bahsedip ardından “Msn(messenger) Şifremi Unuttum” resimli anlatımına geçiş yapalım.

MSN, Microsoft tarafından anlık mesajlaşma üzerine 2005 yılında üretilmiş olan bir yazılımdır. Ardından geçen zaman içerisinde adı birçok kez değişmiş ve son haliyle Outlook olmuştur. Aşağıda MSN yani Outlook şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi anlatan Msn(messenger) Şifremi Unuttum ile ilgili resimli bir anlatım yer almaktadır.

MSN (Messenger) Şifremi Nasıl Geri Alabilirim?

Msn(messenger) Şifremi Unuttum diyorsanız yapmanız gerekenlere bir bakalım. Msn (Messenger) şifrenizi unuttuysanız, sahip olduğunuz e posta adresine kayıtlı olan parolayı da unuttunuz demektir. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey Outlook sitesine girmektir. Zira MSN işlemleri bu site üzerinden yapılmaktadır. Siteye girdikten sonra “Oturum Açın” yazısına tıklamanız gerekiyor. Böylelikle oturum açma menüsü karşınıza gelecektir. Bu noktayla birlikte skype adınız, cep telefonu numaranız ya da e posta adresinizi girmeniz gerekir. Resimde de gözüken bu yere bu üç bilgiden birini girdikten sonra aşağıda yer alan güvenlik resminde yer alan harf ve rakamları onun da altında yer alan “Gördüğünüz karakterleri girin” bölümündeki metin kutusuna girmelisiniz. Güvenlik harf ve rakamlarını girmekte sorun yaşıyor iseniz, “Yeni” seçeneğine basarak güvenlik resmini ve dolayısı ile güvenlik harf ve sayılarını değiştirebilir ya da “Ses” butonuna tıklayarak güvenlik resmi üzerinde yer alan güvenlik harf ve sayılarını sesli bir şekilde dinleyebilir ve bu şekilde metin kutusuna güvenlik kodunu girebilirsiniz.

hesap-kurtar

Ardından karşınıza aşağıdaki resimde yer alan bölüm gelecektir. Üst kısımda biraz önce girdiğiniz e posta adresi, skype adı ya da cep telefonu bilgisi yazacaktır. Eğer bu üç bilgiyle alakalı olan ve size ait bir hesap ya da cep telefonu numarasını seçenekler arasında görüyorsanız ve gördüğünüz bu iletişim yollarına erişiminiz bulunuyorsa bu seçeneklerden birini seçebilir ve “İleri” seçeneğine basabilirsiniz.

outllok-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-2

Eğer bu seçeneklerden birini seçerek devam ederseniz seçtiğiniz iletişim adresine bir güvenlik kodu yollanacaktır. Örneğin yukarıdaki resimde olduğu gibi bir e posta adresi seçtiyseniz, bu e posta adresine bir güvenlik kodu gönderilecektir. E posta adresinize iletilen bu güvenlik kodunu karşınıza çıkacak olan ekranda yer alan metin kutusuna girdikten sonra “Doğrula” butonuna basmalısınız. Güvenlik kodunu doğru bir şekilde girerseniz, hesap kurtarma işlemlerine başlayabilir ve kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Böylelikle hesabınız da sıfırlanmış olur. Yalnızca bir konuda dikkatinizi çekmek isteriz. Şifrenizi belirlerken kolaylıkla unutamayacağınız bir şifre belirlemenizi ve bu şifrenin bir başkası tarafından kolaylıkla tahmin edilebilecek doğum yılı ya da doğum tarihi gibi kolay bir şifre belirlememeniz gerektiğini belirtmek isteriz. Böylelikle hesabınız çok daha güvende olacaktır.

outllok-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-3

Fakat, karşınıza herhangi bir seçenek çıkmadıysa ya da seçenekler arasında yer alan iletişim bilgilerine herhangi bir iletişiminiz yoksa yapmanız gereken şey “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini işaretlemek ve “İleri” seçeneğine basmaktır. Bu aşamada karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

kydl

Bu noktada Outlook’un sizinle MSN hesabınızı kurtarma konusunda yapılacak işlemler doğrultusunda bilgilendirme yapacağı ve güvenlik kodu göndereceği bir iletişim e postası adresine ihtiyacı olacaktır. Gireceğiniz iletişim e posta adresi, şu anda kurtarmak için işlemler yaptığınız e posta adresinden farklı olmalı ve yazacağınız bu e posta adresine erişiminizin olması gerekmektedir. Aksi taktirde hesap kurtarma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün değildir.

Erişiminizin olduğu bir e posta adresi girdikten sonra “İleri” butonuna basınız.

Eğer iki aşamadan oluşan bir doğrulama ayarı belirlediyseniz, bu yöntemi kullanarak hesabınızı doğrulama işlemlerini gerçekleştiremeyeceğinizi söylemek isteriz.

Girmiş olduğunuz e posta adresine bir kod gönderilecektir. Bu e postayı kontrol ettikten sonra içerisinde yazan kodu, kodu girmeniz için açılmış olan metin kutusuna girmeli ve “Doğrula” seçeneğine basmalısınız. Eğer bu kodu doğru bir şekilde girmeyi başardıysanız, hesap kurtarma işlemlerine aşağıda yer alan formül üzerinden devam edebilirsiniz. Eğer kod doğrulama işlemlerinde başarısız olduysanız, yazdığınız kodu tekrar kontrol etmenizi öneririz.

Bu kodu doğru bir şekilde girdikten sonra hesap kurtarma işlemlerinin en önemli noktasına gelirsiniz. Bu noktada hesabınızla ilgili bildiğiniz ve sizden istenen tüm bilgileri girmelisiniz. Mümkün olduğunca doğru bilgiyi girmeye çalışınız.

hotmail-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-5

Öncelikle hesap bilgilerinizle ilgili olan adınızı ve soyadınızı yazmalısınız. Ad ve soyad kısımlarının büyük ve küçük harfe duyarlı olmadığını unutmayınız.

Ardından doğum günü tarihinizi ay, gün ve yıl şeklinde girmeniz gerekiyor.

Bir sonraki aşamada ülke ve bölge seçeneklerini belirlemeniz gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra hesap açma işlemlerini gerçekleştirirken belirlemiş olduğunuz güvenlik sorusu için hazırlamış olduğunuz cevabı girmelisiniz.

Ardından hesabınızla ilişkili olarak daha önce kullanmış olduğunuz, hesaba ait eski parolaları her metin kutusuna bir adet parola gelecek şekilde yazmanız gerekiyor. Elinizden geldiğince doğru ya da doğruya yakın bir şekilde bu bilgileri yazmaya çalışınız.

Bu aşamadan sonra Outlook size olumlu ya ad olumsuz bir şekilde geri dönüş yapacaktır. Eğer bilgileri doğru bir şekilde ya doğruya olabilecek en yakın şekilde yani en azından Outlook’u hesabın size ait olduğuna dair inandırabilecek şekilde girdiyseniz Outlook size biraz önce yazmış olduğunuz iletişim e posta adresi üzerinden olumlu bir dönüş yaparak, unuttuğunuz şifrenizi sıfırlayacak ve hesap kurtarma işlemlerinizi başlatacaktır. Böylece kendinize hesabınız adına yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz şifrenin güvenli ve kolay bir şekilde tahmin edilemeyeceğinden emin olmalısınız.

Eğer MSN bilgilerinizi doğru bir şekilde girmediyseniz ve Messenger’ı bu konuda ikna edemediyseniz, size olumsuz bir geri dönüş yapacaktır. Bu aşamada yapabileceğiniz tek şey yeni bir e posta adresi almaktır.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz