Mynet Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Mynet Hesap Kurtarma

Mynet, Türkiye’nin ilk türkçe internet platformu olup 1999 yılında kurulmuştur. 2014 yılı sonunda toplam da 15.8 milyon internet kullanıcısına hizmet vermektedir. Türk intenret kullanıcılarının yüzde kırk dokuzuna erişen türkiyenin en büyük internet platformlarından biri olurken, aynı zamanda dünya üzerinde en çok ziyaret edilen dört yüz internet firması arasına girmeyi de başarmıştır.

Mynet, aralarında haber, finans, spor, otomobil, oyun, magazin, kadın, sinema, feşmekan, finans, trend, mynet tv ve benzeri uygulamaların bulunduğu yirmiden fazla hizmet sunarken tüm bu hizmetleri oldukça kolay, eğlenceli, etkin ve en ekonomik şekilde kullanıcılarına vermektedir.

Mynet Hesabı Nasıl Kurtarılır?

Mynet hesabınızı kurtarmanın birkaç yolu bulunmaktadır. Şimdi size bu yollardan bahsedecek ve yardımcı olmaya çalışacağız.

Şifre geri alma işlemlerini gerçekleştirmek adına yapmanız gereken ilk şey Mynet sitesine girmektir. Ardından “Şifremi unuttum” yazılı butona tıklayarak işleminizi devam ettirebilirsiniz.

Ardından kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınız mynet e posta adresinin @mynet.com olmayan kısmı yani en baş bölümüdür. Kullanıcı adı kısmına doğru bir giriş yaptıktan sonra alt kısımda yer alan güvenlik resminin içinde yer alan sayı ya da harfleri hemen yan tarafta yer alan boş kutucuğun içine giriniz. Bu işlemi doğru bir şekilde yaptığınız taktirde herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız fakat güvenlik resmi içinde yer alan harf ya da rakamları yanlış girdiğiniz taktirde bir uyarıyla karşılaşırsınız. Uyarı bu şekildedir. “Resimdeki metin yazılan ile uyumsuz, lütfen aynısını girin” Bu sebeple yenilenecek olan güvenlik resmini yeniden girerken doğru bir şekilde yazmaya da dikkat ediniz.

Ayrıca aşağıdaki linke tıklayarak da şifre hatırlama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu linke tıkladıktan sonra yine aynı şekilde kullanıcı adını girmeniz ve hemen ardından doğum günü tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde girmeniz gerekmektedir. Beraberinde güvenlik resminde yer alan harf ya da rakamları doğru bir şekilde girerek “Şifremi Gönder” seçeneğine basabilirsiniz.

mynet-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-1

Her iki şekilde de işleminizi hallettikten sonra şifrenizi geri almak için devam edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra karşınıza güvenlik açısından belirlediğiniz gizli soru bölümü gelecektir. “Gizli Sorunuz” kısmında yer alan yazı, üye olurken belirlediğiniz gizli soruyu içermekte olup, “Gizli Soruya Cevabınız” bölümü üzerinden bu soru için belirlediğiniz cevabı girdikten sonra yeni şifrenizi ve girdiğiniz yeni şifreyi tekrar girdikten sonra, güvenlik kodu resmi üzerinde yazan harf ya da rakamları da doğru bir şekilde girerseniz “Şifremi Gönder” butonuna basabilirsiniz. Bu işlemler sırasında yanlış yaptığınız bir işlem olursa işlem hata verecektir. Bu hatalar örneğin gizli soru cevabınızın yanlış olması, yeni girdiğiniz şifrelerin birbiriyle uyuşmaması ya da güvenlik kodunu doğru girmemenizden kaynaklanıyor olabilir.

Yeni girdiğiniz şifrenizin yanında yer alan “Güvenlik Seviyesi” yeni girdiğiniz şifrenin ne kadar güvenli olduğunu gösterecektir. Size önerimiz, büyük ve küçük harflerle birlikte sayılar da kullanarak şifrenizi uzun bir şekilde belirlemenizdir. Bu şekilde bir şifre sayesinde hesabınız güvenli olacaktır. Güvenli bir şifre hesabınızın şifresine yönelik yapılacak saldırıların engellenmesine ve başarısız olmasına sebebiyet vereceğinden oldukça önemli bir işlemdir.

Eğer gizli soruya verdiğiniz yanıt yanlışsa karşınıza şöyle bir bildirim gelecektir. Bu bildirimde, “yanlış cevap girdiniz, lütfen tekrar deneyiniz” yazmaktadır.

yanlis

Mynet üyeliğinize dair mynet.com uzantılı bir e posta adresiniz olduğu için bu e posta adresini kullanarak da yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Yeni bir şifre belirlemek için tıklayın yazan bölüme tıklayarak işlemlerinizi devam ettirebileceğiniz gibi, şifre hatırlatma için gereken üyelik bilgilerinizi unuttuğunuz için bir şey yapamıyorsanız da bu konu hakkında bilgi almak için alt cümle de yazan “tıklayın” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Şifrenizi geri alabilmek için kullanacağınız bir diğer yol ise, üyeliğinize bağlı olan bir mobil onaylı cep telefonu yardımıyla birlikte yeni bir şifre almaktır. bu işlemi gerçekleştirebilmek için “SIFRE UYE” yazıp 3575’e mesaj atmanız gerekiyor. Atacağınız bu mesajın hizmet bedeli GSM operatörlerinin size sunduğu kısa mesaj ücretiyle aynıdır. Örneğin Vodafone bu mesaj için sizden kırk kuruş alacakken turkcell ve turk telekom elli kuruş alacaktır. Diğer operatörlerden de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer Mynet üzerinden ücretli bir üyeliğe sahipseniz, kimlik fotokopisi, üyelik adı ve irtibat numaranızı yazdıktan sonra 0 212 328 39 30 numarasına faks çekebilirsiniz. Şifreniz size aynı günün mesai saatleri içerisinde irtibat numaranız üzerinden arama yoluyla verilecektir.

Eğer ücretli bir aboneliğiniz yoksa ya da gizli soru ve cevabınızı hatırlamıyorsanız, bu bir yana doğum günü tarihinizde aklınızda değilse ve üyeliğinizi herhangi bir GSM operatörüne kayıtlı numara üzerinden mobil onaylı bir üye bağlılığına getirmediyseniz hesabınızı kurtarmak adına yapabileceğiniz hiçbir şey yok demektir. Bu sebeple yeni bir üyelik açabilir ve Mynet’in size sunduğu çeşitli aktiviteleri kullanmaya yepyeni bir hesapla devam edebilirsiniz.

MYNET Şifre Hatırlatma İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nuraiymaskarbekkyzy dedi ki:

    kaydolurken gizli soru girmedim şifre değiştirdikten sonra kabul etmedi şifreyi unuttum diyince de gizli soru istiyor

Yorum Yaz