Odeabank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Odeabank Hesap Kapatma

Odeabank, Bank Audi sal’ın Türkiye’de yüzde yüzlük bir iştirak yaparak 15 Mart 2012 tarihinde kurduğu anonim bir şirkettir. 20 Haziran 2012 tarihinde faaliyet izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na başvuruda bulunan Odeabank, 2 Ekim 2012 tarihinde bu izni BDDK tarafından almayı başarmıştır. Böylece ilk şubesini de Maslak’ta açarak bankacılık hizmeti vermeye başlamıştır.

Odeabank’ın müşterilerine ve henüz müşterisi olmayan potansiyel müşterilerine sunduğu çeşitli hesaplar yer almaktadır. Kişi ya da kurumlar da bu hesaplardan faydalanarak finansal işlemlerini görürler. Fakat gün gelir açılan bu hesaplar bu kişi ya da kurumlar tarafından kapatılmak istenir.

Odeabank Hesabı Nasıl Kapatılır?

Odeabank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmenin birçok yolu vardır. Bu tür hesap kapatma işlemleri ile ilgili genellikle bir dilekçe örneğinin de yanınızda bulunması önemlidir. Fakat her yöntem kendi içerisinde farklı yollara ayrıldığı için Odeabank Hesap Kapatma yollarına ilişkin çeşitli işlemler yer almaktadır. Şimdi bu işlemlerden sırayla bahsedelim.

Odeabank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmenizin en kesin, kafanıza takılmayacak ve garanti yollarından biri size en yakın olan Odeabank şubesine gitmekten geçmektedir. Odeabank şubesine gideceğiniz zaman yanınızda bir kimlik kartının olması ve bununla birlikte kapatacağınız hesabın kartının da yanınızda olması gerekmektedir. Bu işlemler sırasında banka çalışanı sizi yönlendirecek. Hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirmek üzere size en yakın bir Odeabank şubesine gittiğiniz zaman banka çalışanları bu konu ile ilgili sizi yönlendirecektir ve sizden hesap kapatmanıza ilişkin bir dilekçe yazmanızı isteyecektir. Dilerseniz yazının sonunda yer alan dilekçe örneğini doldurarak en yakın Odeabank şubesine giderek hesap kapatma işlemlerini hızlandırabilirsiniz. Fakat bunu yapmasanız dahi orada banka çalışanı tarafından bu konu hakkında yönlendirileceğinizden dolayı bu konuda endişe duymanıza gerek yoktur.

Odeabank hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilmek için kullanabileceğiniz bir diğer yol İnternet Bankacılığı’dır. Bu yol aracılığı ile sadece vadeli ve vadesiz hesapları kapatabilirsiniz. Çünkü her iki türden hesap da oldukça basit işlemlerin yapıldığı hesaplardır. Kapatmak istediğiniz hesaba giriş yaptıktan sonra menüler arasından hesap kapatma işlemlerine ilişkin bir seçenek gördüğünüz zaman hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat hesabınızın borç bakiyesinin bulunmaması ve hesabınız üzerinden herhangi bir konu üzerine talimat verilmemiş olması gerekmektedir.

Aynı şekilde Odeabank Mobil Bankacılığı üzerinden de vadeli ya da vadesiz hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Mobil bankacılık internet tarayıcısı üzerinden kullanılabilen İnternet Bankacılığı’nın akıllı telefonlar için üretilmiş olan mobil versiyonudur. Bundan dolayı her iki yol ile de hemen hemen aynı şeyleri gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Bu tür işlemlerin yanında Odeabank hesap kapatma işlemlerinin birkaçı da telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Herhangi bir hesabınızı kapatmadan önce hesabınız ile ilgili bilgi almak ve hesabınızı kapattıktan sonra karşılaşacağınız bir sorun olup olmadığına, bu işlemler sırasında ya da sonrasında herhangi bir ücret tutarını ödemek zorunda olup olmayacağını da telefon bankacılığı sayesinde öğrenebilirsiniz. 444 8 444 numaralı Odeabank telefon bankacılığı ile iletişime geçerek hesap kapatma işlemlerini başlatabilirsiniz.

Ayrıca Odeabank sitesine giriş yaptıktan sonra sitenin hem sol üst köşesinde hem de sitenin en alt kısmında yer alan “Bize Ulaşın” seçeneğine tıklayabilir ve burada yer alan iletişim formunu doğru bir şekilde doldurarak hesap kapatma isteğinize ilişkin bir talepte bulunabilirsiniz. Bu form üzerinde gireceğiniz iletişim bilgileri aracılığı ile de Odeabank müşteri hizmetleri tarafından iletişime geçileceğinden dolayı girmiş olduğunuz iletişim yolu üzerinde tetikte olmanızı öneririz. Böylece hesabınızı en kısa süre içerisinde kapatabilirsiniz.

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi en yakın şubeye gittiğiniz zaman da yazacağınız dilekçeyi yine aynı şekilde herhangi bir şubeye gitmeden doğrudan bu dilekçe örneğini doldurarak gerek faks gerek ise posta yolu ile gönderebileceğinizi de söylemek isteriz. Dolduracağınız bu dilekçeyi bu adrese gönderebilirsiniz.

Odeabank Genel Müdürlük Levent 199, Büyükdere Caddesi No:199 Kat:33-40 34394 Şişli / İstanbul

Odeabank hesap kapatma işlemlerine ilişkin dilekçe örneği ise aşağıdaki gibidir.

Tarih : …… / ……. / ………..
…………………. BANKASI ……………….. ŞUBESİNE MÜDÜRLÜĞÜNE

Bankanızın …………….. numaralı müşterisiyim. Bankanızda ki ………………. numaralı hesabımı ve bu hesabıma bağlı tüm ek hesaplarımın kapatılmasını arz ederim.

Adres : ……………………………………………….. Ad Soyad : ……………………………………….

Telefon : ……………………………………………….. İmza : ………………………………………..

Bu bölümde yer alan tarih, banka, banka şubesi, müşteri numarası, hesap numarası, adres, ad ve soyad, cep telefonu numarası bölümlerini doğru bir şekilde doldurmanız ve ardından imzanızı atarak hesap kapatma işlemlerinize ilişkin dilekçenizi tamamlamanız gerekmektedir. Ardından ister en yakın şubeye kimliğiniz ve hesap kartınız ile birlikte gidebilir isterseniz ise bu dilekçeyi yukarıda yer alan posta adresine gönderebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz