Odnoklassniki Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Odnoklassniki Hesap Kurtarma

Odnoklassniki Rusça ‘da sınıf arkadaşları anlamına gelmektedir. Eski sovyet cumhuriyeti ülkelerinde ve Rusya’da oldukça popüler olan bu sosyal paylaşım internet sitesi, Albert Popkov tarafından 4 Mart 2006 tarihinde kurulmuştur. Rusya’nın en çok ziyaret alan yedinci sitesidir ve günlük on milyon tekil ziyaretçiye sahiptir. Ayrıca 45 milyondan fazla üyeye sahiptir.

Bu kadar fazla üye sayısına sahip olan bir sitenin de kullanıcılarının hesap kurtarma konusunda soruları olması da oldukça doğaldır. Aşağıda yer alan resimli anlatımla birlikte hesabınızı nasıl kurtarabileceğinize Odnoklassniki Hesap Kurtarma anlatımı üzerinden bir bakalım.

Odnoklassniki Hesabımı Nasıl Kurtarabilirim?

Odnoklassniki hesabınıza ait şifrenizi kaybettiyseniz ve hesabınızı geri almak istiyorsanız yapmanız gereken her şeye Odnoklassniki Hesap Kurtarma resimli anlatımı sayesinde ulaşabilirsiniz. Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemleri için öncelikle yapmanız gereken şey Odnoklassniki sitesine giriş yapmaktır.

Ardından sitenin sağ üst köşesinde yer alan kullanıcı adı, e posta adresi ya da telefon numarası ile birlikte parolanızı kullanarak giriş yapabileceğiniz ekranın sağ alt köşesinde yer alan “Parolamı unuttum” bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Bu ekran aşağıdaki gibi gözükecektir. Kırmızı dikdörtgen sembolüyle çevrelenmiş yere tıklamanız gerekiyor.

unutt

Bu bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza bir şifre kurtarma ekranı gelecektir. Bu ekran aşağıdaki görselde gözüktüğü gibidir. Odnoklassniki Hesap Kurtarma ekranı bu şekildedir.

parola

Parola kurtarma ekranında profil bilgilerinizle alakalı olarak hatırladığınız şeyleri seçebileceğiniz beş farklı seçenek yer almaktadır. Bu seçenekler, kişisel bilgileri kullanarak profil bilgilerini hatırlama, cep telefonu numarasını kullanarak profil bilgilerini hatırlama, hesap ile ilişkilendirilmiş e posta bilgilerini kullanarak profil bilgilerini hatırlama, hesaba ait kullanıcı adını girerek profil bilgilerini hatırlama ve profil bağlantısı linkini ilgili yere yapıştırarak profil bilgilerini hatırlamak şeklindedir.

Ayrıca yukarıda yer alan fotoğrafın aşağı kısmında yer alan  “Parola kurtarma hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.” bağlantıya tıklayarak parola kurtarma işlemleri hakkında daha fazla bilgi almak da elinizde yer alan seçeneklerden biridir.

Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemlerine teker teker bakacak olursak, ilk parola kurtarma seçeneği olan “kişisel bilgiler” seçeneği ile başlayalım. profil

Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemlerinin bu aşamasında yapmanız gereken şey, yukarıda da gözüken metin kutusuna, adınız, soyadınız, yaşınız ya da hesabınızda kayıtlı olan şehir ismini yazmalı ve ardından “Enter” tuşuna ya da “Arama” butonuna basmalısınız. Bu sayede karşınıza çıkacak olan kullanıcı profilleri arasında kendi profilinizi bulabilirsiniz. Kendi profilinizi bu yolla bulduğunuz taktirde “Bu benim” butonuna basabilirsiniz.

telefon

Odnoklassniki Hesap Kurtarmanın bir başka parola kurtarma yoluna gelecek olursak, cep telefonu numaranızı girerek, profilinizi arama yöntemine gelmiş oluruz. Bu yöntemi uygularken, yaşadığınız ve hesabınızın ilişkilendirilmiş olduğu, cep telefonu numaranızı kullanmakta olduğunuz ülkeyi girdiğinize emin olunuz. Ardından cep telefonu numaranızı “Telefon numarası” bölümüne girerek “Arama” tuşuna basabilirsiniz. Profilinize ulaştığını taktirde “Bu benim” seçeneğine basınız.

eposta

Bir başka Odnoklassniki Hesap Kurtarma yöntemi ise, e posta adresi girmektir. Profilinizde yer alan e posta adresini girdikten sonra arama yapabilir ve çıkan profili seçebilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak profilinize ulaşmayı başardığınız taktirde “Bu benim” bağlantısına tıklayınız.

kullaniciadi

Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemleri için ayrıca kullanıcı adınızı girerek arama yaptığınız taktirde, kurtarmak istediğiniz hesaba da erişim sağlayabilirsiniz. Bu yol ile profilinize ulaştığınız zaman “Bu benim” seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

baglanti

Son olarak parola kurtarma yöntemlerinin arasında yer alan seçenek ise, profil bağlantınızın yer aldığı url linkini ilgili metin kutusuna yapıştırdıktan sonra arama yapmaktır. Ardından profiliniz ile ilgili işlem yapabilmek için “Bu benim” butonuna tıklamanız gerekiyor.

Herhangi bir yolu kullanarak profilinize ulaştığınız taktirde Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemlerine başlayabilirsiniz.

Eğer bu yolları kullanarak herhangi bir bilgiye ulaşamazsanız karşınıza, “Sorgunuz için hiçbir sonuç bulunamadı.” uyarısı gelecektir. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmanızı öneririz.

Ardından karşınıza profilinizde kayıtlı olan cep telefonu numarası ya da e posta adresi üzerinden bir kod gönderilecektir. “Kod gönder” butonuna bastıktan sonra bu kodun ilgili iletişim yollarına ulaşma süresi on beş dakikayı bulabilmektedir. Gerek cep telefonunuza gerek ise e posta adresinize gelen iletiye baktığınız taktirde bir kod göreceksiniz. Bu kodu ilgili metin kutusuna yazdıktan sonra şifre yenileme işlemlerine başlayabilirsiniz. Seçeceğiniz şifrenin başkaları tarafından kolay bir şekilde tahmin edilebilecek, bakılmakta olan evcil hayvanın adı, yaşınız, adınız, karınızın ya da kocanızın adı, doğum yılı tarihiniz ya da gününüz gibi şeyler olmamasına dikkat ederek kendinize güvenli bir şifre belirledikten sonra bu şifreyi tekrar girerek şifre geri alma işlemlerini başarıyla tamamlayabilir ve hesabınızı dilediğiniz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer bu bölümde yer alan iletişim bilgilerine herhangi bir erişiminiz yoksa, Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemlerini aşağıda yer alan “İletişim bilgilerinize erişiminiz yok mu? Bizimle iletişime geçin.” bölümünde yer alan bağlantıya tıklayarak Odnoklassniki yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz. destek

Bağlantıya tıkladıktan sonra yukarıda yer alan form karşınıza geldiği zaman, ilk olarak soru kategorisi bölümünün “Telefon numarama / e postama erişemiyorum” şeklinde olduğundan emin olduktan sonra hesabınızla ilişkilendirilmiş olan iletişim e posta adresini bir aşağıda yer alan kutucuğa girmeli ve ardından sorununuzla ilgili destek ekibinin size yardımcı olabileceği şeyleri “Referans Metin” yazan yere yazınız. Ardından “Mesaj Gönder” seçeneğine basabilirsiniz. Böylelikle kısa bir süre sonra Odnoklassniki destek ekibi sizinle iletişime geçecektir.

Ardından Odnoklassniki Hesap Kurtarma işlemlerinize hesabınız doğrulandığı taktirde başlayabilir ve hesabınızın tadını çıkartabilirsiniz.

Tüm bu yolların ardından hesabınız için belirleyeceğiniz şifreyi kolay bir şekilde tahmin edilemeyecek şekilde yaptığınızdan emin olarak hesabınızı daha fazla güvende tutmanızı öneririz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mesut dedi ki:

    Telefon numarasi değişti şifre eski numaraya gidiyor eski hat iptal oldu hesabı nasıl kurtarabiliriz

Yorum Yaz