Odnoklassniki Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Odnoklassniki Şifremi Unuttum

Odnoklassniki ya da diğer bir tabirle ok.ru Rusya menşeli bir sosyal paylaşım sitesidir. Genelde Rusya’da ve Sovyet bölgesinde yer alan diğer ülkelerde çok fazla sayıda kişinin kullandığı Odnoklassniki, yakın zaman içerisinde Türkçe dil seçeneği sunarak Türkiye pazarına da girmişti. Rusça dilinde “sınıf arkadaşları” manasını taşıyan Odnoklassniki kelimesi 4 Mart 2006 tarihinde Alpert Popkov tarafından kurulmuştur. On milyonlarca aktif kullanıcısı ve günlük milyonlarca tekil ziyaretçiye sahip olan Odnoklassniki, Alexa verilerine göre VK, Google, YouTube ve Yandex’in ardından Rusya’nın en çok ziyaret edilen beşinci sitesi iken dünyanın en çok ziyaret ettiği 47. site olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye pazarına da resmi bir şekilde girmiş olan Odnoklassniki’ye üye olanların sayısı her geçen gün artmıştır. Bu da yakın zamanda “Odnoklassniki  şifremi unuttum” diyenlerin de artmasına sebep olmuştur. Peki Odnoklassniki  şifresi nasıl sıfırlanır, Odnoklassniki’de şifre unutursanız ne yapmanız gerekir?

Odnoklassniki Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Ok.ru adresinde Odnoklassniki’ye girdiğiniz zaman eğer ki giriş yapmadıysanız ana sayfanın sağ kenarında “oturum aç” bölmesi yer alıyor. Aşağıdaki şekilde de gördüğünüz üzere bu ekrana kullanıcı ismi, e-posta adresi ya da telefon numarası yazarak kendinizi tanımlayabiliyor, onun altına da şifreyi yazarak giriş yapabiliyorsunuz.

Odnoklassniki şifrenizi hatırlamıyorsanız kullanıcı adı ile parola girme bölümü arasında yer alan “parolamı unuttum” şeklindeki yazılı ifadeye tıklamamız gerekiyor.

Bu ifadeye tıkladıktan sonra karşınıza parola sıfırlamak için türlü seçenekler çıkacaktır.

okru1

Odnoklassniki, şifresini unutan kullanıcılar için şu anda beş tane farklı parola kurtarma seçeneği sunuyor. Profil oluştururken bilgilerini doğru bir şekilde veren her üye, Odnoklassniki’nin bu parola kurtarma seçenekleri sayesinde rahatlıkla şifresini yenileyebilir, “Odnoklassniki şifremi unuttum” sorunu büyümeden yeni şifre ile platformdaki aktivitelerine devam edebilir.

Odnoklassniki’de parola sıfırlamak için “kişisel bilgiler”, “telefon numarası”, “e-posta”, “kullanıcı adı”, “profil bağlantısı” gibi seçenekler  mevcut.

İlk olarak “kişisel bilgiler”e bastığınızı farz edelim.

okru2

Bu seçeneği tıkladığınızda Odnoklassniki sizden profilinizde yazdığınız tam isim ve soyisim bilgilerinizi yazmanızı isteyecek.

Ad ve soyadı yazdıktan sonra arama bölümünde karşınıza çıkan profillerden hangisi size ait ise onun yanında bulunan “bu benim” ifadesine tıklamanız gerekir.

“Bu benim” ifadesine tıkladıktan sonra da Odnoklassniki karşınıza bir ekran çıkaracak ve bu ekranda sizin platforma üye olduğunuz e-posta adresi ya da telefon numarası belirecek. Buraya atılacak bir doğrulama kodu ya da bağlantı ile şifrenizi sıfırlayacaksınız.

Diğer bir yöntem ise seçenekler arasında “telefon numarası” ile parola kurtarma metodudur. Bunun için de hangi ülkeye ait bir numara kullandığınızı ve telefon numaranızı yazmanız yeterli olacaktır.

okru4

Üçüncü seçenek ise “e-posta adresi” girerek Odnoklassniki şifrenizi yenileme şansıdır. Odnoklassniki’ye üye olurken yazdığınız e-mail adresinizi yazdıktan sonra “arama” ifadesine tıklayın ve talimatları takip ederek gelen mail ile yeni şifrenizi alın.

okru5

Yukarıda da söylediğimiz gibi Odnoklassniki, şifrenizi sıfırlamak için en ufak bir bilgiyi hatırlamanız sizin için yeterli olacaktır. Odnoklassniki’deki kullanıcı adınız veya profil linkinizi girmeniz halinde bile Odnoklassniki size şifre sıfırlamak için bazı ipuçları gösterecek ve bu ipuçları ile mail adresinizi öğrenip yeni bir şifre elde etme şansına sahip olacaksınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. iana lana dedi ki:

    kayp sifreyi onudum

  2. iana lana dedi ki:

    sifreyi onutum.

  3. Özkan yıldırım dedi ki:

    Haksız olarak odnoklasnikim kapatıldı. Nereye müracaat edebilirim.

Yorum Yaz