ORİFLAME ÜYELİK İPTALİ | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Oriflame Üyelik İptali

Oriflame 1967 yılında İsveç’te kurulmuş bir kozmetik grubudur. Şirket, dünya genelinde üç milyondan fazla bağımsız kişiyle cilt bakımı ve kozmetik ürün satışı yapmaktadır. Oriflame yedi ana kategoride satış yapmaktadır. Bunlar; Cilt bakımı, makyaj, koku, kişisel bakım, saç, aksesuar ve gıda takviyeleridir. Oriflame hayvanlar üzerinde test yapmamaktadır.

Oriflame’in vizyonu doğrudan satış yapan bir numaralı güzellik firması olmaktır. Misyonu ise herkesin hayalini gerçeğe dönüştürmektir ve bu misyonu tüm dünya genelinde gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Oriflame’in belirlediği ve tüm çalışanlarından da beklediği bir takım değerleri vardır. Bu değerlerin arasında, birliktelik, ruh, tutku, hayaller, güzellik bulunmaktadır. Fakat tüm bu özelliklerin yanında en önemli değer ise elbette ki sizsiniz.

Oriflame’in üç temel değeri, birliktelik, ruh ve tutkudur. Bu değerler rekabetçi iş ortamında başarıyı getirirken, Oriflame’in dünyayı daha iyi bir yer haline getireceğine olan inancı doğrultusunda çizdiği yolun temel yapı taşlarını da oluşturmaktadır. Bu sayede Oriflame, bir firma olarak bütünüyle kendisini rahat hissedebilmektedir.

Oriflame birlikte çalışan kişilerin aynı amaç doğrultusunda bir bütün olmasını ve birbirlerini motive ederek bir takım olmasını hedeflemektedir. Bu sayede başarı bireyselliğin getireceği yıpratıcı ve zarar verici rekabetin aksine birlikten doğacak güçün etkisiyle hem müşteriler hem de çalışanlar için oldukça ödüllendirici olacaktır.

Oriflame, kazanmak için hareket eden, ne olursa olsun yılmadan, karşılaştığı her zorluğa yapabilirim gözüyle bakan ve yaptıkları işe tutkuyla bağlı olup, bu işi seven ve bu işe sonuna kadar inan insanların, hiçbir zaman pes etmeyeceğini ve bu sayede gerçek bir fark oluşturarak başarılı olmak adına ne gerekiyorsa yapabilecekleri inanır.

Her markanın olduğu gibi Oriflame’in de bir marka vaadi bulunmaktadır. Bu vaad, “Hayalleriniz, İlham Kaynağımız” olarak belirlenmiştir. Bu iki kelime şirketin geçmişini ve geleceğe bırakacağı mirasını tam anlamıyla yansıtmaktadır. Kuruluşundan bugüne dek 48 yıl geçmiş olan Oriflame, her daim insanlara ilham vermeye ve onların hayallerini gerçekleştirmeleri konusunda ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya devam etmiştir. Oriflame’in dünyaya sunduğu fırsatlar her daim eşsiz ve özgündür.

Oriflame, herkesin bir hayali olduğuna ve bu hayallere inanmaktadır. Her hayal, kişinin kendi dünyasında harmanlanarak özelleşmekte ve özgünleşmektedir. Oriflame, herkesin iyi göründüğünde kendisini iyi hissedeceğine inanır. Böylece hayallerine ulaşmak isteyenlerin daha mutlu ve umutlu olacağını düşünmektedir. Bu sebeple Oriflame, İsveç’te geliştirilen tüm güzellik ürünleriyle birlikte yüzbinlerce insanın hayallerini gerçekleştirmelerinde yardımcı olurken, hayatlarına da iyi yönde bir değişim fırsatı sunmaktan da gurur duymaktadır.

Oriflame Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Oriflame sunduğu birçok vaadin yanında çeşitli eksiklikler ya da zorluklar da barındırmaktadır. Kolay bir şekilde para kazanabileceğini düşünen kişiler, sipariş ettiği tüm ürünleri satmayıp bir kısmını kendi için kullanır ve ardından karşılaştığı fatura karşısında şaşkına dönebilir. İnsanlar her daim ayağını yorganına göre uzatamamaktadır.

Üyelik iptal ettirme sebeplerinden bir başkası ise, insanların kendilerini hazır hissetmemesidir. Bu sebeple ürün satabilmek için herhangi bir girişimde bulunmayarak eylemsiz kalan kişiler, herhangi bir çaba sarfetmeden satış yapamayacaklarını düşünmeye başlarlar ve üyeliklerini iptal etmek isterler.

Ayırca sponsorlarının kendi adına siparişlerde bulunduğunu öğrenen üyeler, kendi adına işlem yapılmasından hoşlanmazlar. Birdenbire kapılarında beliren siparişleri kendileri etmedikleri için ne yapacağını bilemeyip, düşünmeden karar vererek evlerine gelen kargoları kabul etmektedir. Bu saatten sonra da geri dönüş yapamadıkları için bu tip şeylerle bir kez daha karşılaşmamak adına üyeliklerini iptal etmek isterler.

İşte bu veya bunun gibi sebeplerle Oriflame üyeliğinizi iptal etmek için bir rehber arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ödemeniz gereken bir borcunuz bulunmadığı taktirde herhangi bir sorunla karşılaşmadan üyeliğinizi iptal ettirebilirsiniz. Herhangi bir borcunuz varsa sorunlarla karşılaşabilir, yasal yaptırımlarla yüz yüze gelebilirsiniz.

Herhangi bir alışveriş yapmadığınız taktirde 1 yıl boyunca inaktif kalarak üyeliğinizin otomatik olarak iptal edilmesini bekleyebilirsiniz.

Oriflame üyeliğinizi iptal ettirmenin bir diğer yolu daha vardır. Bu yol dilekçe göndermektir.

Üyelik iptaliniz için Oriflame Müşteri İlişkiler’ne bir iptal dilekçesi yollamanız gerekmektedir. Göndereceğiniz dilekçede, adınız, soyadınız ve danışma kodunuzla birlikte imzanızı yazmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi iptal etmek istediğinizi ve gerekçenizi de kendi el yazınızla girdikten sonra 0212 274 96 92 numaralı Oriflame Hizmet Merkezine fakslayınız.

Oriflame Üyeliğinizi İptal Etmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Oriflame üyeliğinizi iptal etmeden önce mutlaka borcunuzun olmadığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Borcunuz varsa hakkınızda yasal bir işlem başlatılabileceğini unutmamalısınız.

Sizin adınıza sipariş verildiği taktirde evinize gelen kargoyu kabul etmeyip, hiçbir belgeyi imzalamamalısınız. Ardından firmaya itiraz dilekçesi göndererek sorununuzu fakslayınız. Bu tip üyeler üzerinden satış üzerine çalışan firmaların yaptığı tipik davranışlardan biri, temsilcilerin, üye ettiği kişiler adına sipariş vermesidir. Bu tip işlemler hukuka aykırı olduğu gibi etik de değildir. Bu sebeple dilerseniz hukuki bir işlem başlatabilirsiniz.

Satış danışmanları, yazılı bir bildirimde bulunarak görevlerini istedikleri zaman sonlandırabilmektedir. Fakat kendi talebiyle kaydını sildiren danışmanların, yeniden danışman olabilmesi için üyeliğini sildirmesinin üzerinden altı ay gçmesi gerekmektedir. Her satış danışmanının üyeliği yıl dönümünün sonunda sonlanmaktadır. On iki ayı faaliyetsiz geçiren danışmanlar ise yeniden başvurabilmek için beklemek zorunda değildir. İptal dilekçeleri 0212 274 96 92 numarasına fakslanabileceği gibi Lojistik Merkezi’ne de posta yoluyla gönderilebilir.

Oriflame Lojistik Merkezi’nin Adresi İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Nuray dedi ki:

    Oriflame uyelik iptalini istiyrum gereken islemleri yaparsaniz sevinirim

  2. Melek Saybağ dedi ki:

    BEN üyeliğimi iptal ettirmek istiyorum

Yorum Yaz