Outlook Hesap Kurtarma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Outlook Hesap Kurtarma

Outlook, Microsoft’un sunduğu elektronik posta hizmetidir. Outlook, Microsoft Office programları ile birlikte kullanılabildiği gibi tek başına da kullanabilmektedir. Mevcut son sürümü Windows için 2013’te Mac işletim sistemi için 2011’de yayınlanmıştır.

Eskiden mesaj almak ve göndermek uzun zamanlar almaktaydı ve bu işlemi gerçekleştirmek için belli oranlarda zaman harcamanız gerekmekteydi. Özellikle cevap almanız gerektiği durumlarda mesajınızın uzak bir yere ulaşması ve daha sonra cevabın gelmesi iki aydan fazla sürebilmekteydi. Ancak günümüz teknolojisinin sunduğu hizmetlerden biri olan elektronik posta hizmeti bu işlemi çok kısa ve kolay bir hale getirmiştir. Piyasa kullanabileceğiniz pek çok elektronik posta servisi vardır. Outlook bu servislerden önde gelenleri arasında yerini almıştır. Outlook’un hizmeti çok eskilere dayanmaktadır. Örneğin Outlook 97’nin 8. sürümü 16 Ocak 1997 tarihinde yayınlanmıştır. Bundan önce yayınlanmış olan çeşitli Outlook sürümlerinin de var olduğunu düşünürsek 20 yıldan fazla süredir Outlook servisi bizlerin mesaj alıp göndermesini sağlayan köklü bir elektronik posta servisidir diyebiliriz.

Outlook’un çeşitli kullanım şekilleri mevcuttur. Outlook elektronik posta servisine çeşitli ortamlardan bağlanabilmeniz ve bu ortamlarda postalarınızı kontrol etmeniz ve yeni posta göndermeniz mümkündür. Bu ortamlardan bazıları elbette Windows işletim sisteminizin yanında Android işletim sistemine sahip telefonunuz veya İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazınızı kullanarak da Outlook servisine bağlanarak yukarıda bahsettiğimiz pek çok işlemi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun yanında Outlook’a bilgisayarınız veya mobil cihazlarınızda bulunan tarayıcılarınız üzerinde de giriş yapabilirsiniz.

Outlook hesabınız elektronik ortamda bulunan pek çok diğer hesaplarınız gibi güvenlik konusunda kullanıcıların üzerine düşen çeşitli görevler vardır. Elektronik hesaplarınızın güvenliklerini üst düzeye çıkartabilmek için hesaplarınızın şifresini tahmin edilmesi zor şifreler olarak belirleyebilir, diğer hesaplarınız ile bağlayabilir ya da telefonunuz ile bağlayabilirsiniz. Bu sayede eğer tahmin edilmesi zor olan şifreniz bir şekilde aşılırsa diğer hesabınız ile şifresi aşılmış olan hesabınızı kurtarabilir ya da bizim size önerdiğimiz telefon ile bağlama güvenlik işlemini gerçekleştirerek herhangi bir sorun yaşadığınızda hesabınızı telefonunuz aracılığıyla kurtarmanız mümkün olacaktır. Bu yazımızda sizlere Outlook Hesap Kurtama işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizi açıklıyoruz.

Outlook Hesap Kurtama İşlemi

Outlook Hesap Kurtama, işlemi sizin daha önceden hesabınızın güvenliği için hangi güvenlik işlemini gerçekleştirdiğinize göre farklılık göstermektedir. Yazımızın devamında sizlere Outlook Hesap Kurtama işlemini mümkün olan bütün yollarla göstermeye çalışacağız.

Outlook Hesap Kurtama işleminizi en hızlı şekilde gerçekleştirebilmek için yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız.

Outlook Hesap Kurtarma

Yukarıda paylaştığımız Outlook Hesap Kurtarma bağlantısına tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki sayfa gelecektir. Bu sayfada Outlook hesabınıza neden ulaşamadığınız ile ilgili bilgiyi girmeniz gerekmektedir. Biz “Parolamı unuttum” seçeneği ile devam edeceğiz.Outlook Hesap Kurtarma“Parolamı unuttum” seçeneğini işaretleyip “İleri” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki sayfa gelecektir. Güvenlik sorgusunu ilgili yere girdikten sonra “İleri” butonuna tıklayarak devam edebilirsiniz.

Outlook Hesap Kurtarma

Bir sonraki adımda karşınıza Outlook Hesap Kurtarma seçenekleri gelecektir. Bu seçeneklerden istediğiniz birini seçebilirsiniz. Eğer daha önceden telefon numaranız kaydetmemişseniz telefon numarası ile kurtarma seçeneği gelmeyebilir. Biz en sıkıntılı durumu düşünerek “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini seçerek “Kod gönder” butonuna tıklayarak devam edeceğiz. Yukarıdaki diğer seçenekleri tıkladığınız zaman istenilen güvenlik kodu seçtiğiniz e-posta adresinize ya da telefonunuza gelecektir.

Outlook Hesap Kurtarma

İlgili butona tıklayıp devam ettiğiniz zaman yukarıda gördüğünüz sayfa ya da diğer seçeneklere göre benzer diğer sayfalar çıkacaktır. Bu sayfada herhangi bir şekilde diğer e-posta adreslerimize veya telefonumuza ulaşamadığımız bir senaryoyu gerçekleştirdiğimiz için güvendiğimiz bir başka e-posta adresimizi Outlook servisi ilgili kutucuğa yazdıktan sonra “İleri” butonuna tıklamamızı istiyor.

Outlook Hesap Kurtarma

Daha sonra karşınıza yukarıda görünen kod kutucuğu çıkacak. Outlook Hesap Kurtarma işleminizi gerçekleştirmek için daha önceden yazdığınız e-posta adresine ulaşıp Outlook’un size gönderdiği kodu buraya yazmanız gerekmektedir.

Outlook Hesap Kurtarma

İlgili e-postaya ulaştıktan sonra yukarıda örneği görünen kodu ilgili yere yazdıktan sonra “Doğrula” butonuna tıklamamız gerekmektedir. Outlook Hesap Kurtarma

Bu işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman yukarıda da görebildiğiniz yeni şifre yazımı ile ilgili sayfa karşınıza gelecektir. Yeni şifrenizi belirledikten sonra “İleri” butonuna tıklayarak Outlook Hesap Kurtarma işleminizi tamamlayabilirsiniz.Outlook Hesap KurtarmaYukarıdaki ifadeyi gördüğünüzde Outlook Hesap Kurtarma işleminiz başarıyla gerçekleşmiş demektedir. Yeni şifreniz ile hesabınıza giriş yapabilirsiniz.

Outlook Hesap Kurtarma için TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz