Outlook Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Hotmail ve Outlook Hesap Silme

Outlook günümüzde en çok kullanılan elektronik mail servislerinden biridir. En eski servislerden biri oluşu da onu kullananların sayısı ile yakından ilintilidir. Doksanların ikinci yarısından beri elektronik posta hizmeti veren Outlook’un kullanıcı sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Doksanlardan günümüze kadar pek çok farklı ortamda ve sürümde hizmet veren Outlook günümüze kadar gelmiştir.

Kullanıcıların bir çoğu Outlook’dan memnun olsalar da bazıları Outlook’u yetersiz bulabilmektedir. Bunun yanında kullanıcılar başka hesaplarını daha aktif kullandıkları için diğer Outlook hesabını silmek isteyebiliyor. Bizde sizlere Outlook hesabı kalıcı olarak silmeyi resimli olarak anlatacağız.

Hotmail ve Outlook Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Outlook hesabınızı silmeden önce daha sonra işinize yarayacak olan elektronik postalarınızı sisteminize yedeklediğinizden emin olmalısınız. Outlook Hesap Silme işleminizi gerçekleştirdikten sonra hesabınız ve hesabınızın içindeki hiç bir şeye ulaşamayacaksınız ve içindeki her şey kalıcı olarak silinecektir. Outlook Hesap Silme işlemi belli bir süre içinde gerçekleştirilmektedir. Outlook Hesap Silme talimatı verdikten sonra Outlook hesabını tamamen silmesi 60 gün sürmektedir.

Hotmail ve Outlook Hesap Silme Resimli Anlatım

Eğer verileriniz ile ilgili olarak yaptığımız uyarı ve hatırlatmaları okumadıysanız yukarıdaki paragraftan okumanızı tavsiye ediyoruz. Eğer gerekli yedekleme işlemlerini yaptıysanız veya böyle bir işleme ihtiyacınız yoksa Outlook Hesap Silme işlemlerini kolaylaştıracak olan Outlook hesap silme linkine tıklamanız gerekmektedir: https://account.live.com/CloseAccount.aspx

Outlook Hesap Silme

Eğer işlem yapmak istediğiniz e-posta adresine giriş yapmadıysanız karşınıza bu ekran çıkacaktır. Bu ekranda e-posta bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. E-posta bilgilerinizi girip elektronik posta adresinize giriş yaptığınız zaman karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

Outlook Hesap Silme

Örnek olarak verdiğimiz e-posta adresimiz üzerinden hesap kapatma işlemi gerçekleştiriyoruz. Bu işlemi gerçekleştirirken yukarıda da anlattığı gibi bu işlemi yaparken aslında e-posta adresinizin diğer pek çok yeteneklerini de silmiş olacaksınız.

Yukarıda da bahsettiği üzere e-postanıza bağlı tüm abonelikler iptal edilecek, eğer e-posta adresinizin hesap bakiyesinde para varsa sıfırlanacak, kapatma işlemi nihayete ulaşmadan önce aboneliklerinizden otomatik olarak aldığınız e-postalarınızı almaya devam edeceksiniz. Outlook Hesap Silme talimatı verdikten sonra hesabınızın kalıcı olarak silinmesi 60 gün sürmektedir. Bu süre zarfında hesabınıza tekrar giriş yapabilir, hesabınızı kalıcı olarak silmekten vazgeçebilirsiniz. Yukarıda mavi buton olan “İleri” butonuna bastığınız zaman karşınıza çıkan ekrandan işleminizin bir sonraki adımına devam edebilirsiniz.

Outlook Hesap Silme

Bu sayfanın amacı olacak olan durumlar konusunda sizin yeterince bilgilendiğinizden emin olmaktır. Outlook Hesap Silme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman olacak olan durumlardan bahsetmektedir. Sayfayı açtığınız ilk etapta “Hesabı kapatılmak üzere işaretle” butonu basılamaz, pasif bir butondur. Yukarıda bulunan maddelerin hepsini işaretleyip bu hesabı kapatmak için nedeninizi işaretlediğiniz zaman bu buton yukarıda da gördüğünüz gibi mavi bir hal alıyor ve tıklanabilir oluyor. Biz örnek olsun diye bir neden bulduk sizin nedeniniz daha farklı olabilir bunu ona göre yazabilirsiniz.

Outlook Hesap Silme

“Hesabı kapatılmak üzere işaretle” butonuna bastıktan sonra gelen ekranda hesabınızın ne zaman kalıcı olarak silineceği ile ilgili bilgiyi bulabilirsiniz.

Mobil Cihazdan Hotmail ve Outlook Hesabı Silme

Mobil cihazlardan hesap silme işlemleri çoğu zaman ancak paylaşılan linkler ile mümkün olabilmektedir. Çünkü şirketler kullanıcılarını kaybetmek istemedikleri için hesap silme işlemlerini kolaylaştırmak istemiyorlar. Bu yüzden mobil cihazlarınız üzerinden Outlook hesabı silmek ancak cihazınızın tarayıcısı üzerinden yukarıdaki adımları takip ederseniz mümkün olacaktır. Akıllı telefonların mağazalarında bulunan Outloook uygulaması üzerinden Outlook hesabınızı silmeniz mümkün değil. Aşağıda Outlook Hesap Silme bağlantısını bulabilirsiniz.

Outlook Hesap Silme İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz