Outlook Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Outlook Şifremi Unuttum

Microsoft Outlook, Microsoft tarafından üretilmiş olmasına rağmen zaman içinde birçok defa ad değiştirerek bugünkü halini almıştır. En çok kullanılan mail hizmetlerinden biri olan Microsoft Outlook, Microsoft Office ile birlikte ya da yalnızca kendi başına kullanabilen kişisel bir bilgi yöneticisidir. Outlook şifresini unutan kişi sayısı oldukça fazla olduğu için “Outlook Şifremi Unuttum” diyen kişi sayısı da aynı oranda fazladır. Outlook şifremi unuttum üzerine yazmış olduğumuz resimli anlatım aşağıda yer almaktadır.

Outlook Şifremi Nasıl Geri Alabilirim?

Outlook Şifremi Unuttum diyorsanız, yapmanız gereken ilk şey Outlook sitesine giriş yapmaktır. Hemen ardından “Oturum açın” yazısına tıklarsanız, oturum açma menüsüne geçiş yaparsınız. Bu noktadan sonra e posta adresiniz, skype adınız ya da telefon numaranızdan birini girmelisiniz. “E posta, telefon ya da Skype adı” bölümüne üç seçenekten birini girdikten sonra “İleri” butonuna basabilirsiniz. Bir sonraki aşamada parola girme ekranı karşınıza gelecektir. Elbette ki parolanızı hatırlamadığınız, unuttuğunuz ya da çeşitli sebeplerle kaybettiğiniz için bu kısıma yazabilecek bir şifreniz yer almamaktadır. Bu nedenle aşağıda yer alan “Parolamı unuttum” bağlantısına tıklamanız gerekiyor. Ardından karşınıza üç seçenek gelecektir. Bunlardan ilki olan “Parolamı unuttum” seçeneğinin solunda yer alan dairenin içini doldurduktan sonra tekrar “İleri” tuşuna basabilirsiniz. Bu aşamada karşınıza aşağıdaki resimde de görüldüğü şekilde bir ekran gelecektir.

hesap-kurtar

Outlook Şifremi Unuttum diyenler, E-posta, telefon ya da Skype adı kısmında buraya girdiğiniz e posta adresi, skype adı ya da cep telefonu numarası yer alırken, aşağıda yer alan kısımda güvenlik karakterlerini girmeniz gereken bir bölüm yer alır. Resimde görünen karakterleri aşağıda yer alan kutucuğa girebilirsiniz. Eğer güvenlik amaçlı koyulmuş olan güvenlik resminde ne yazdığını okuyamıyor ya da yazılı olan sayı ve harfler konusunda tam olarak emin olamıyorsanız, “Yeni” seçeneğine basarak kendinize yeni bir güvenlik resmi isteyebilirsiniz. Ayrıca “Ses” butonuna basarak da güvenlik resminde yer alan rakam ve harfleri sesli bir şekilde dinleyebilir ve bundan sonra gördüğünüz ya da duyduğunuz karakterleri aşağıda yer alan boşluğa girebilirsiniz.

Bu işlemi doğru bir şekilde yaparsanız, parolanız ve güvenlik bilgileriniz sıfırlanacaktır. Böylece “Outlook Şifremi Unuttum” sorunundan kurtulursunuz.

Güvenlik resminde yazılı olan harf ve rakamları girdikten sonra “İleri” butonuna basmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından karşınıza aşağıda yer alan görüntü gelecektir.

outllok-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-2

Kimliğinizi bir şekilde doğrulamanız gerektiği için, karşınıza gelen seçenekler arasından, erişiminiz olan bir e posta adresini seçmeniz gerekiyor. Bu aşamada bir e posta adresi seçerseniz, bu e posta adresine bir güvenlik kodu yollanacaktır. Eğer güvenlik kodunu alabileceğiniz bir e posta adresi seçeneklerin arasında yer almıyorsa “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini işaretleyerek “İleri” diyebilirsiniz.

Eğer bir e posta adresi seçer ve ileri derseniz, e posta adresinize gönderilecek olan güvenlik kodunu, bu aşamadan sonra çıkacak olan kutucuğa yazarak Outlook hesabınızı tamamen sıfırlayabilirsiniz. Böylelikle kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Belirleyeceğiniz şifrenin güvenli ve kolay tahmin edilemeyecek bir şifre olması gerektiğini de unutmayınız.

outllok-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-3

Eğer Outlook Şifremi Unuttum diyorsanız ve “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğine tıkladıysanız karşınıza şöyle bir ekran gelecektir.

kydl

Buraya şu an erişiminizin olduğu bir e posta adresi girdiğiniz taktirde Outlook hesap kurtarma işlemlerinizi gerçekleştirmeniz adına size sorulacak olan soruları adım adım takip edebilir ve bu soruları doğruya yakın bir şekilde cevapladıktan sonra Outlook da sizin gerçekten de bu hesabın kullanıcısı olduğunuzu doğrularsa, Outlook hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Outlook Şifremi Unuttum diyen biriyseniz ve iki aşamalı bir doğrulama ayarını aktif hale getirdiyseniz, hesabınızı bu yöntemi kullanarak kurtaramayacağınızı da hatırlatmak isteriz.

Outlook Şifremi Unuttum diyen kişilerin hesap kurtarma işlemlerinde karşılaştıkları en önemli adım, bir iletişim e posta adresi girdikten sonra ortaya çıkar. Eğer bu hesaba ait olan e posta adresinden başka bir e posta adresiniz yoksa “İletişim e posta adresi” kısmına dokunduktan sonra karşınıza çıkacak yazının sonunda yer alan bağlantıya basarak kendinize yeni bir e posta adresi alabilirsiniz.

Bu kısıma bir e posta adresi girdikten sonra bu mail adresine bir kod gönderilecektir. Size gönderilen bu e postayı açtıktan sonra e postanın içerisinde yer alan güvenlik kodunu ekranınızda yer alan kod kutucuğuna girdikten sonra “Doğrula” diyebilirsiniz. E posta adresinize gönderilmiş olan kodu doğru bir şekilde girdiğiniz taktirde işleminize devam edebilirsiniz.

hotmail-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim-5

Bu kısımda yapmanız gereken şey Outlook hesabınıza ait olan bilgileri doğru ya da doğruya en yakın bir şekilde girmektir. Elinizden geldiği kadar çok bilgiyi vermeye çalışın. Bu, hesabınızı geri alma ihtimalinizi arttıracaktır.

Adınızı, soyadınızı, doğum tarihinizi -gün, ay ve yıl şeklinde girilmelidir.- ve ardından ülke / bölge bilgilerinizi girdikten sonra güvenlik sorusu olarak belirlediğiniz soruya cevap olarak belirlediğiniz harf ya da kelimeleri yazmalısınız.

Ardından bu hesap üzerinde kullandığınız eski parolaları, her metin kutusuna bir adet parola olacak şekilde hatırladığınız kadarıyla yazmaya çalışın.

Burada yazılı olan bilgileri olabildiğince doğru bir şekilde yazdıktan sonra Outlook size biraz önce verdiğiniz e posta adresi üzerinden geri dönüş yapacaktır. Eğer yeteri kadar doğru bir şekilde hesabınıza ait bilgileri veremediyseniz, yeni bir hesap açmaktan başka çareniz yok demektir. Fakat eğer bilgilerinizi doğru bir şekilde girdiyseniz, Outlook size olumlu bir şekilde geri dönüş yapacaktır ve sizde bu e posta adresine ait olan hesabınızı sıfırlayabilir ve kendinize güvenli ve kolay bir şekilde başkaları tarafından tahmin edilemeyecek bir şifreyi belirleyebilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere Outlook şifremi unuttum diyen kişilerin yapması gereken işlemler bu şekildedir. Sizde Outlook şifremi unuttum diyen kişilerden biri iseniz hemen yukarıda bahsettiğimiz işlemler üzerinden Outlook şifrenizi geri alabilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz