PayPal Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

PayPal Üyelik İptali

Paypal, kredi kartlı ya da kredi kartsız, internet üzerinden güvenli bir şekilde alışveriş yapma olanağı sunan veya belirlenen kişiye e-mail yoluyla para yollanmasını mümkün kılan ve internet üzerinden çalışmakta olan bir online ödeme sistemidir. 1998 yılının Haziran ayında Amerika Birleşik Devletleri’nin California Eyaleti’nin Santa Clara bölgesinde yer alan Palo Alto şehrinde Peter Thiel, Luke Nosek, Elon Musk, Max Levchin ve Ken Howery tarafından kurulmuştur. Dünya çapında hizmet vermektedir ve 2012 yılı itibarıyla geliri 5,6 milyar dolardır.

2002 yılında halka arz edilen PayPal, aynı yılın sonlarında Ebay tarafından tamamen satın alınmıştır. 2015 itibarıyla 15800 çalışanıyla birlikte hizmet vermeye devam etmektedir ve günümüzde 188 milyon kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. iOS, Android ve Windows’ta hizmet vermekte olup, C++, JavaScript ve Python kullanılarak yazılmıştır.

2008 yılından 2015 yılına kadar eBay’e CEO’luk yapan John Donahoe, PayPal’a başkanlık ederken, Daniel Schulman, şirketin CEO’luk görevini üstlenmektedir.

2016 yılında ilk defa Fortune dergisi tarafından hazırlanıp yayınlanan ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yüksek net ciroya sahip olan 500 kurumun sıralandığı Fortune 500 listesine giriş yapmıştır.

Belçika, Avusturya, İsviçre, Almanya, İspanya, Birleşik Krallık, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde yerel web siteleri bulunduran PayPal bu ülkelerde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Paypal üzerinden yen ve amerikan doları gibi bir çok para birimi kullanarak ödemeler yapılmaktadır. Bu para birimleri arasındaki değişimler, PayPal’ın kendi döviz kurları ile otomatik olarak yapılmaktadır. Paypal’ın döviz kurları kendi sitesinden öğrenilebilmektedir.

30 Mayıs 2016 tarihinde türkiye https://www.paypal.com/tr/home adresinde yaptığı yazılı bir açıklamayla, PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştır. Faaliyetlerini durdurmasının sebebi olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na(BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddedilmesini göstermiştir.

Bu bildiri itibarıyla Türkiye’deki kullanıcılar, PayPAl hesapları üzerinden para alma ve gönderme işlemlerini yapamayacaklardır. Bir sonraki duyuruya dek kullanıcılar mevcut PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve hesaplarında bulunan bakiyeleri banka hesaplarına veya farklı hesaplara aktarabilmektedir. Ne Türkiye içinde ne de Türkiye dışında hiçbir şekilde PayPal ile ödeme yaparak online alışveriş yapılamayacaktır.

Başka bir ülkeden esap açmak mümkün değildir. Bunun sebebi, kullanıcıların ikamet ettikleri yerlere göre hesap oluşturma gerekliliğinden gelmektedir. Farklı ülkelerde yaşayan kişiler, PayPal hesaplarını kullanmaya devam edebileceklerdir.

PayPal İle İletişime Geçmek İçin TIKLAYINIZ!

Ayrıca destek@paypal.com adresinden PayPal’a e-mail yollayabilir, 444 77 01 veya +353 1 4369128 numaraları üzerinden PayPal’a ulaşabilirsiniz. Fakat +353’lü numara uluslararası arama ücretlerine göre işlem yapacağından kullanıcıların bu numarayı kullanırken bunu akıllarından çıkarmaması gerekmektedir.

Paypal hesabından bakiye çekmek için, hesabınıza giriş yapmalı, özet sayfasından yer alan PayPal Bakiye’nden “Para Çekin” butonuna tıklamalısınz. Çekmek istediğiniz tutarı girdikten sonra çekilen paranın aktarılacağı banka hesabını seçip “Devam” butonuna tıklamanız yeterli olacaktır. Onay sayfasını inceleyip “Gönder”e tıkladıktan sonra aktarma işlemi 5 ila 7 gün arasında sürecektir. Bu işlemleri gerçekleştirirken banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını kontrol etmeyi unutmayınız. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan isim ve soyisminizin, banka hesabınızda bulunan isim ve soyisim ile uyumluluk göstermesi gerektiğini de aklınızdan çıkarmayınız.

PayPal hesaplarından banka hesaplarınıza yapacağınız bakiye aktarımlarında herhangi bir minimum çekim limiti bulunmamaktadır. Eğer, PayPal hesabınızda kalan bakiyeyi aktarabileceğiniz bir banka hesabınız olmadığı taktirde herhangi bir işlem yapamazsınız. Bu sebeple bir banka hesabı açmanız geremktedir. Banka hesabı açıktan sonra, paypal.com.tr’den hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda yer alan “Cüzdan” butonuna tıklayıp, “banka tanımlayın” seçeneğine tıklamalı ve banka adı ile birlikte IBAN numaranızı girip “Banka hesabı tanımlayın” butonuna tıklamanız gerekmektedir. İki hesabınızda ad ve soyad bilgilerinizin uyumluluk göstermesi gerektiğini aklınızdan çıkarmayınız.

PayPal hesabınızda bir sınırlama varsa, bu sınırlamayı kaldırmak için biraz önce verdiğimiz iletişim bilgilerinden Çözüm Merkezi’ne ulaşınız. Bu bildiriden itibaren, üye işyeri abonelikleriniz için ödeme yapmanız mümkün olmayacağından, uygun ödeme seçeneklerini araştırmak üzere ilgili PayPal üye işyeri ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

PayPal Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

PayPal’ın Türkiye’den çeşitli sebeplerle çekilmesinden sonra bir çok kullanıcı hesaplarında bulunan bakiyeleri banka hesaplarına aktardıktan sonra üyeliklerini iptal etmeye karar vermiştir. Eğer sizde PayPal üyeliğinizi iptal etmek istiyorsanız, hesabınızda kalan bakiyeleri bir banka hesabına aktarmayı unutmayınız. Zira artık PayPal hesabınız üzerinden para alma ve gönderme işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır.

PayPal hesabınızı silmek oldukça kolaydır. Aşağıdaki adımları takip ederek hesabınızı silebilirsiniz.

Öncelikle hesabınıza giriş yapmalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra üst kısımda bulunan “Kullanıcı Profili” seçeneğine tıklayınız

Ardından karşınıza gelen sayfanın solunda yer alan “Ayarlarım” seçeneğine tıklamalısınız.

Beraberinde ise “Hesap türü” karşısında bulnan “Hesabı kapatın” seçeneğine tıklayınız.

Hesabınızı kapatmak istediğinize eminseniz ve hesabınızda herhangi bir bakiye unutmadıysanız, “Devam” seçeneğine tıklayınız.

Hesabınızı neden kapatmak istediğinize dair en fazla üç neden belirttikten ve dilediğiniz taktirde diğer bilgileri girdikten sonra devam seçeneğine tıklıp son işlem olan “Hesabı Kapatın” seçeneğine tıklayınız.

Hesabınızı kapattıktan sonra, ödenmeyen para talepleriniz, planlı ya da yarıda kalmış işlemleriniz otomatik olarak iptal edilir. Kullanılmayan çek kullanım kodları ve kupon haklarınızı hesabınızın silinmesinin ardından kaybedilecektir.

Eğer, çözüme kavuşmamış sorunlarınız veya hesabınızda kalmış bir bakiye varsa, hesabınızı kapatma işleminiz gerçekleşmeyecektir.

paypal

PayPal Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

PayPal hesabınızı silmeden önce mutlaka hesabınızda kalmış bakiyeleri bir banka hesabına aktarmanız gerekmektedir. Zira bu işlemi yapmadığınız taktirde üyeliğinizi iptal etme işleminiz gerçekleşmeyecektir. PayPal hesabınızda bulunan bakiyeleri aktaracak bir hesabınız yoksa açmanızı tavsiye ederiz, aksi taktirde bakiye aktarma işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Bunun haricinde çözümlenmemiş sorunlarınız varsa da hesabınız silinmeyecektir. PayPal hesabınızı kapattığınız taktirde, hesabınızı yeniden açamyacaksınız. Her ne kadar yeni bir hesap oluşturabilme imkanınız olsa da işlem geçmişiniz tamamıyla silinecektir.

PayPal, şu an itibarıyla Türkiye’de hizmet vermemektedir. Bu sebeple hesabınızı silmeniz oldukça normal bir tercih olacaktır.

Eğer, PayPal’ın hizmetinin durdurulduğu tarihte ya da öncesinde alınan ya da yapılan ödemeler varsa satıcı ve alıcı koruma hizmetleri sunulmaya devam edilecektir.

PayPal üzerinden artık herhangi bir alım, satım işlemi yapılamayacağı için, PayPal üzerinden alım satım yapan firma, kuruluş ya da tüzel bir kişiyseniz, bunu aklınızdan çıkarmamanızı ve ilgili iş yerleriyle bağlantıya geçmenizi öneririz.

PayPal Hesabı Nasıl Açılır?

PayPal, Türkiye’de hizmet vermeyi durdurduğu için, Türkiye’de ikamet eden kullanıcılar bu site üzerinde yeni bir hesap açamamaktadır. Gelecekte bir düzenleme yapıldığı ve PayPal’ın Türkiye’de yeniden hizmet vermeye başlaması taktirinde hesap açma rehberi girilecektir. Fakat bu düzenleme gelene kadar eski bir rehberi paylaşmak sağlıklı olmayacaktır. Zira PayPal yeniden hizmet vermeye başlarsa, site üzerinden çeşitli değişikliklere de gidebilir. Bu sebeple buraya yazılacak olan rehber ne doğru ne de güvenli olacaktır. Aynı zamanda bu şekilde yazılmış bir içerik, sizi yanlış şekilde yönlendirecektir. Bu sebeple şu anlık herhangi bir hesap açma rehberi yazmayı doğru bulmuyoruz.

PayPal, internet sitesi üzerinden yaptığı bildiride, tüm müşterilerine onları tercih ettikleri için teşekkür etmiş, yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalara devam edeceğini söylemiştir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz