Periscope Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Periscope Hesap Silme

Periscope fikri 2013 yılında bir yurtdışı gezisinde ortaya çıkmıştır. O sene, Taksim olayları sebebiyle Gezi parkı protestolarını merak eden Beykpour’un aklına herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmasına rağmen orada yaşananları anbean neden takip edemediği düşüncesi geldi ve bu fikri hayata geçirmek üzere 2014 yılında Bounty adını verdikleri bir şirket kurdu. 2014 Nisan ayında işe toplam 1.5 milyar dolar yatırım aldı.

Bu o kadar iyi bir fikirdi ki, henüz yayın hayatına geçmeden Twitter tarafından alınmayı başardı. Fakat ne kadara satın alındığı bilinmese de üzerine oldukça fikir üretilmişti. 50 milyon dolardan 100 milyon dolara kadar gidip gelen fiyat tahminlerinin yanı sıra çok daha az bir ücrete alındığını öne sürenler de yok değildi.

13 Mart 2015 tarihinde Periscope, Twitter’daki resmi hesabından satın alındığını duyurdu. Bu duyuru tweeti, Twitter CEO’su tarafından da retweetlendi.

26 Mart 2015 tarihinde yayın hayatına iOS ile başlayan Periscope’un iki ay gibi kısa bir süre içinde Android uygulaması da çıktı. 4 ay gibi kısa bir süre içinde on milyon kayıtlı kullanıcıyı aşan Periscope, günde 40 yıllık bir büyüklüğe sahip video izleme süresine ulaştı.

9 Aralık 2015 tarihinde ise “Yılın iPhone Uygulaması” olarak Apple tarafından ödüllendirildi. 26 Ocak 2016 tarihinde ise yepyeni bir güncellemeyle birlikte GoPro ile canlı yayın yapma yetisi de kazandı.

Periscope canlı yayınında olan kullanıcılar aynı zamanda tweet de atabilmekteler.

Canlı yayınlar herkese açık olabildiği gibi isteğe bağlı olarak sadece kullanıcılar tarafından görüntülenebileceği şekilde de kullanılabilir.

Canlı yayında kalp işareti gönderebilen insanlar bunu teşekkür anlamında kullanıyorlar. İzleyici ve yayıncılar diğer izleyicileri engelleyebilmekte olup, birçok kişi tarafından engellenen kullanıcılar engellenenler listesine eklenir.

Ayrıca uygulamanın Türkçe desteği de bulunmaktadır.

Kullanıcılar değişik sebeplerden ötürü Periscope hesap dondurma ve Periscope Hesap Silme işlemini gerçekleştirmek isteyebiliyor. Bizde bu yazımızda sizlere Periscope hesap dondurma ve Periscope Hesap Silme işleminin nasıl yapıldığını anlattık.

Periscope Hesap Silme

Hesabınızı silmek için doğrudan iletişim formunu kullanabileceğiniz gibi, help@periscope.tv e-posta adresine “Delete Account” konulu bir posta gönderebilirsiniz. Uygulama içinde hesap silmeyle ilgili bir bölüm bulunmadığı için ya bu yolu ya da biraz sonra anlatacağımız yolu denemeniz gerekmektedir.

Periscope hesabı diğer elektronik hesapların silinmesi gibi kolay silinememektedir. Yani bu işlemleri Periscope hesap dondurma ve Periscope Hesap Silme linki ile girerek kolayca bu işlemi gerçekleştiremiyoruz. Bunun yerine Periscope uygulamasının yetkililerine Periscope hesabınızı silmek istediğinizi anlatan bir bilet yazmanız gerekmektedir. Sizlere bu işlemi resimli bir şekilde anlatacağız.

Periscope Hesap Silme

“Your name” kısmına tam adınızı, “Your email address” kısmına Periscope hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi, “Subject” kısmına “Delete Account” yazmanız gerekiyor. “Category” kısmına “Account Deletion”ı işaretlemelisiniz. “Message” kısmına “Please delete my account” yazmanız yeterli olacaktır. “File Attachment” ile de göndereceğiniz olan mesaja ehliyetinizi ve kimlik kartınızın fotoğrafını gerekli yerleri sansürleyerek gönderdiğiniz zaman sürecin hızlanacağını da belirtmek isteriz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sayfanın en altında bulunan “SEND MAIL” yazan yeşil butona bastığınız zaman Periscope hesap dondurma ve Periscope Hesap Silme işleminizi başlatmış olursunuz. Bu işlem duruma göre farklı sürelerde gerçekleşebilir. Bu yüzden bu işlem gerçekleşmeden önce Periscope hesabınıza giriş yapmaya devam edebilirsiniz. Ama Periscope Hesap Silme işleminin tam olarak ne zaman gerçekleşeceği Periscope ekibinin yoğunluğuna ve gönderdiğiniz mesajın işleme alınmasına göre değişiklik göstereceği için Periscope ekibi tam olarak şu zaman hesabınızı sileriz tarzı bir mesaj göndermeyecektir. Ancak geç ya da erken Periscope Hesap Silme işleminiz gerçekleşecektir. Bu işlem yaklaşık olarak 7 gün sürmektedir.

Periscope Hesap Silme Linki İçin TIKLAYINIZ!

Mobil Cihazdan Periscope Hesabı Silme

Periscope hesap dondurma ve Periscope Hesap Silme işleminizi mobil cihazınızın tarayıcısı üzerinden yukarıda anlattığımız adımları takip ederek gerçekleştirmeniz mümkün.

Eğer site içeriğine tam boyutta ulaşamıyorsanız, “Masaüstü getir” seçeneğine tıklayarak daha rahat ve kolay bir görünüm sağlayabilirsiniz. Eğer biraz daha kolay bir şekilde siteye erişmek istiyorsanız ekranınızı döndürerek kulanabilirsiniz.

Periscope Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

“Your Name” yani adınız kısmına adınızı tamamen girmeniz gerekmektedir.

“Your email adress” kısmını doldururken üye olurken girdiğiniz adresi yazmanız gereklidir. Twitter ile üye olduysanız, twitter adresinizi giymenizi tavsiye ederiz.

“Subject” kısmına “Delete Account” yerine başka bir şeyi girerseniz, işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

“Category” kısmında mutlaka “Account Deletion” yazısı bulunmalıdır.

“Message” yani mesajınızı yazacağınız yere “Lütfen hesabımı silin.” anlamına gelen, “Please delete my account.” ya da”I want to delete my Periscope account.” yani “Periscope hesabımı silmek istiyorum.” anlamına gelen bir mesaj yazmanız gerekmektedir. Kısacası yazacağınız mesajın ingilizce ve hesabınızı silmeniz hakkında olmasına dikkat etmelisiniz.

En son kısımda bulunan “File Attachment” yani dosya eklentisi kısmına kimliğinizi ya da ehliyetinizi eklediğiniz taktirde sürecinizi hızlatmış olursunuz.

Ehliyetiniz ve kimliğinizde bulunan önemli kısımlarını kapatmayı unutmayınız.

Peki hesabınızı sildiniz ve yeniden bir hesap mı açmak istiyorsunuz? Peki ya daha önce hiç Periscope hesabı açmadınız ve nasıl açacağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenmenizi gerektirecek hiçbir şey yok. Şimdi ise resimli bir anlatımla nasıl üye olacağınızı anlatacağım. Okumaya devam edin.

Periscope’a Nasıl Üye Olurum?

Periscope kısa bir süre içinde Twitter tarafından satın alındığı için ilk zamanlarında Periscope’a üye olabilmek için bir Twitter hesabına sahip olmanız gerekiyordu. Twitter hesabınız olmadığı taktirde Periscope dünyasına da katılamıyordunuz. Fakat artık işler değişti. Sadece telefon numaranızı kullanarak Periscope’a üye olabilirsiniz. Hazırsanız başlayalım.

Eskiden, öncelikle Periscope uygulamasını App Store’dan yüklemeniz gerekiyordu. Fakat kısa bir süre sonra Android sürümü de çıktığı için uygulamayı Play Store’dan da indirebilirdiniz. p1

Ardından Twitter ile giriş yap seçeneğini seçebilir ve başka hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan Periscope deneyimini gönlünüzce sürebilirsiniz.

p2

Twitter ile giriş yaparsanız, profil fotoğrafınız ve bio’nuzda yer alan bilgiler otomatik olarak Periscope’a aktarılacaktır. Ardından Twitter’da takip ettiğiniz kişilerin Periscope hesapları varsa onlar da doğrudan size önerilecektir. Beraberinde adınızı girip, bir kullanıcı adı belirleyeceksiniz. Buradaki güzel özelliklerden biri de Twitter’daki hesabınızın kullanıcı adından farklı bir kullanıcı adı belirleyebilecek olmanız. İstediğiniz zaman Periscope bilgilerinizi Twitter’dan bağımsız bir şekilde düzenleyebileceğiniz gibi olduğu şekilde de bırakabilirsiniz.

Fakat Twitter olmadan Periscope’a katılmak istiyorsanız, bir alt kısımda bulunan “Telefon Numarası İle Giriş Yap” butonuna bastıktan sonra telefon numaranızı giriniz ve “Devam”a tıklayınız.p3

Numaranızı girip “Devam” tuşuna basıktan sonra telefonunuza bir sms iletilecektir. Telefonunuza gelen doğrulama kodunu aşağıda gösterilen yere girerek işleminize devam edebilirsiniz. Doğrulama kodunun 6 basamaktan oluşacağını unutmayın ve herhangi bir sorun çıktığı taktirde kodunuzu yeniden girmeyi deneyiniz. Eğer kod size gelmediyse, Devam kısmının sol altında bulunan “Kodu yeniden gönder” seçeneğine tıklayarak yeni bir kod isteyebilirsiniz.p4

Hesabını oluşturabilmeniz için adınız, soyadınız ve kullanıcı adınızı girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı başkası tarafından kullanılmaması gereken size özgü olması gereken harf veya numaralardan oluşmalıdır. Sistem, seçmek istediğiniz kullanıcı adını girdikten sonra bu adı denetleyecek ve bir benzeri varsa size bunu belirtecektir. Bir sorun olmadığı taktirde adınızı ve soyadınızı bir kez daha kontrol edip işleminize devam edebilirsiniz. Bu aşamadan sonra hesabınızı açmış olacaksınız.p5

Bu işlemlerden sonra telefon rehberinizde bulunan ve Periscope kullanan kişileri takip edebilir, kendi isteğinize göre kullanıcıları arayarak takipte bulunabilir ve dilerseniz bir Twitter hesabınız varsa veya daha sonra açacaksanız bu iki uygulamayı birbiriyle eşitleyebilirsiniz.

Eğer sık sık canlı yayın yapmayı planlıyorsanız Twitter ile giriş yapmanız ve sosyal medya ile daha yakından bir ilişki içinde olmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede takipçilerinizi ve etkileşimlerinizi arttırabilir ve sosyal medyada giderek popülerleşebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz