Periscope Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Periscope Şifremi Unuttum

İyi bir Periscope kullanıcısı olabilir ve dilediğiniz yerde canlı yayın yapıyor olabilirsiniz. Fakat “Periscope Şifremi Unuttum” sıkıntısı ile karşılaştığınız zaman ne yapacağınızı bilmiyorsanız canlı yayın yapamayabilirsiniz. Yazımızın devamında“Periscope Şifremi Unuttum” durumu hakkında detayları bulabilirsiniz.

Periscope ” Tüm dünyanın neler gördüğünü keşfet!”

Periscope, Kayvon Beykpour ve Joe Bernstein tarafından geliştirilen bir canlı yayın uygulamasıdır. Uygulamanın ilk fikri Türkiye’de gerçekleşen gezi olayları sırasında çıkmıştır. Kişilerin her şeyi o anda paylaştığını fakat hiçbir şey göremediğini fark eden Beykpour Periscope gibi bir program fikrini buldu.

2014 yılında iki ortağın kurmuş olduğu şirket içerisinde Periscope uygulamasını yayına sokmaya hazırlanıyorlardı ki 2015 yılında uygulama yayına girmeden Twitter tarafından satın alındı. Periscope ilk olarak 2015 yılında sadece iOS üzerinden olmak üzere yayına başladı. Yayına başladıktan iki ay sonra da Android işletim sisteminde uygun versiyonu çıkarıldı. Yayına başladıktan tam 4 ay sonra Periscope kullanıcı sayısı 10 milyona kadar ulaştı.

Periscope, uygulaması kullanıcılarına istedikleri her yerden cep telefonları ile canlı yayın yapma imkanı sunuyor. Ayrıca 2016 tarihinde GoPro ile Periscope üzerinden yayın yapabilme özelliği de aktif edildi. Artık herkes kendi canlı yayınını yapabilir hale geldi. Örneğin; herhangi bir yerde haber niteliği taşıyan bir olayı hemen canlı yayın yaparak takipçileriniz ile paylaşabilirsiniz. Periscope canlı yayının tweet ile paylaşılabilme özelliği de bulunuyor. Yayını açan kişi yayın içerisinde uygunsuz davranan kişileri yayın içerisinden uzaklaştırabiliyor. Aynı zamanda takipçileriniz yayın esnasında size yorumda bulunabiliyor ve beğeniler de gönderebiliyor.

Periscope Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Periscope şifrenizi unuttuysanız telaş yapmanıza kesinlikle gerek yok! Sizler için hazırladığımız rehber ile kolay bir şekilde yeni Periscope şifrenizi oluşturabilirsiniz. Oldukça kolay olan şifre yenileme işlemini adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Periscope, Twitter ile girilebilen bir uygulama olduğu için şifre sıfırlaması da Twitter hesabı ile yapılmaktadır. Bu sebeple sizlere Twitter ile entegre olarak anlatacağız.

görsel1

Periscope internet sitesine giriş yapınız. Ana sayfanın hemen üst kısmında yer alan “Giriş Yap | Kaydol” butonuna tıklayınız.

görsel2

Açılan pencereden tekrar alan “Giriş Yap | Kaydol” butonuna tıklayınız.

görsel3

Bu pencerede ok ile belirttiğimiz “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayınız.

görsel4Kayıtlı olduğunuz e-posta adresini ok ile gösterilen boşluğa yazdıktan sonra “Ara” butonuna tıklayınız.

görsel5Şifreyi sıfırlamak için sunulan telefon ve e-posta tercihleri karşımıza çıktı. Buradan ilk önce e-posta ile sıfırlamak için adımları gösterelim. Ok ile gösterilen seçeneği seçip, “Devam Et” butonuna tıklayınız.

görsel6Kırmızı çerçeve ile belirttiğimiz uyarıyı aldıysanız. Şifre yenileme işlemine devam etmek için e-posta adresinize giriş yapmalısınız.

görsel7

E-posta adresinizde sizi böyle bir mail karşılayacaktır. “ Şifreyi sıfırla” butonuna tıklayıp, yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

görsel8

Eğer mail değil de telefon ile şifreyi yenilemek istiyorsanız. Ok ile işaretlediğimiz telefon seçeneğini seçip, “Devam Et” butonuna tıklayınız.

görsel9

Bu sayfada ok ile belirlenen yere cep telefonunuza kısa mesaj ile gelecek olan kodu yazdıktan sonra “Gönder” butonuna tıklayınız.

Bu aşamadan sonra da karşınıza yeni şifre oluşturma ekranı gelecektir. Bu ekrandan kolaylıkla yeni Periscope şifrenizi alabilirsiniz.

Periscope Şifrenizi Yenilemek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz