Pinterest Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Pinterest Hesap Silme

Pinterest, 2009 yılının Aralık ayındaPaul Sciarra, Evan Sharp ve Ben Silbermann tarafından kavramsallaştırılmş olup, 2010 yılının Mart ayından itibaren sosyal medya platformları arasında yerini almıştır. 300’den fazla çalışanıyla birlikte hizmet veren Pinterest’in kullanıcılarına sağladığı özellikler, keyifli bir paylaşım alanıyla birlikte her şeyin görsel üzerine kurulması ve bu sayede kişilerin kendi zevk, beğeni ve yaşam stillerine göre dev bir pano yaratmasıdır. Bu özellikler bir yere, beğenilen görseller Pinterest hesabı üzerinde açılan bir pano üzerinde biriktirilir ve dekorasyon gibi yöntemlerle görsellerinden faydalanılabilir. Kendi yaptığı işi tanıtmak ya da web sitesi üzerinden satış yapmak isteyen insanlar için de oldukça kullanışlı bir uygulama olan Pinterest, web siteleri, ticaret siteleri ve bloglar için tanıtım ve erişim ağı sunmaktadır. Pinterest’e kullanıcılar, bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletleri üzerinden erişebilir. Pinterest, iOS, Android ve Windows Phone gibi işletim sistemleriyle uyumluluk göstermektedir. Birçok dil desteğine sahip olan bu sosyal ağın Türkçe desteği de bulunmaktadır.

Pinterest daha çok görsel odaklı olan bir sosyal paylaşım sitesidir. Kullanılan görsellerin pano şeklinde tutturulan resimlerden oluşmaktadır. İlk olarak 2010 yılında kullanıma sunulan Pinterest 2011 yılında popülerlik kazanmıştır. Aktif kullanıcısı 70 milyon kullanıcının üzerinde olan Pinterest’de panoları dilediğinizce gezebildiğiniz gibi panoda oluşturabilirsiniz. Başlıklarını sizin belirleyeceğiniz panolarınızı diğer bütün Pinterest kullanıcıları ile paylaşacabileceğiniz gibi sadece takipçileriniz görmesini isteyenler için de özel gizlilik ayarları mevcuttur. Özellikle görsel içerik olarak zengin olan Pinterest ilgi alanları tasarım, moda, mimari olanları özel olarak ilgilendiği bir sosyal ortam olmuştur.

Oldukça kolay bir kullanıma sahip olan Pinterest, beğenilen ya da daha sonra görülerek, başkalarıyla paylaşılmak istenen video veya resim dosyalarını paylaşmayı sağlar. Bu eylem Pinterest dilinde iğnelemek anlamına gelen “Pin’lemek” adını almıştır. İnternette ya da Pinterest uygulaması içinde bulunup, beğenilen şeylerin pinlenerek saklanabildiği bu uygulama da Pano’lar, pinlerin konu ya da temalarına göre bir arada toplanmasına ön ayak olan yerdir.

Pinterest kullanıcılarının yüzde yirmisi erkekken, yüzde sekseni kadındır. Pinterest üzerinde açılan işletme hesaplarının toplam sayısı beş yüz bini geçmiştir. Pinterest üzerindeki aylık sayfa gösterim sayısı iki buçuk milyarı geçmiştir. İnsan yüzü bulunan Pinterest fotoğraflarının sayısı yüzde yirmiden azdır. Repin alan pin oranı yüzde seksendir. Tek bir ziyaret ile kullanıcılar Pinterest üzerinde ortalama olarak 14.2 dakika zaman geçirmektedir. Günlük pinlenen ortalama makale sayısı beş milyondur. Ortalama bir kullanıcının bir ay boyunca Pinterest üzerinde geçirdiği zaman 98 dakikadır. En çok takipçisi olan kullanıcı Joy Cho, 13.8 milyon; en çok takipçisi olan marka Nordstorm ise 4.4 milyon takipçiye sahiptir. En fazla takipçiye sahip olan pano ise 6.9 milyon ile Delicious’tur.

Pinterest kullanıcılarının yüzde atmışı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşarken kalan yüzde kırk farklı ülkelerde yaşamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamakta olan aylık tekil kullanıcı sayısı 25.6 milyondur. 1.2 milyon kullanıcı sayısı ile Meksika da oldukça yüksek bir kullanım oranına sahiptir. Pinterest tarafından fon artışı 338 milyon dolardır. Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen siteler arasında Pinterest 49. sırada yer almaktadır.

Pinterest kullanıcıları çeşitli sebeplerden dolayı Pinterest hesaplarını kapatmak isteyebiliyor. Bu yazımızda sizlere Pinterest hesabını kalıcı olarak silme işleminden bahsedeceğiz.

Pinterest Hesabınızı Silmeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Pinterest Hesap Silme işleminizi gerçekleştirmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken önemli durum; işlemi gerçekleştirdikten ve Pinterest hesabını tamamen silmenizden sonra hesabınızdan bulunan bütün takipçilerinizi ve takip ettiklerinizle beraber bütün panolarınızın ve paylaşmış olduğunuz görsellerin geri dönülmeksizin silineceğidir. Eğer kaybetmek istemediğiniz veya yedeğinin bulunmadığı görselleriniz varsa bu işlemi gerçekleştirmeden önce onları yedeklemeyi sakın unutmayın. Ayrıca Pinterest hesabınız aracılığıyla görüştüğünüz diğer kullanıcılarla hesabınızı silme işleminden dolayı iletişiminiz kopacağından kaybetmek istemediğiniz kişilerin başka iletişim bilgilerini istemeyi düşünebilirsiniz.

Pinterest Hesap Silme Resimli Anlatım

Pinterest Hesap Silme işlemini olabilecek en kısa yoldan gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan Pinterest Hesap Silme linkini paylaşıyoruz. Bu linke tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz: https://tr.pinterest.com/settings/

Eğer silme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz Pinterest hesabınıza daha önceden giriş yapmışsanız üçüncü ekran görüntüsünden işleminize devam edebilirsiniz.

Pinterest Hesap Silme

Pinterest Hesap Silme linkine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıdaki sayfa geliyorsa hesabınıza işleminize başlamadan önce giriş yapmamışsınız demektir. Karşınıza gelen bu kutucuğun sağ üst köşesinde dikdörtgen içine aldığımız “Oturum Aç” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapacağınız sayfaya geçebilirsiniz.

Pinterest Hesap Silme

Bu kutucuğu gördüğünüz yapmanız gereken hızlıca Pinterest üyeliğinizi silmek istediğiniz hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinizi ve parolanızı doğru bir şekilde yazdıktan sonra “Oturum Aç” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapmaktır. Eğer hesabınız Facebook veya Google hesabınız ile bağlıysa yukarıda ilgili butonları kullanarak hesabınıza sözü geçen sosyal medya hesaplarınız aracılığıyla da giriş yapabilirsiniz.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda ve aşağıda da paylaşmış olduğumuz Pinterest Hesap Silme linkine tekrar tıklamanız gerekmektedir.

Pinterest Hesap Silme

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra tıklamış olduğunuz hesap silme linki sizi bu sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfaların ortalarına doğru “Hesap” başlığı altında bulunan “Hesabı Devre Dışı Bırak” butonuna tıklayarak hesap silme işleminizin bir sonra adımına geçebilirsiniz.

Pinterest Hesap Silme

Daha sonra karşınıza gelecek olan bu kutucukta Pinterest, sizin hesabınızı neden silmek istediğinizi sormaktadır. Biz örnek olması açısından “Diğer” seçeneğini işaretleyerek açıklamaya da “Diğer” yazdık. Siz yukarıdaki nedenlerden biriyle hesabınızı siliyorsanız işaretleyebilir veya yukarıda bulunan nedenler sizin hesabınızı silme nedenlerinizden biri değilse bizim gibi “Diğer” seçeneğini seçerek ilgili kutucuğa hesabınızı neden sildiğinize dair Pinterest ekibine bir yazı yazabilirsiniz. Neden sildiğiniz ile ilgili işaretlemelerinizi gerçekleştirdikten sonra Pinterest hesabını kalıcı olarak silmek istiyorsanız işaretlemiş olduğumuz “Hesabımı kalıcı olarak kapatın” butonuna tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir. Eğer sadece hesabınızı dondurmak ve daha sonra tekrar giriş yaparak kullanmak istiyorsanız sağ altta gördüğünüz “Hesabımı devre dışı bırakın” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Pinterest Hesap Silme

“Hesabımı kalıcı olarak kapatın” butonuna tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan bu kutucukta işleminize devam etmek istiyorsanız tıklamanız gereken buton “Evet, e-postayı gönderin” butonu olacaktır. Bu butona basarak Pinterest hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinize hesabınızın silineceğini onaylamanız için bir e-posta gönderilecektir.

aa

Örnek olarak kullandığımız e-posta adresimiz Outlook olduğu için örneğimizi Outlook’un e-posta hizmeti üzerinden gösteriyoruz. E-posta hizmeti sağlayıcınız farklı olsa bile size Pinterest tarafından göndeirlecek olan e-postada bir değişiklik olmayacaktır. Ayrıca e-postanıza gönderildiği söylenilen bu posta bazen geç gelebilmektedir. Bu yüzden postanın gelmesi için biraz beklemeniz gerekebilir. Pinterestten gelen elektronik postanızı açtığınızda yukarıdaki gibi görünecektir. Tek yapmanız gereken “Evet, hesap kapatılsın” butonuna tıklamaktır.

Pinterest Hesap Silme

İlgili butona tıkladıktan sonra yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi Pinterest ana sayfası görüyorsanız işleminiz başarıyla tamamlanmış demektir. Pinterestin işlemimizi gerçekleştirirken bize hatırlattığı gibi hesabınız 14 gün boyunca askıya alınacak ve bu süre içerisinde hesabınıza tekrar giriş yapmazsanız hesabınız kalıcı olarak silinecektir. Bu süre içerisinde hesabınızı silmekten vazgeçerseniz hesabınıza ilgili bilgileriniz ile giriş yapara Pinterest Hesap Silme işlemini durdurabilirsiniz.

Mobil Cihazdan Pinterest Hesabı Silme

Mobil cihazınızda kullandığınız tarayıcınız ile paylaşmış olduğumuz Pinterest Hesap Silme linkine tıklayarak ve açıklamış olduğumuz Pinterest Hesap Silme adımlarını takip ederek işleminizi mobil cihazınızdan da gerçekleştirebilirsiniz.

Pinterest Hesap Silmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz