Pinterest Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Pinterest Şifremi Unuttum

Pinterest “Dünyanın fikir kataloğu” sloganıyla herkesin bildiği her alan ile ilgili görselin paylaşıldığı ve pano sistemi ile çalışan bir platformdur. Pinterest dünyasında aradığınız tüm görsellere rahatlıkla erişebilir ve bunlar aracılığıyla yeni fikirler bulabilmek mümkündür. Büyük bir görsel katalog olan Pinterest’e giriş yaparken birtakım sorunlar meydana gelmektedir. Bunlardan en çok karşımıza çıkan ise “Pinterest Şifremi Unuttum” olmaktadır. Yazımızın devamında ” Pinterest Şifremi Unuttum” sorununun çözümünü bulabilirsiniz.

Pinterest “Dünyanın Fikir Kataloğu”

Pinterest ilk olarak 2009 yılında Ben Silbermann, Evan Sharp ve Paul Sciarra tarafından ortaya çıkarılmıştır. Sosyal medya platformları arasına girişini ise 2010 yılında gerçekleştirmiştir. Pinterest için kırılma noktası 2011 yılı denilebilir, 2011 yılında aktif kullanıcı sayısının artışıyla birlikte 70 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşmıştır. Yapılan araştırmalar sonucunda Pinterest’i kadınların daha yoğunlukla kullandığı da tespitlerin arasında yer almaktadır. Pinterest mobil uygulaması Android, iOS ve Windows Phone işletim sistemlerinin tümüne uyumludur. İşletim sistemlerinden dilediğinizde kolaylıkla Pinterest kullanabilirsiniz. Ayrıca tablet, telefon ve de bilgisayarlar için uygun tasarlanmış arayüzleri de bulunmaktadır. Pinterst’i dilediğiniz dijital cihazda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Pinterest’e üye olmak için kullanıcılardan hiçbir şekilde ücret talep edilmiyor. Pinterest ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Üye olurken de kullanıcılarına birçok kolaylık sunmaktadır. Bunlar; e-posta adresi, Facebook ve Twitter’dır. Bunlardan istediğiniz ile Pinterest uygulamasına üye olup giriş yapabilirsiniz. Üstelik Facebook ve Twitter aracılığıyla yapılan üyelikler diğer üyeliğe göre daha kolay sağlanmaktadır. Pinterest internet sayfasında bulunan “Tarayıcı Düğmesi” seçeneği ile Pinterest’e daha kolay erişebilirsiniz. “Tarayıcı Düğmesi” seçeneği tarayıcınız üzerine ufak bir Pinterest düğmesi ekler ve bu düğme sayesinde Pinterest’e kolaylıkla girebilir. Önemli bildirimleri hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Ayrıca gördüğünüz yeni fikirleri de tek tık ile kayıt edebilirsiniz.

Pinterest Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Pinterest tüm dünyanın fikir kataloğu, sitesi ve uygulaması içerisinde birbirinden farklı ilham veren milyonlarca paylaşım bulunuyor. Pinterest kullanan kişiler tabii ki de bu muhteşem olanaktan mahrum kalmak istememektedir. Fakat “Pinterest Şifremi Unuttum” problemiyle karşı karşıya kalan kullanıcılar maalesef Pinterest’ten yararlanamıyor. Bu sebeple adım adım tüm detaylarıyla Pinterest şifre yenileme işlemini sizler için anlattık.

Pinterest Şifremi Unuttum

Pinterest şifre yenileme işlemine başlamak için Pinterest web sayfasına giriş yapınız. Pinterest’in ana sayfasının üst sağ köşesinde ok ile belirttiğimiz gibi “Oturum Aç” butonunu görebilirsiniz. “Oturumu Aç” butonuna tıklayınız.

Pinterest Şifremi Unuttum

“Oturumu Aç” butonuna tıkladıktan sonra Pinterest giriş penceresi karşınıza gelecektir. Hemen alt kısımda ok işaretiyle belirttiğimiz “Parolanızı mı unuttunuz?” bağlantısına tıklayınız.

Pinterest Şifremi Unuttum

“Parolanızı mı unuttunuz?” bağlantısı sizi bu sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfada Pinterest şifrenizi sıfırlamak için sizden e-posta adresiniz veya Pinterest kullanıcı adınız istenmektedir. Biz e-posta adresinizi yazmanızı öneriyoruz. Ok ile gösterilen boşluğa e-posta adresinizi yazdıktan sonra “Ara” butonuna tıklayınız.

Pinterest Şifremi Unuttum

Bu sayfada ise yazmış olduğunuz e-posta adresi görüntülenecektir. Doğruluğundan eminseniz ok işaretiyle belirtilen “Gönder” butonuna tıklayınız.

Pinterest Şifremi Unuttum

Ok işareti ile belirtilen “E-posta gönderildi!” uyarısını aldıysanız, şifre yenileme işleminiz doğru bir şekilde sonuçlanmış demektir. Hemen uyarının altında yer alan yani az önce yazmış olduğunuz e-posta adresine gerekli bilgiler Pinterest tarafından gönderilmiştir. E-posta adresinizi kontrol ettikten sonra eğer bilgilerin gelmemiş olduğunu görürseniz. Görselde kutucuk içinde bulunan “Tekrar Deneyin” bağlantısına tıklayınız. Bilgiler e-posta adresinize gönderilecektir.

Pinterest Şifrenizi Yeniden Almak İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz