PTT Bank Hesap Açma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

PTT Bank Hesap Açma

Tüketicilere banka hizmeti de veren PTT Bank Türkiye’ de büyük ve oldukça yaygın bir ağa sahiptir. Sahip olduğu bu yaygın ağ tercih edilmesinde önemli bir etkendir. 175 yılı aşkın bir zamandır posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında hizmet veren kurumlardan bir tanesi olması sebebi de  tüketicilere güven vermekte ve  bankacılık alanında tercih nedenlerinden birisi olmaktadır. Ayrıca artan hizmetler sebebiyle PTT Bankın müşteri sayısı da gün geçtikçe artmaktadır. Peki PTT Bank hesap açma işlemi nasıl gerçekleştirilir?, kimler hesap açtırabilir?, PTT Bank hesap açmak için gerekli belgeler neler? gibi soruların yanıtlarını yazımızda bulabilirsiniz.

PTT Bank Hesap Açma

PTT Bank ile ülkenin her yerinden ücretsiz olarak para yatırabilir ve/veya çekebilirsiniz. Ayrıca PTT Bank hesabınızı TL, EURO veya DOLAR cinsinden açtırabilmeniz mümkündür. PTT Bank hesabı açma için öncelikli olarak 18 yaşını doldurmanız gerekmektedir.

PTT Bank Hesap Açma işlemi için gerekli olan belgeler;

GERÇEK KİŞİLER İÇİN

PTT Bank hesap açma işlemi için T.C. uyruklu kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaportu gereklidir. Yabancı uyruklu kişinin; pasaport veya ikamet belgesini ibraz etmesi zorunludur.

TİCARET SİCİLİNE KAYITLI TÜZEL KİŞİLER(ŞİRKETLER, KOOPERATİFLER)

PTT Bank Hesap Açma işlemi için Tüzel kişiliğin; Ticaret Odası tarafından düzenlenen Ticaret Odası Faaliyet Belgesiyle (sicil kayıt sureti) birlikte ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen Vergi Levhasını ibraz etmesi gerekir. Tüzel kişiliği temsile yetkili kimselerin; T.C. nüfus cüzdanı , T.C. sürücü belgesi veya pasaport ve ayrıca şirketi temsile yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri gerekmektedir. Temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı , T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı vekaletnameyi göstermeleri gerekmektedir.

DERNEKLERİN

Derneğin; dernek tüzüğü , İl Dernekler Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve kütük numarasının yer aldığı yazıyı ibraz etmeleri zorunludur. Derneği temsile yetkili kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, derneği temsile yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri gerekir. Derneği temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı vekaletnameyi ibraz etmesi zorunludur.

VAKIFLAR

Vakıfın; vakıf senedi, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve sicil kayıt numarasının yer aldığı yazıyı ibraz etmeleri gerekmektedir. Vakfa temsile yetkili kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, vakfı temsile yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri gereklidir. Vakfı temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı , T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı vekaletname gereklidir.

SENDİKA VE KONFEDERASYONLAR

Sendika ve Konfederasyonun; kuruluşun tüzüğü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Çalışma Müdürlükleri tarafından düzenlenen sicile esas yazı gereklidir. Sendika ve konfederasyonu temsile yetkili kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, kuruluşu temsile yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri gerekmektedir. Sendika ve konfederasyonu temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı  vekaletname gerekir.

SİYASİ PARTİ

PTT Bank hesap açma için partinin; parti tüzüğü gereklidir. Partiyi temsile yetkili kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, partiyi temsile yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri gereklidir. Partiyi temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı vekaletname gerekmektedir.

TÜZEL KİŞİLİĞİ OLMAYAN TEŞEKKÜLLER(APARTMAN, SİTE VEYA İŞHANI YÖNETİMİ)

Teşekkülün; teşekküle ait bilgilerin yer aldığı noter onaylı karar defteri gerekir. Teşekkülü temsile yetkili kişinin; T.C. nüfus cüzdanı , T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunun yer aldığı noter onaylı karar defteri gereklidir. Teşekkülü temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı , T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı vekaletname gerekir.

İŞ ORTAKLARI

Ortaklığın; Noter onaylı ortaklık sözleşmesi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından düzenlenen vergi levhası gerekmektedir. Ortaklık adına işlem talep eden kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, ortaklığı temsile yetkili kişinin noter onaylı imza sirküleri gerekir. Ortaklığı temsile yetkili kimsenin yetkilendirdiği kişinin; T.C. nüfus cüzdanı, T.C. sürücü belgesi veya pasaport, yetki durumunu gösteren noter onaylı vekaletname gerekir.
Yukarıda bölüm bölüm PTT Bank hesap açma işleminde gerekli belgeler anatılmıştır. Size uygun bölümden gerekli belgeleri öğrenerek başvuru yapabilmeniz mümkündür. PTT Bank Hesap Açma işlemi sonrasında ise bir seferlik olmak üzere ve daha sonra hesap kapatırken ödenmek üzere güven ücreti alınmaktadır. Bu güven ücreti ise şuan için 5 TL gibi bir tutardır. Ayrıca dolar hesabı için 1 USD, euro için ise 1 Euro’dur. Başvurunuz sonunda hesabınız hemen açılmakta. PTT kartınız 15 gün içerisinde size ulaştırılmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz