PTT Bank Hesap Kapatma | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

PTT Bank Hesap Kapatma

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da bilinen adı ile PTT, Türkiye’nin posta örgütü olmak ile birlikte 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur. 2013 yılının Mayıs ayında TBMM’de kabul edilmiş tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. Böylece PTT Bank hizmeti de vermeye başlayan PTT, kullanıcılarına PTT BANK üzerinden hesap açma fırsatı vermiştir. Yine de kimi kullanıcılar PTT BANK hesap kapatma işlemlerini çeşitli sebeplerden dolayı gerçekleştirmek isterler. İşte bugün bu işlemleri yapabilmeniz için kullanabileceğiniz yollardan bahsedeceğiz.

PTT Bank Hesabı Nasıl Kapatılır?

PTT Bank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek ücretsiz olması ile birlikte PTT Bank Hesap Açma işlemleriniz sırasında TL hesabı için ödemiş olduğunuz 5 TL ve dolar hesabı için 1 Dolar ve Euro hesabı için 1 Euro’yu bu işlemler sırasında geri alırsınız. Yani PTT Bank Hesap Açma işlemleri sırasında ödemiş olduğunuz hesap açma ücretini PTT Bank Hesap Kapatma işlemleri sırasında geri alırsınız. Bu durumda hem PTT Bank Hesap Açma hem de PTT Bank Hesap Kapatma işlemleri esasında ücretsiz oluyor. Peki ya PTT Bank Hesap Kapatma işlemleri nasıl yapılıyor?

PTT Bank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için elinizde birkaç yol ve yöntem bulunuyor. Bunlardan ilki PTT Bank Çağrı Merkezi’ni aramaktan ve PTT Bank Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili talepte bulunmaktan geçiyor. Bunun için de aramanız gereken numara şu: 444 1 788

Bu numarayı aradıktan sonra müşteri temsilcisine PTT Bank Hesap Kapatma işlemleriniz ile ilgili talepte bulunduğunuz taktirde konuştuğunuz kişi sizi bu işlem konusunda yönlendirecektir.

Bununla birlikte PTT Bank Hesap Kapatma işlemleri için PTT İnternet Bankacılığı’nı da kullanabilirsiniz. PTT Bank İnternet Bankacılığı iş yerlerinden bir defaya mahsus olmak üzere PTT BANK İnternet Bankacılığı Hizmet Sözleşmesi imzalanarak posta çeki hesabını aktif kullanıma açmanız ile birlikte kullanılabilir bir duruma gelecektir. Bu işlemin ardından, havale, kredi kartı, fatura tahsilatı, posta çeki gibi işlemleri ve diğer türlü hesap işlemlerini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ise PTT sitesine girdikten sonra sağ üst köşede yer alan İnteraktif Posta Çeki seçeneğine tıklamak ve ardından Müşteri no ile birlikte ipç şifresi girmektir. Tüzel bir kullanıcı iseniz bu seçeneği de işaretlemeyi unutmayınız. Ayrıca siteye girerken T. C. Kimlik numarasını da kullanabilirsiniz.

PTT Bank Hesap Kapatma işlemlerine dair yapılabilecek bir başka şeye gelecek olursak, oda PTT sitesinin en alt kısmında yer alan “Bize Ulaşın” bölümüne tıklamaktan geçer. Bu bölüme tıklayan kişilerin karşısına aşağıda yer alan bölüm gelecektir.

agasg

Bu bölümde yapmanız gereken şey ilk olarak “Talep / Bilgi İsteği” bölümünü işaretlemektir. Ardından “İletişim Bilgileri” bölümüne adınızı soyadınızı, yaşadığınız şehri, haberleşme adresini, e posta adresini ve zorunlu olan cep telefonu numarasını girebilirsiniz. Geriye kalan ev telefonu numarası, iş telefonu numarası ve faks numarası tamamen isteğe kalmış  durumdadır. Bu işlemin ardından PTT Bank Hesap Kapatma işlemi ile ilgili olarak bir talep oluşturabilmek adına  “Mesajınız” bölümünde yer alan “PTT Bank” seçeneğini işaretlemelisiniz. Ardından ise hesap numarasını girmeli ve konu kısmında “PTT Bank Hesap Kapatma” yazmalısınız. Ardından ise mesajı “Mesajınız” bölümüne girmeniz gerekiyor. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken şeyler ise başvuruların hızlı bir şekilde ele alınabilmesi ve çözülebilmesi adına yazılmış durumda. PTT Bank Hesap Kapatma işlemleri ile ilgili bir mesaj yazmak için bu bölüme tıkladığınız taktirde bu uyarı mesajı kaybolacaktır. Mesajınızı yazdıktan sonra güvenlik kodu bölümüne güvenlik resminde yer alan harf ve rakamları doğru bir şekilde kodlamalısınız. Unutmayın, bu bölüm büyük ve küçük harfe duyarlıdır. Ardından ise tek yapmanız gereken şey “Gönder” butonuna basmaktır. Yakın bir zaman içinde girmiş olduğunuz iletişim yolları üzerinden PTT Bank sizinle iletişime geçecektir. Böylece PTT Bank Hesap Kapatma işlemlerini gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Bir başka kullanabileceğiniz yol ise size en yakın bir PTT Bank Şubesine yanınızda kimlik kartınız ve hesabınıza ait kart ile birlikte gitmektir. Böylece PTT Bank Hesap Kapatma işlemlerinizi en kolay, kesin ve güvenli bir yol ile gerçekleştirmiş olursunuz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz