Sahibinden.com Hesap Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Sahibinden.com Hesap Silme

Sahibinden.com online bir şekilde elinizde bulunan sıfır ya da ikinci el ürünlerinizi kolayca satabilmeniz ya da hali hazırda satışa çıkarılmış ürünleri alabilmeniz amacıyla oluşturulmuş bir alışveriş sitesidir. Sahibinden.com sitesi aracılığıyla ürünlerin bilgilerini ve fotoğraflarını siteye yükleyerek alıcı arayabilir ya da ayrıntılı şekilde arama yaparak satın alacağınız ürünleri inceleyebilirsiniz. Çok geniş bir ürün yelpazesine sahip olan sahibinden.com’da kolay arama yapabilmeniz için ürünler; emlak, vasıta, yedek parça aksesuar donanım & tunning, ikinci el ve sıfır alışveriş, iş makinaları, iş ilanları, yardımcı arayanlar ve hayvanlar alemi  ana başlıkları ile sıralanmıştır. Siz de alacağınız ya da satacağınız ürünlere bu başlıklar aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda mobil bir şekilde Android cihazlara da indirebileceğiniz Sahibinden.com ile ilanları takip edebilirsiniz. Sahibinden.com ile vereceğiniz ilanlar belli bir sayıdan sonra ücretlendirilecektir. Bu bilgiyi dikkate almanız sitenin kullanımı için önemli bir bilgi olacaktır. Sahibinden.com’a giriş yapabilmek için yapacağınız üyelik işlemleri tamamen ücretsizdir. Sitede alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız şarttır.

Eğer daha önce açmış olduğunuz hesabı kapatmak yani, üyeliği kullanmak istemiyorsanız aşağıda anlatacağımız adımları takip ederek Sahibinden.com Hesap Silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Fakat hesap kapatma işleminin hesabınızda gerçekleştirdiğiniz işlemlere etkisi olacaktır. Yani sahibinden.com hesabınızı sildiğinizde yayınlanmakta olan ilanlarınız siteden kaldırılacaktır, Doping kullanılarak verdiğiniz ilanlar için ücret iadesi yapılmamakla birlikte aynı e-posta adresinizi kullanarak yeni bir üyelik açma işlemi ne yazık ki gerçekleştirilemez. Ayrıca “Cebinden Onaylı” iseniz yani telefon numaranız teyit edildiyse ve eğer limitiniz bulunuyorsa yeni hesabınıza taşıyabilirsiniz fakat limitiniz yok ise bu işlemi de gerçekleştirmeniz olanaksız olacaktır. Bu maddeleri göz önünde bulundurarak sahibinden.com hesap silme işleminize devam etmenizi öneriyoruz.

Sahibinden.com Hesabımı Nasıl Silebilirim?

Sahibinden.com hesap silme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle Sahibinden.com adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Hesap silme işleminize başlamanız için Sahibinden.com sitesine üyelik girişi yapabilmek için aşağıda vermiş olduğumuz linki tıklamanız yeterli olacaktır.  gerçekleştirmek için aşağıda fotoğraflarla da destekleyeceğimiz yazımızı adım adım izleyiniz.

Ekran Alıntısı 2

 

 

Öncelikle Sahibinden.com hesabınıza giriş yaptıktan hemen sonra isminizin bulunduğu kısımdan “Ayarlar” bölümüne tıklayarak “Üyelik bilgilerim” seçeneğini açıyorsunuz. Yukarıdaki fotoğrafta da göreceğiniz gibi sol kenarda Kişisel Bilgilerim başlığı altında E-posta, Şifre değişikliği ve Üyelik iptali gibi seçeneklerin bulunmakta. Sizin de bu seçeneklerden Üyelik İptali işlemine tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir. Sonrasında açılacak sayfada yazının başında belirttiğimiz gibi hesap silme işleminizi gerçekleştirdiğinizde bu işlemin sonuçlarını anlatan maddeler göreceksiniz.

üyelik iptal

Sahibinden.com hesap silme işleminize devam ederken karşınıza gelecek olan ekranda bu işlemi Destek Merkezi üzerinden de gerçekleştirebileceğiniz anlatılmıştır. Üyelik iptali gerçekleştirildiğinde yukarıdaki maddelerdeki sonuçlar uygulanacaktır. Bu maddeleri de okuduktan sonra kırmızı yazı ile belirtilen Üyeliğimi İptal Etmek İstiyorum seçeneğine tıklaayrak işleminize devam edebilirsiniz.

 

Ekran Alıntısı 44

Hemen sonrasında karşınıza gelecek ekranda Sahibinden.com hesap silme işlemini neden gerçekleştirmek istediğinizi soran bir anket açılacaktır. Bu kısımda belirtilen nedenlerden birini ya da diğer seçeneğine tıklayarak alt kutuda boş bırakılan yere kendi nedeninizi girerek işleme devam etmeniz gerekmektedir. Bu işlemi de gerçekleştirdikten hemen sonra kırmızı butonla belirtilen üyeliğimi iptal et seçeneğine tıklayarak son adıma geçmiş olacaksınız.

Ekran Alıntısı 45

Son işlemde karşınıza gelecek olan ekranda mevcut e-posta adresiniz verilecek ve sahibinden.com için kullandığınız şifreyi şifre kısmına girmeniz istenmektedir. Boş bırakılan kısma şifrenizi girdikten sonra mavi ile belirtilen Onayla butonuna tıklamanızla birlikte Sahibinden.com hesap silme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Sahibinden.com hesap silme işleminin bir diğer yolu da yukarıda belirtildiği gibi Destek Ekibi aracılığı ile yani e-posta yoluyla gerçekleştirilebilmektedir. Site üyeliği için kullandığınız e-posta adresinizden destek@sahibinden.com adresine Sahibinden.com üyeliğinizin iptal edilmesi için bir mail ile istek gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz mail destek ekibine ulaştıktan bir süre sonra, hesabınız sahibinden.com ekibi tarafından silinecektir.

Yazımızda anlattığımız iki işlemi de kullanarak Sahibinden.com hesabınızı silebilirsiniz. Bir kez daha hatırlatalım ki hesabınızı silmeden önce sitedeki haklarınızdan vazgeçtiğinizi unutmamalısınız. Herhangi bir mağduriyet durumu oluşmaması açısından Sahibinden.com hesabınız silindiğinde karşılaşacağınız sonuçları bir kez daha dikkatlice okumanızda fayda var.

Sahibinden.com Hesap Silme İşlemi için BURAYA TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz