Sahibinden Şifremi Unuttum | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Sahibinden Şifremi Unuttum

Sahibinden Şifremi Unuttum anlatımına geçmeden, Sahibinden.com’dan bahsedelim ve ardından Sahibinden Şifremi Unuttum anlatımına geçelim.

Sahibinden.com, vasıta, alışveriş, gayrimenkul ve birçok hizmet konusunda ve birçok kategoride hem e ticaret hem de ilan işlemlerini yapabildiğiniz çevrim içi bir platformdur. Siteye üye olmak ve ilan vermek ücretsizdir.

Türkiye’de internet girişimciliğinin henüz yeni yeni gelişmeye başladığı bir dönemde ilanlar genel olarak günlük gazateler ya da radyo gibi kanallar aracılığıyla yapılıyordu. Bu dönemler 1990’lı yılların sonunu oluşturmaktaydı. İşte 1990’lı yılların sonlarına doğru sahibinden.com’un kurucusu ve Aksoy Grup Yönetim Kurulunun Başkan Yardımcısı Taner Aksoy, 1999 yılı itibarıyla internet üzerinde yer alan satıcılara görsel unsur ve ürün ya da hizmet içeriğine dair detaylarla birlikte ilan verme olanağı sunan ve aynı zamanda alıcılar içinde bu ilanların kolaylıkla aranıp bulunmasını sağlayan bir site kurma fikrini geliştirdi. Ve bununla birlikte 1 Eylül 2000 yılında sahibinden.com 2700 ilan ile birlikte yayın hayatına başladı.

2010 yılının son ayında ise, araç, gayrimenkul, ayakkabı, giyim, kitap, cep telefonu ve daha birçok farklı konu ve alanda toplamda iki milyonu geçen bir ilan ağıyla birlikte Türkiye’nin ilan ve alışveriş siteleri konusunda olan ilk ve tek yerini korumaya devam ediyordu. Beraberinde şirket birçok şehirde ofisler açtı.

2009 yılında sahibinden.com hem en iyi seri ilan hem de en iyi e ticaret kategorilerinde Altın Örümcek Web Ödülleri tarafından ödüle layık görüldü. En hızlı büyüyen şirketler listesinde beş yılda % 2300’lük bir büyüme yakalayan sahibinden.com, Türkiye’nin en hızlı büyüyen üçüncü teknoloji şirketi olarak gösterilmiştir.

Hem ilan verenler hem de ilan arayanlar arasında oldukça hızlı ve geniş imkanlar sunan Sahibinden.com sunduğu özellikler ve bu alanda ilk olmanın verdiği bir marka adıyla birlikte kendisine oldukça fazla sayıda kullanıcı ve bu kullanıcılarla birlikte çok daha fazla ilan çekmeyi başarmıştır. Bu nedenle de Sahibinden.com sitesine gerek ilan vermek gerekse aradığı kategorilere ve kendi kriterlerine en uygun ilanları bulmak amacıyla çok hızlı bir şekilde üye olan birçok kişi yer almaktadır. Bir anlık hevesle birlikte hızlıca üye olan kişiler şifrelerini siteye ikinci kez girdikleri sırada hatırlayamamaktadır. İşte bu anda da devreye biz girmekteyiz. Aşağıda yer alan resimli anlatımla birlikte Sahibinden.com şifrenizi alabilmenin yollarından bahsedecek ve “Sahibinden Şifremi Unuttum” işlemlerini açık bir şekilde anlatırken, adım adım ifade ederek anlatımımızı sürdüreceğiz.

Sahibinden Şifremi Nasıl Geri Alabilirim?

Eğer Sahibinden Şifremi Unuttum diyorsanız şifrenizi geri almak için yapabileceğiniz iki şey vardır. Sahibinden Şifremi Unuttum konusunda ilk yoldan bahsedecek olursak, klasik şifre geri alma işlem ve yöntemidir. Sahibinden Şifremi Unuttum’un ikinci yolu ise mesaj göndermeyi içerisinde barındırır. Şimdi size iki yoldan da bahsedecek ve şifrenizi nasıl geri alabileceğinizi adım adım anlatacağız.

Çeşitli sebeplerle Sahibinden Şifremi Unuttum diyor olabilirsiniz. Sahibinden Şifremi Unuttum işlemleri ve Sahibinden şifrenizi geri alabilmek için öncelikle Sahibinden.com sitesine girmelisiniz. Sahibinden Şifremi Unuttum diyenlerin bu işlemin ardından sitenin ana sayfasında ya da diğer sayfalarında sağ üst köşede yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklamalısınız. Böylelikle “Üye Girişi” bölümüne gelmiş olursunuz. Bu bölümde kullanıcı adı ve şifrenizi girebileceğiniz metin kutularının altında yer alan “Şifremi Unuttum” bağlantısı yer almaktadır. Bu bağlantıya tıklamanız, şifrenizi geri almak adına yapabileceğiniz  ilk şeydir. Sahibinden Şifremi Unuttum diyenler bu linke tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki resimde de görebileceğiniz “Yeni Şifre Oluştur” sayfası gelecektir. Sahibinden Şifremi Unuttum diyen kişilerin bu bölüm üzerinden yeni bir şifre oluşturmaları mümkündür.

sifre

Sahibinden Şifremi Unuttum’un bu bölümünde üyeliğinize ait olan e posta adresini girmeniz ve ardından “Devam” seçeneğine basmanız gerekmektedir. E posta adresinizi girdikten sonra karşınıza iki seçenek çıkacaktır. Bu seçeneklerden ilki e posta, ikincisi ise cep telefonudur. İlk seçeneği işaretleyerek “Gönder” seçeneğine basmanızın ardından bu e posta adresine şifrenizi iletilecektir. E posta adresinize giriş yaptıktan sonra bu e posta içerisinde yer alan linke tıklamanız gerekiyor. Bu linke tıkladıktan sonra karşınıza yeni bir şifre oluşturmanız için sayfa gelecektir. Kendinize başkaları tarafından kolaylıkla tahmin edilemeyecek ve kendinizin de unutmayacağı bir şifre belirlemeniz gerekmektedir. Hesabınız ve şifrenizin güvenliği açısından yapmanız gereken şey budur. Şifrenizi belirledikten sonra tekrar girerek yeni bir şifre oluşturma işlemlerinizi sonlandırabilir ve Sahibinden.com üyeliğinizin tadını çıkartabilirsiniz.

Eğer Sahibinden Şifremi Unuttum yolu üzerinde ikinci seçeneği işaretledikten sonra “Gönder” butonuna tıklarsanız, hesabınıza kayıtlı olan cep telefonu numaranıza bir sms onay kodu gönderilecektir. Bu kodu girdikten sonra kendinize yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz şifrenin güvenli ve kolay bir şekilde tahmin edilemeyeceğinden emin olun. Ardından bu şifreyi tekrar girin. Eğer iki metin kutusunda yer alan şifreler birbirleriyle uyuşuyorsa, hesabınıza giriş yapabileceğinizi söyleyen bir ekranla karşılaşırsınız. Bu ekran şifrenizi başarılı bir şekilde yeniden aldığınızı söyler. Artık hesabınıza girebilir ve üyeliğinizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

Sahibinden Şifremi Unuttum diyenler için her iki yolda hesabın size ait olduğunu doğrulamak adına kullanılan oldukça güvenli yollardır.

Sahibinden şifrenizi geri alabilmek için elinizde bir başka yol daha yer almaktadır. Bunun için “SFR” yazdıktan sonra 0 532 752 35 40 telefon numarasına mesaj göndermeniz gerekmektedir. Bu yolu kullanabilmek için Sahibinden hesabınıza kayıtlı olan bir cep telefonu numaranız olmalıdır. Aksi taktirde bu mesajı boşuna göndermiş olursunuz. Sahibinden hesabınızda kayıtlı olan cep telefonuna olan erişiminiz artık yoksa ya da çeşitli sebeplerden dolayı bu cep telefon numarası ile olan ilişkiniz kesildiyse, bu mesajı göndermemenizi tavsiye ederiz.

Ayrıca Sahibinden hesabınıza ait olan e posta adresinizi de unuttuysanız yapabileceğiniz tek şey kendinize yeni bir hesap almaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz