Sahibinden Üyelik İptali | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Sahibinden Üyelik İptali

Sahibinden.com sitesi alışveriş ürünleri, vasıta, gayrimenkul ve hizmet konularda birçok farklı kategoride e ticaret ve ilan işlemlerinin yapılabileceği online bir platform olma özelliğini taşımaktadır. 1990 yıllarının sonlarına doğru henüz Türkiye’de internet girişimciliği konusunda yeni yeni gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Taner Aksoy satıcılara görsel unsurlar ile birlikte online bir şekilde detaylıca ilan verme şansını tanıyarak hem satıcılar hem de alıcılar açısından oldukça kullanışlı bir site oluşturdu. Sahibinden, 1 Eylül 2000 tarihinde kurularak hemen hemen her alanda ürün satışı yapmaya başladı. Bu nedenle de hem satıcılar hem de alıcılar için üye olunmadan edilemeyecek bir yer haline geldi. Fakat her sitenin günü birinde karşılaştığı sorunlardan biri olarak bu siteden de kimi kişiler daha fazla alışveriş yapmak istemedi ve üyeliklerini nasıl iptal edebilecekleri konusunda sorular sormaya başladı. Günümüzde üye olma ve var olan üyeliği iptal etme işlemleri oldukça kolay ve hızlı bir şekilde halledilebilir bir hale geldi. Bu yazımızda da Sahibinden Üyelik İptali işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğiniz konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Sahibinden Üyelik İptali Nasıl Yapılır?

Sahibinden Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek isteyen kişilerin yapması gereken ilk şey Sahibinden.com sitesine giriş yapmaktır. Siteye giriş yapan kişilerin Sahibinden Üyelik İptali işlemlerini gerçekleştirmek için bununla birlikte hesaplarına da giriş yapması gerekmektedir. Bunun için siteye girdikten sonra sağ kısımda yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklamanız gerekiyor. Ardından karşınıza gelecek olan giriş ekranına e posta adresinizi ve şifrenizi yazarak “Giriş Yap” butonuna basmalısınız. Hesabına giriş yapan kişilerin adlarının üzerine gelip tıklamaları gerekiyor. Ardından ise “Üyeliğim” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Böylelikle üyelik sayfanıza girmiş olursunuz. Bu durumda yapmanız gereken şey “Kişisel Bilgiler” bölümü altında yer alan “Üyelik İptali” seçeneğine tıklamaktır. Bu bölüme geldiğiniz zaman karşınıza Sahibinden üyelik iptali sayfası da gelmiş olur. Burada çeşitli bilgiler yer almaktadır. Sahibinden üyelik iptali işlemlerinizi gerçekleştirmeniz halinde olacak şeyler burada sıralanmıştır. Sahibinden hesap silme işlemlerini yapmanız halinde yayınlamış olduğunuz tüm ilanlar yayından tamamen kaldırılacaktır. Doping kullanmakta olduğunuz bir ilana sahipseniz bu ilana ait vermiş olup kullanmadığınız zaman kadar ücretin geri iadesi size yaılmayacaktır. Cepten onaylı olan telefon numaranızı, limit kurallarına uyarak bir başka Sahibinden üye hesabınıza taşımanız mümkündür. Limitiniz dolması halinde ise bu işlemi tekrar gerçekleştrimeniz mümkün olmayacaktır. Bununla birlikte sahip olduğunuz e posta adresi ile birlikte tekrar Sahibinden sitesinde bir üyelik almanız da mümkün olmayacaktır. Tüm bu uyarılara rağmen Sahibinden üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek istiyorsanız geriye yapmanız gereken tek şey “Üyeliğimi İptal Etmek İstiyorum” butonuna basmak olacaktır. Bu buton üyelik iptali sayfasının sağ alt köşesinde kırmızı harflerle yazılmıştır. Bu bölüme kadar gelemediyseniz yazımızın sonunda yer alan bağlantıya tıklayarak Sahibinden üyelik iptali işlemlerinde aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz sayfaya doğrudan gelebilirsiniz. Eğer siteye henüz giriş yapmadıysanız e posta adresiniz ve şifrenizle birlikte giriş yapmanız gerekir.

123412

“Üyeliğimi İptal Etmek İstiyorum” butonuna basan kişilerin karşına ise aşağıda yer alan görsel gelecektir. Burada üyeliğinizi neden iptal etmek istediğiniz konusunda bir sebep belirtmeniz gerekir. Bu Sahibinden.com sitesinin kullanıcılarına daha iyi bir hizmet sunabilmek için uygulamakta olduğu bir sistemdir. Böylece Sahibinden, hangi konularda iyileştirme yapması gerektiğini anlayabilecektir. Siz de Sahibinden üyelik iptali işlemlerini gerçekleştirmek için aşağıda yer alan seçeneklerden birini seçebilir ya da “Diğer” seçeneğine basarak üyeliğinizi neden iptal ettiğiniz konusunda bir gerekçe belirtebilirsiniz. Seçeneklerden birini seçmeniz halinde “Üyeliğimi İptal Et” butonu aktif hale gelecektir.

12342

Bu işlemin ardından “Üyeliğimi İptal Et” demeniz gerekiyor. Böylece karşınıza hesabınız ile bağlantılı olan şifrenizi yeniden girmenizi gerektiren bir sayfa gelecektir. Bu sayfaya şifrenizi bir kez daha girmeniz halinde “Onayla” butonuna basmanız gerekiyor. Bu butona da bastıktan sonra Sahibinden üyelik iptali işlemleriniz gerçekleşmiş olur.

Sahibinden Üyelik İptali İşlemlerini Gerçekleştirmek İçin TIKLAYINIZ!

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz