Samsung Arama Geçmişi Silme | Hesaplarınızı silmek artık çok kolay!

Samsung Arama Geçmişi Silme

Samsung 1938 yılında kurulmuş Güney Kore merkezli bir şirkettir. Daha çok elektronik ürünler üzerine yoğunlaşmış bir şirket olup dünyanın pek çok ülkesine hatta pek çok şirkete ürettiklerini satmaktadırlar. Sattıkları bu ürünler arasında akıllı telefonlar da mevcuttur. Akıllı telefon piyasasında önemli bir yer sahibi olan Samsung şirketi telefonlarında Android işletim sistemini kullanmaktadır. İşletim sistemleri hakkında yazılarda o işletim sistemlerinden bahsederken kısaca “OS” tabirini görebilirsiniz. OS; Operating System (İşletim Sistemi) ifadesinin kısaltılmış halidir. Aslında bu ifadeyi Türkçe kısalttığımız zaman İS dememiz gerekli.

Samsung telefonlarda kullanılan işletim sistemi olan Android işletim sisteminde diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi olumlu ve olumsuz yanları bulunabilmektedir. Olumsuz yanlarından biri aslında diğer bütün telefonlar ve işletim sistemlerinde de görebileceğiniz bir durum olan telefonunuzda biriken atık bilgilerin telefonunuzun çalışma ve bilgi işleme sürelerini uzatıyor olması. Buna en belirgin örneklerden biri olan mesaj ve arama kaydı birikmesi olabilir. Özellikle çok fazla iletişim halinde bulunan siz kullanıcıların arama geçmişleri ve mesaj geçmişleri biriktikçe mesaj ve arama servislerine ulaşmada sorunlar veya beklemeler ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden düzenli olarak Samsung Arama Geçmişi Silme işlemini gerçekleştirmeniz telefonunuzu daha hızlı ve verimli kullanmak adına uygun bir alışkanlık olacaktır. Bu yazımızda sizlere Samsung Arama Geçmişi Silme işlemini nasıl gerçekleştirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Samsung Arama Geçmişi Silme

Samsung Arama Geçmişi Silme işlemini ekran görüntüleri ile sizlere aktaracağız. Bunu yaparken kullanıyor olduğumuz Android işletim sistemi sürümü 4.4.2 (KitKat) olacaktır.

Samsung Arama Geçmişi Silme

Öncellikle arama geçmişinin olduğu yere gidebilmek için eğer yerini değiştirmediyseniz sol altta görebileceğiniz “Telefon” butonuna dokunarak arama işlemleriniz ile ilgili sayfaya gidebilirsiniz.

Samsung Arama Geçmişi Silme

“Telefon” butonuna dokunduktan sonra yukarıda görebileceğiniz arama işlemleriniz ile ilgili seçeneklerden “Arama kaydı” butonuna dokunduğunuzdan emin olmalısınız. O butona dokunduktan sonra yukarıda örneği görebileceğiniz Arama kaydı sayfasını görebilirsiniz. Sizin telefonunuzun modeli veya Android işletim sistemi sürümü farklı olabilir. Ancak yaptığımız işlemlerin mantığı aynı olacaktır. Samsung Arama Geçmişi Silme işlemi “Arama kaydı” butonuna tıkladıktan sonra bulunduğunuz bu sayfada gerçekleşecektir.

Samsung Arama Geçmişi Silme

Samsung Arama Geçmişi Silme işleminin bir sonraki adımında Samsung cihazların genellikle sol aşağısında bulunan seçenekler butona dokunarak yukarıda gördüğünüz seçenekler menüsünün açılmasını sağlamanız gerekmektedir. Bu menüde ekran görüntüsünde işaretlediğimiz gibi “Sil” butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Samsung Arama Geçmişi Silme

İlgili butona dokunduktan sonra yukarıda olduğu gibi sistem sizin arama geçmişinden hangilerini silmek istediğinizi sorar. Samsung Arama Geçmişi Silme işlemini gerçekleştirirken sadece belli bazı arama kayıtlarını silmek istiyorsanız onların yanında bulunan kutucuğa dokunmanız yeterli olacaktır. Biz örnek işlemimizde bütün arama geçmişini sileceğiz. Bu işlemi en kolay şekilde gerçekleştirebilmek için sağ yukarıda bulanan “Tümünü seç” yazısının yanında bulunan kutucuğa dokunmanız gerekmektedir.Samsung Arama Geçmişi SilmeSamsung Arama Geçmişi Silme işlemi için bütün arama kayıtlarını işaretledikten sonra sağ yukarıda bulunan “Sil” butonuna dokunmanız gerekmektedir.

Samsung Arama Geçmişi Silme

Yukarıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi karşınıza bu işlemi gerçekleştirmeği isteyip istemediğinizi sorgulayan bir kutucuk çıkacaktır. Samsung Arama Geçmişi Silme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız “Sil” butonuna dokunmanız yeterli olacaktır.

Samsung Arama Geçmişi Silme

Yukarıdaki ekranı veya benzer başka bir ekranı görmeniz Samsung Arama Geçmişi Silme işleminizi başarı ile gerçekleştirdiğiniz anlamına gelmektedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz